Jump to content

Деклерција о геноциду у Јасеновцу

Оцени ову тему


Препоручена порука

Милан "Меда" и његови провокативни коментари као што је био овај јесу доказ колико су неким данашњим Србима "испрани мозгови" у вези свега што је српско. Али, добро, ја га одавно не узимам озбиљно.

Komentar vam nije na mestu.

Da ima više Srba kao Meda Srbija bi bila Švajcarska.

Mozgovi su bili isprani odma nakom 1945

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 50
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

У овом документу истиче се да је НДХ била једина земља током Другог свјетског рата у којој су постојали концентрациони логори за истребљење дјеце, гдје је у Старој Градишци, Јасеновцу, Уштици, Јабланцу, те Горњој Ријеци код Крижеваца и Лобограду према непотпуним истраживањима страдало 42791 српско дијете, 5 737 ромске и 3 710 јеврејске дјеце.

Kada vidimom kakvih sve humanoida ima na planeti pocinjem da delimicno verujem evolucionistima. Mozda nas nije sve bog stvorio. Ovi koji su cinili ovo gore su nastali od nekakvih glodara.

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свој став о Јасеновцу као несумњиво страшном српском,јеврејском и ромском стратишту, о НДХ као нацистичко-клерикалној творевини која је као један од примарних циљева имала и истрбљење Срба, изнео сам пре неки дан у претходној теми која је говорила о томе (по хиљадити пут) али сам је и закључао, јер потенцирање ових прича, које су у протеклих неколико месеци узели толико маха да је то заиста невероватно,суштински замагљују могућност озбиљног разговора о оним темама које су примарно хришћанског карактера...и то је безброј пута практично показано и доказано.Замолио бих вас да мало више покрећете теме које приличе карактеру и циљу форума,а мало мање форсирања (нисам рекао да их никако не покрећете,већ само мало мање...чисто да се разумемо!  greengrin) чисто историјско-политичких и дневно-политичких тема,јер мислим да су већ све приче на ту тему исцрпљене,сви ми знамо шта је био Јасеновац и шта се дешавало тамо.сви знамо,више него добро, шта су усташе радиле и шта се вековима раније радило Србима од стране РКЦ,оних који су владали тим просторима и хрвата, и мислим да нема смисла понављати једну те исту причу.Ко жели да прихвати истину прихватиће је,а ко не жели...можете до судњег дана да му причате,објашњавате и доказујете историјске чињенице...џабе! Ја рекох а ви како желите...никаквог ефекта ни једна једина прича оваквог каракетра неће имати код оних који једноставно не желе да знају,виде и осете...а зашто причати по милионити пут онима који то знају и осећају бол историјског страдања Срба од једних и истих? Они знају и преносиће својој деци и онима који желе да чују истину.То је више него довољно у ово тешко и несносиво време,у коме, идеолошки једнообразан а појавно шаролик, српски политички естаблишмент врши вишедеценијско тотално анестезирање (и у томе је скоро у потпуности успео!) српске душе,свести и срца,у друштву које је доведено на ивицу преживљавања и силовања здраве памети,а истовремено свесно дозвољава да се то настави до потпуног краха,свесно поспешује сопствену свеживотну резигнираност, друштво које је истовремено тотално индиферентно према себи самом а камоли да постоји трунка интересовања за прошлост из које паметни народи извлаче поуку...мислим да иоле паметан и озбиљан човек зна о чему причам.Поздрав и не замерите...журим на посао!

greengrin

Et cognoscetis Veritatem et Veritas liberabit vos.
"Овако вели Господ : ево, што сам саградио ја разграђујем, и што сам посадио искорењавам по свој тој земљи. А ти ли ћеш тражити себи велике ствари? Не тражи..." Јер. 45, 4, 5.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свој став о Јасеновцу ..........

:) bendoff bendoff

У потпуности се слажем са написаним у целости. Читајући дискусије по различитим темама, где све чешће "засија" осуда саговорника, или читавог народа и сл., често се запитам, да ли ми који се изјашњавамо као верници, који верујемо у све што нам Је Господ оставио у Св.Јеванђељу, заиста јесмо они који се надају и с радошћу очекују загрљај Оца Свевишњег, у коме већ јесу многи, а засигурно и Жртве Јасеновачке? Или су неки од нас још увек неповерљиви према Св.Јеванђељу, односно према Обећању које нам Христос Остави?

Дејане, још једном

bendoff

greengrin

joooj

greengrin

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kada vidimom kakvih sve humanoida ima na planeti pocinjem da delimicno verujem evolucionistima. Mozda nas nije sve Бog stvorio. Ovi koji su cinili ovo gore su nastali od nekakvih glodara.

То сам и ја помислио...

лицемерје појединих "Хришћана" превазилази Обамину кампању...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свој став о Јасеновцу као несумњиво страшном српском,јеврејском и ромском стратишту, о НДХ као нацистичко-клерикалној творевини која је као један од примарних циљева имала и истрбљење Срба, изнео сам пре неки дан у претходној теми која је говорила о томе (по хиљадити пут) али сам је и закључао, јер потенцирање ових прича, које су у протеклих неколико месеци узели толико маха да је то заиста невероватно,суштински замагљују могућност озбиљног разговора о оним темама које су примарно хришћанског карактера...и то је безброј пута практично показано и доказано.Замолио бих вас да мало више покрећете теме које приличе карактеру и циљу форума,а мало мање форсирања (нисам рекао да их никако не покрећете,већ само мало мање...чисто да се разумемо!  0102_laugh) чисто историјско-политичких и дневно-политичких тема,јер мислим да су већ све приче на ту тему исцрпљене,сви ми знамо шта је био Јасеновац и шта се дешавало тамо.сви знамо,више него добро, шта су усташе радиле и шта се вековима раније радило Србима од стране РКЦ,оних који су владали тим просторима и хрвата, и мислим да нема смисла понављати једну те исту причу.Ко жели да прихвати истину прихватиће је,а ко не жели...можете до судњег дана да му причате,објашњавате и доказујете историјске чињенице...џабе! Ја рекох а ви како желите...никаквог ефекта ни једна једина прича оваквог каракетра неће имати код оних који једноставно не желе да знају,виде и осете...а зашто причати по милионити пут онима који то знају и осећају бол историјског страдања Срба од једних и истих? Они знају и преносиће својој деци и онима који желе да чују истину.То је више него довољно у ово тешко и несносиво време,у коме, идеолошки једнообразан а појавно шаролик, српски политички естаблишмент врши вишедеценијско тотално анестезирање (и у томе је скоро у потпуности успео!) српске душе,свести и срца,у друштву које је доведено на ивицу преживљавања и силовања здраве памети,а истовремено свесно дозвољава да се то настави до потпуног краха,свесно поспешује сопствену свеживотну резигнираност, друштво које је истовремено тотално индиферентно према себи самом а камоли да постоји трунка интересовања за прошлост из које паметни народи извлаче поуку...мислим да иоле паметан и озбиљан човек зна о чему причам.Поздрав и не замерите...журим на посао!

Дејане мој драги, слажем се да се све одавно зна о Јасеновцу и о НДХ и улози РКЦ, и да нема сврхе доказивати онима који затварају уши да не чују... Али докле год има Срба који, попут "Меде", пишу небулозне коментаре, очигледно због ТИХ Срба треба писати и о овоме увек изнова.

Тј. докле год има оваквих небулозних српских коментара, треба о томе писати и тиме се бавити.

А не видим да то

суштински замагљују могућност озбиљног разговора о оним темама које су примарно хришћанског карактера.

На Форуму има разних подфорума и ко где хоће ту и пише. Ко не жели да учествује у оваквим темама, не мора. С друге стране, слично би неко могао да каже да су и теме попут "Каладонт". "Братија код Моа", "Бројање" такве да "суштински замагљују итд." Али ја не желим то да кажем јер и за те теме важи исти принцип - ко неће не мора да учествује.

Осим тога, што се мене тиче, и ова тема је "примарно хришћанског карактера", као што је примарно хришћанског карактера и Косовски завет. У данашње време је тако модерно у Србији бити анационалан хришћанин, коме је свако помињање српства у контексту хришћанства одмах "етнофилетизам". Само "есхатолошка димензија" и ништа више. Што се мене тиче, то није тако, и никад нећу пристати да је здрав национални осећај и брига за сопствени народ нешто супротно и контрадикторно хришћанству. Ако ништа друго, онда због онога Свеца Божјег који је рекао да му је "врло жао и срце га боли без престанка, и да би желео да он буде одлучен од Христа за браћу своју, сроднике по телу, Израиљце", и да је "жеља срца његовог и молитва Богу да се Израиљ спасе" (Рим. 9,2-4, 10,1). Што је помињао св. Павле Израиљ? Зар он није био апостол незнабожаца? Зар није могао рећи, као неки данашњи Срби - "ма народност није важна, баталите то, важна је литургија и Царство Божје, све у вези са народношћу је етнофилетизам и небитно". Могао је, али није. Да, на другом месту је рекао да нема ни Грка ни Јевреји итд. али ове две изјаве, (као и много тога у Јеванђељу што изгледа или/или) не потиру једна другу (и није или/или, него и/и).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што се мене тиче, то није тако, и никад нећу пристати да је здрав национални осећај и брига за сопствени народ нешто супротно и контрадикторно хришћанству.

0102_laugh

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

[quote author=Милан Меденица ака Меда Брутал :) link=topic=13142.msg449732#msg449732 date=1306377568]

ви и даље тупите о нацијама?  0102_laugh smej.gif 0110_hahaha

аман људи, ЗАБОРАВИТЕ НА НАЦИЈУ, видите да вам шкоди да дођете до богопознања ближњег.

сад кад бисмо избрисали све границе, остали би само људи са патетичним покушајима зла једни према другима.

следеће што би могло да се деси је да се опет делимо на глупости аршина нације, територије, расе, висине, потомства ... зла начињеног једни другима.

или, могли бисмо најзад да занемаримо зло, опростимо једни другима шта имамо и да видимо ШТА НАС СПАЈА као људе.

О овоме, Дејане мој, говорим. Докле год постоје Срби који рипају на помен од "С..." и пишу овакве небулозе као што је "заборавите нацију", не мислим да су теме о Јасеновцу сувишне. Ко хоће да се испише из српства, широко му поље. Али да стално држи векелу против српства, то је невиђена дрскост.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јако чудни аршини.

Ако скренеш пажњу, рецимо, да код неких психичких обољења медикаментозна терапија оштећује људе, ако то документујеш - ти си лудак и против науке.

Ако покренеш разговор са Хрватима који су овде - иако је  болан - али људи документују неке ствари које ми нисмо знали: да је било бискупа који су осуђивали Павелића и робовали за то, и сл. тема се закључава.

Ако покренеш дневнополитичку тему, која потпуно конотира са дешавањима у Цркви, опет си прототив есхатона и "земаљски". Неки брадати, затуцани патријархалиста који Србији не може помоћи.

Власт "анестезира", медији "анестезирају", форуми правослвни "анестезирају"...а то као зла коб виси над нашим главама.

Посебно је чудно, да је већина оних који су "есхатолошки настројени" међу најоштријима према католицима овдје...но добро.

И што рече брат горе, чак и у дневнополитичким контекстима (прежалосним) ове теме су табуи, а неке друге су "хтишћанске"...но ова је валда антихришћанска. Ко би га знао...можда је недостатак виртуалног простора.

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Р. Лазић : "...онда због онога Свеца Божјег који је рекао да му је "врло жао и срце га боли без престанка, и да би желео да он буде одлучен од Христа за браћу своју, сроднике по телу, Израиљце", и да је "жеља срца његовог и молитва Богу да се Израиљ спасе" (Рим. 9,2-4, 10,1)

Или онога који је рекао "спаси Боже народ мој и спаси мене, ако спасеш мене а не спасеш народ мој, ја ћу се у Рају осјеећати као у туђини".

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

................и није или/или, него и/и).

Овде је одговор на све недуомице и размирице, ако имамо у виду да је у било ком случају увек познато "прво И"- БОГ!!! Односно, очигледно је проблем у прихватању некаквог редоследа, а затим и непрецизног изражавања. Сигуран сам да и Ви, брате мој у Христу, исповедањем Символа вере, то заиста и мислите и осећате, тако да је без дилеме да Је Бог изнад свих и свега. То наравно не искључује националну припадност и осећај националног идентитета, али и то је искључиво Божјом вољом учињено. Тако смо ми Божјом вољом Срби, и моја маленкост је изразито поносна због тога, али такође су и сви остали људи Божјом вољом припадници других нација.

Свако добро од Господа Вам желим.

0102_laugh

0110_hahaha

smej.gif

"Прости верник"

Господе, дај ми да мирно примим све што ми данашњи дан донесе и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овога дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

http://www.pravoslav...ta Filareta.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Или онога који је рекао "спаси Боже народ мој и спаси мене, ако спасеш мене а не спасеш народ мој, ја ћу се у Рају осјеећати као у туђини".

Ово беше владика Николај?

Или свети Александар Невски, или Свети Димитрије Донски, или Свети Сергије Радоњешки који га је благословио за битку на Куликовом пољу и молио се за победу руске војске. Ма све су то етнофилетисти који не знају да треба заборавити нацију.

................и није или/или, него и/и).

Овде је одговор на све недуомице и размирице, ако имамо у виду да је у било ком случају увек познато "прво И"- БОГ!!! Односно, очигледно је проблем у прихватању некаквог редоследа, а затим и непрецизног изражавања. Сигуран сам да и Ви, брате мој у Христу, исповедањем Символа вере, то заиста и мислите и осећате, тако да је без дилеме да Је Бог изнад свих и свега. То наравно не искључује националну припадност и осећај националног идентитета, али и то је искључиво Божјом вољом учињено. Тако смо ми Божјом вољом Срби, и моја маленкост је изразито поносна због тога, али такође су и сви остали људи Божјом вољом припадници других нација.

Свако добро од Господа Вам желим.

greengrin

joooj

joooj

Тако је, брате у Христу.

Свако добро у Господу.  4chsmu1 bendoff

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ви и даље тупите о нацијама?  greengrin dada facenew22222222

аман људи, ЗАБОРАВИТЕ НА НАЦИЈУ, видите да вам шкоди да дођете до богопознања ближњег.

сад кад бисмо избрисали све границе, остали би само људи са патетичним покушајима зла једни према другима.

следеће што би могло да се деси је да се опет делимо на глупости аршина нације, територије, расе, висине, потомства ... зла начињеног једни другима.

или, могли бисмо најзад да занемаримо зло, опростимо једни другима шта имамо и да видимо ШТА НАС СПАЈА као људе.

О овоме, Дејане мој, говорим. Докле год постоје Срби који рипају на помен од "С..." и пишу овакве небулозе као што је "заборавите нацију", не мислим да су теме о Јасеновцу сувишне. Ко хоће да се испише из српства, широко му поље. Али да стално држи векелу против српства, то је невиђена дрскост.

преварио си се ако си мислио да правиш своју клеветничку промо кампању од мене за твоје антицрквене будалаштине.  confused1

још си нашао дику, спопадача и малтретирача сестара по форуму да ти држи свећу ...

каква сте ви екипа, просто човек да нема шта да дода на ваше лудости  :krstix:

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,13142.msg450057.html#msg450057

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви ви, који из било ког разлога мислите да је безпредметно причати о Јасеновцу, је искључиво ваше лично мишљење,али није став Српске Православне Цркве,која је по том питању има свој мишљење ,као и  одбор који се тиме бави!

Дакле, изјашњавајте се као појединци,али своје ставове немојте нипошто везивати за СПЦ,јер су то ваша приватна размишљања ,а не став Српске Цркве,којој припадате!

sr_head.gif

"Све оно што ми можемо да одлучимо јесте шта да урадимо са временом које нам је дато"

Гандалф

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сви ви, који из било ког разлога мислите да је безпредметно причати о Јасеновцу, је искључиво ваше лично мишљење,али није став Српске Православне Цркве,која је по том питању има свој мишљење ,као и  одбор који се тиме бави!

Дакле, изјашњавајте се као појединци,али своје ставове немојте нипошто везивати за СПЦ,јер су то ваша приватна размишљања ,а не став Српске Цркве,којој припадате!

sr_head.gif

мајкл

СРБИ ИЗУМИРУ БЛУДНИЧЕЋИ

"Узљубите љубав, младићи и девојке, за љубав прикладни; али право и незазорно, да младићство и девство не повредите, којим се природа наша Божанској присаједињује, да Божанство не узнегодује".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...