Jump to content

Васкршња честитка Еп. шумадијском Г. Г. Јовану од ЖРУ-а, придружите се!

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

  • Гости

iz-zivota-crkve-4.jpg

sbsbcz.jpg

"Ако Христос није устао, онда је празна проповијед наша..."

I Кор. 15: 14

Ваше Преосвештенство,

дозволите нама недостојнима да Вам, у скрушеној понизности и целивајући Вашу свету десницу, честитамо Сверадосни празник Васкрсења Христовог у нади да смо пред Пресветом и Животодавном Тројицом оправдали Ваш свемилостиви пастирски благослов који сте нам благоизволели дати за наш мисионарски подвиг на виртуалним урвинама. Сећајући се речи преподобног Симеона Новог Богослова да "Васкрсење и слава Христова јесте наша слава, која у нама бива и коју ми показујемо и видимо Његовим Васкрсењем. Пошто је једном Он наше учинио Својим, оно што Он чини у нама Њему се приписује." Ако смо, дакле, било шта добро учинили, Христом смо то учинили – а све што је било лоше, последица је нашег маловерја. У нади да ћемо и даље узрастати у нашем подвигу проповедања Христа распетог и Васкрслог који је "Јудејцима саблазан, а Јелинима лудост," вазда вођени вашим светим архипастирским благословом, дозволите да Вам ми, грешни и недостојни честитамо најрадоснији празник – дан у ком је сама смрт усмрћена, а природа поражена!

Администрација са члановима православног богословско-мисионарског портала Поуке.орг и форума Живе Речи Утехе

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Сви ви који желите, можете овде написати поруку и честитку Епископу Јовану, са чијим благословом ми и постојимо као форум. Он је имао слуха и разумевања за све ово што радимо и веома смо му захвални на томе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

                                                      НEKA JE БЛAГOСЛOВEН ДAН ,

                        У KOЈИ ХРИСTOС ИЗ MРTВOГ ГРOБA ЗAСJA  СВETУ И OБAСJA НAС ЗРAЦИMA

                                               НAДE СВETЛOСTИ И ЖИВOTA ВEЧНOГA!

                                                    НEKA TИ ЗРAЦИ СВИMA НAMA ,

                БУДE УВEK СВETИЛO KOJE ЋE OБAСJAВATИ НAШ ЖИВOTНИ ПУT ИЗВOР СНAГE И УTEХE!

                                                   

                                           ХРИСTOС ВAСKРСE  ПРЕОСВЕЋЕНИ ВЛАДИКО !

                                              ВAИСTИНУ , ЗAИСTA ХРИСTOС ВAСKРСE!

                                           У ПAСХAЛНOJ РAДOСTИ СРЦEM И MOЛИTВOM ,

                                                                ЧТЕЦ СЛАЂАН

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

:cheesy:

Ali da se pomolimo i za sve naše epikope da im Gospod daruje Duha Svetoga kako bi se dobro brinuli za Crkvu njegovu.

Наравно. То треба увек да чинимо, али ово је прилика да поздравимо оног Епископа који је поделио благослов за оснивање форума и огроман успех овог интернет гумна управо има корен у благослову православног Епископа.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружујем се честиткама али не сам, случајно је на мом FB један монах из познатог старог њемачког трапистичког манастира  Опатије Mariawald - Abtei Mariawald, то је иначе близу Aachena открио линк на Форум ЖРУ и пост који се односио на њима сусједну и блиску цистерцитску Опатију Himmerod - Abtei Himmerod. Иначе опатију Himmerod су основали бањалучки траписти који су тамо дошли и били позвани баш зато из Бања Луке, тако да је уствари Himmerod кћеринска опатија бањалучке трапистичке опатије Марија Звијезда - Mariastern. Препознао их је на сликама обе, врло му се свидио ваш Форум иако баш много не разумије текст а послао вам је свима у име манастирске братије из опатије Мариавалд честитку за Васкрс са сликама манастира и видеима. Ту честитку вам објавим дакле сутра у посту о западном и источном монаштву. Ове доле линкове сам ставио ја а не они, то што су послали они поставим вам сутра! Умјесто честитке - разгледнице буде ова слика Ускрснулог Христа Господа у апсиди опатијске цркве. Дао сам одмах двије ради освјетљења како би било боље видјети детаље и боје на фрескама и витражима у сумраку и по дану при различитом освјетљењу. Витражи се боље виде у предвечер а фреске рано ујутро. Овдје је тај пост: Opatija Himmerod - Abtei Himmerod Opatija Himmerod - slavna njemačka kćerka činorodne bosanske majke Opatije Mariastern: https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,11043.msg376984.html#msg376984

ХРИСТОС ВАСКРСЕ!

lt2009-p1040395.jpg

lt2009-dscf5859.jpg

Интервју с опатом Мариавалд опатије  http://exsultet.net/?p=781

Interview mit Abt Josef von Mariawald

Ово је њихова туристичка мини презентација:

http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=337353

Mariawald Abbey - енглеска Вики http://en.wikipedia.org/wiki/Mariawald_Abbey

Abtei Mariawald - њемачка Вики http://de.wikipedia.org/wiki/Abtei_Mariawald

Abtei Mariawald - официјална страница http://www.kloster-mariawald.de/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваше Преосвештенство,

Нека Вам је сретан празник, Господ да Вам упише у добра дјела подршку коју дајете нама грешнима, који се под Вашим благословом трудимо да представимо Православну вјеру онаквом каква она јесте. Христос Васкрсе и свима нама радост донесе. На многаја љета Владико - слушкиња Господња Зорица.

posaljisvojuporuku.png

 


Погледа Отац с Небеса и виде ме сва у ранама од неправде људске, и рече, не свети се.
Коме да се светим Господе? Поворци стада, што иде на заклање? Свети ли се лекар болесницима, што га са самртничке постеље руже? Коме да се светим? Снегу, што копни и трави што се суши?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ваше преосвештенство и пресветли нека вам је на спасење и на многаја лета  :drugarstvo: bliss jeeee

``А ти Србијо, куда си пошла за Европом? Ти никад ниси ишла њеним путем и никад за њом. Ти си имала своју мисао, своју веру, свога Господа и свој пут. Назад на своје, ако хоћеш да се спасеш и преживиш. Са туђе бљувотине врати се своме Христу и он ће те осветлити и спасити"

Свети Николај Српски

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...