Jump to content

Да ли удржење "Атеисти Србије" прелазе границе закона Републике Србије?

Оцени ову тему


Guest - . . .-

Препоручена порука

Voja Antonic

Besmisleno je poistovećivanje komunizma sa ateizmom, jer je komunizam po skoro svemu sličan religiji.

Animozitet između komunizma i religije bazira se uglavnom na konkurenciji, jer veoma sličnim sredstvima pikiraju na istu ciljnu grupu, ljud...e koji ne mogu da se odupru podaničkom mentalitetu. Jedinu razliku čini magija, koje u komunizmu nema.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма ово је још и духовито. Међутим, има таквих слика (монтажа) која превазилазе границе здравог ума, а камоли границе цивилизованог људског понашања. Да су по среди неки "наложени клинци", па да човек не обраћа пажњу. Жалосно је што образовани људи допуштају да се срозају на ниво простака. Ево, један лекар атеиста о томе сам сведочи (на срећу, њему је изгледа дошло из д.... у главу):

Savet-predlog-sugestija: bez vredjana vernika i verskih zajednica, fino i kulturno, obrazovano i vaspitano - tiha voda breg roni. Ovo je paranoican narod, paranoicno drustvo, jako malo im treba da naprave hajku na bilo koga... Licno sam postavio gomilu slika i komentara koji iritiraju srpske hriscane. Mozda treba prestati sa tim. Jednostavno samo udariti tamo gde su najranjivi i najtanji: traziti da placaju porez, da se sekularnost drzave ocuva, da se svim verskim grupama dodeli isti status (ukljucujuci i drzavne praznike, cime bi drzava sama videla da je besmisleno praznovati jedan bozic, uskrs i sl - a ne praznovati drugi, - cime se implicitno obesmisljava praznovanje i nerad BILO KOG verskog datuma...), da se veronauka iz skola iseli u crkve, da se kreacionizam i druge nenaucne ideje potiskuju i da se neguje racionalni, skepticni, naucni i humanisticki pogled na svet...

Шта онда да очекујемо од младих, незрелих људи? Зашто нас онда чуди одакле насиље међу младима, одакле бруталност?

195306_100002132588458_7926363_n.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne kontam poentu postavljanja štojekakvih slika sada... Ova slika sa sajta popis mi uopšte nije sporna (ko vlada srbijom) i posjetila me na onu situaciju kada je sinod telefonom povukao zakon o diskriminaciji kada sam bio veoma iznerviran time... Ove druge slike - kako koja... U svakom slučaju - ne vidim tu vezu ateisti srbije - antiustavne aktivnosti...

I da se vratim na temu - tražili ste da se ateisti javno izjasne po pitanju odnosa prema vjernicima - pa evo šta piše na početnoj strani njihovog sajta:

Ateisti ne mrze vernike

Ovo je najbitnija stavka i zato je možda najbolje da u startu naznačimo da svi ljudi koji veruju u boga, idu u crkvu ili džamiju, krste se ili klanjaju, mole bogu pred obred, spavanje, pranje ruku i umivanje ili bilo kad, slave slavu, venčavaju se u crkvi, idu na pričest, poste petkom ili nekim drugim danima i generalno svi koji privatno, ili javno u crkvi, rade bilo šta vezano za religiju što ne ugrožava život i slobodu drugih ljudi, svi takvi ljudi imaju pravo i slobodu da sve to rade ako i kad god žele!

Sa druge strane, mešanje crkve i njenih predstavnika u poslove države, nametanje moralnih pravila i normi zasnovanih na religijskim tekstovima, učenje maloletne dece da u religijskim tekstovima ima bilo kakve istine, zahtevanje poštovanja i nasilno nametanje žalosti zbog smrti predstavnika samo jedne vere i poistovećivanje veroispovesti sa nacionalnom pripadnošću, apsolutno su nedopustiva kršenja osnovnih ljudskih prava svih građana i građanki jedne sekularne države!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

U svakom slučaju - ne vidim tu vezu ateisti srbije - antiustavne aktivnosti...

Да видимо шта каже Закон против дискриминације. Имају ли поједини атеисти (част часним изузецима) да вређају туђа верска убеђења?

Члан 5.

Облици дискриминације су непосредна и посредна дискриминација, као и повреда начела једнаких права и обавеза, позивање на одговорност, удруживање ради вршења дискриминације, говор мржње и узнемиравање и понижавајуће поступање.

Члан 10.

Забрањено је удруживање ради вршења дискриминације, односно деловање организација или група које је усмерено на кршење уставом, правилима међународног права и законом зајамчених слобода и права или на изазивање националне, расне, верске и друге мржње, раздора или нетрпељивости.

Члан 11.

Забрањено је изражавање идеја, информација и мишљења којима се подстиче дискриминација, мржња или насиље против лица или групе лица због њиховог личног својства, у јавним гласилима и другим публикацијама, на скуповима и местима доступним јавности, исписивањем и приказивањем порука или симбола и на други начин.

Члан 12.

Забрањено је узнемиравање и понижавајуће поступање које има за циљ или представља повреду достојанства лица или групе лица на основу њиховог личног својства, а нарочито ако се тиме ствара страх или непријатељско, понижавајуће и увредљиво окружење.

итд. итд.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А постоји ли "облик дискриминације" као "узнемиравање и понижавајуће поступање"? Да не наводим бљувотине са форума "Атеиста Србиеј", довољно је да покажем тзв. Довкинсонову скалу са њиховог сајта:

Nivo ateizma na Dawkinsovoj skali?

7 Apsolutni ateista

6 De facto ateista

5 Slab ateista

4 Pola-pola (zbunjen)

3 Slab vernik

2 De facto vernik

1 Apsolutni vernik

-∞ creation6days bolesnik

На страну то што чак ни учени Оци Цркве из четвртог века нису "шест дана стварања" схватали и тумачили како то атеисти мисле да чак и ми, савремени (учени) хришћани данас тумачимо. На страну и то што изворна јеврејска реч која је преведена са "дан" (веома лош превод) значи сасвим нешто друго, а никако дан у смислу 24 часа. Наравно то се "искусни проучаваоци Бивблије" попут г. Воје Антонића и сличних нису потрудили да дознају, али су зато вође атеистичких јуришника пожурили да ово хришћанско/библијско учење назову "болешћу". О чему се онда ту ради него о "узнемиравању и понижавајућем поступању"? Назвати некога "болесником" са смислом да га означито као затуцану будалу, шта је друго ако не дискриминација због верске припадности и убеђења?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa druge strane, mešanje crkve i njenih predstavnika u poslove države, nametanje moralnih pravila i normi zasnovanih na religijskim tekstovima, učenje maloletne dece da u religijskim tekstovima ima bilo kakve istine, zahtevanje poštovanja i nasilno nametanje žalosti zbog smrti predstavnika samo jedne vere i poistovećivanje veroispovesti sa nacionalnom pripadnošću, apsolutno su nedopustiva kršenja osnovnih ljudskih prava svih građana i građanki jedne sekularne države!

Исправите ме ако грешим, али зар није посао сваке власти да намеће одређена правила и норме у складу са жељама већине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sa druge strane, mešanje crkve i njenih predstavnika u poslove države, nametanje moralnih pravila i normi zasnovanih na religijskim tekstovima, učenje maloletne dece da u religijskim tekstovima ima bilo kakve istine, zahtevanje poštovanja i nasilno nametanje žalosti zbog smrti predstavnika samo jedne vere i poistovećivanje veroispovesti sa nacionalnom pripadnošću, apsolutno su nedopustiva kršenja osnovnih ljudskih prava svih građana i građanki jedne sekularne države!

Исправите ме ако грешим, али зар није посао сваке власти да намеће одређена правила и норме у складу са жељама већине.

Неосноване оптужбе. Црква никоме ништа не намеће нити има инстументе да тако нешто чини. Тврдња да у библијским текстовима нема никакве истине је тврдња атеиста - зашто би то било кога обавезивало? Зашто ја моју децу морам да учим тако? Ко онда кога ту угрожава? Они наша или ми њихова права? Устав Србије је јасан: родитељи имају право да децу васпитавају у духу своје вере. Тачка. Свака друга прича атеиста је силовање људских права.

Како неко може некоме насилно да наметне жалост? Са друге стране, Црква је јавна инстуруција и Патријарх еј јавна личност - од великог значаја за огромн већину грађана ове земље. Држава није нешто апстрактно, већ је држава прво и првенствено НАРОД који је чини. Ко је онда тај који ће том народу одузети право да ожали и испрати свог Патријарха? Коме нормалном то уопште може да смета? Јер, ако игноришете ТАЈ народ, питам вас: А ГДЕ ВАМ ЈЕ ОНДА ДРЖАВА??? Шта остаје од ње? Апстракција?

Вера се не поиствоћује са националном припадношћу. За Православље гарантујем, а мислим да је тако и у Исламу. Друга је ствар шта причају верски неписмени верници. Међутим, не треба игнорисати и историјску чињеницу да је ова држава настала у крилу Цркве, да је историја ове државе неодвојива од историје Цркве народа који чини већину у држави Србији. Црква, ипак, није само религијска институција у Србији, она је и неодвојиви део српске историје, културе и традиције.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Али нешто што сваки верник треба једном за свагда да утуви себи у главу је: изругивање и омаловажавање туђих верских осећања НИЈЕ ПРОТИВЗАКОНИТО!!!!

Осим оног што је Александар цитирао из Закона о забрани дискриминације, постоји и у Кривичном законику Републике Србије ово:

Povreda ugleda zbog rasne, verske, nacionalne ili druge pripadnosti

Član 174

Ko javno izloži poruzi lice ili grupu zbog pripadnosti određenoj rasi, boji kože, veri, nacionalnosti, etničkog porekla ili nekog drugog ličnog svojstva,

kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do godinu dana.

Rasna i druga diskriminacija

Član 387

(4) Ko širi ili na drugi način učini javno dostupnim tekstove, slike ili svako drugo predstavljanje ideja ili teorija koje zagovaraju ili podstrekavaju mržnju, diskriminaciju ili nasilje, protiv bilo kojeg lica ili grupe lica, zasnovanih na rasi, boji kože, verskoj pripadnosti, nacionalnosti, etničkom poreklu ili nekom drugom ličnom svojstvu,

kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

Дакле, јесте противзаконито изругивати се верницима или их омаловажавати.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ti ateisti sto su napravili udruzenje i sto su kao clanovi, to su dokoni ljudi koji nemaju pametnija posla u zivotu, a zivot je kratak da bi gubio vreme na budalastine i takvu vrstu bezumlja

moj savet bi im bio da nadju neki hobby,

pa makar to bilo i skupljanje postera, salveta i znackica New Kids on the Block

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nivo ateizma na Dawkinsovoj skali?

-∞ creation6days bolesnik

http://www.creation6days.com

Odnosi se na Miroljuba Petrovica. Pezorativne prozivke spadaju u povredu casti, a diskriminacija je nesto sasvim drugo naravno ona kao svoj sastavni deo sadrzi i povredu casti ali kao manje bitan mozemo slobodno reci nebitan element.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...