Jump to content

Лажни профили монаха, монахиња и свештенства на Фејсбуку који траже новац

Оцени ову тему


Препоручена порука

Малочас смо добили позив од једне сестре која нам је рекал да је нека "Мати Нектарија" потражила новац за "неког брата" и то у првој приватној поруци. Питала нас је о чему се ради, да ли знамо њу итд...

Наравно, одмах се види да је профил лажан, мада је добро замаскиран са великим бројем пријатеља међу којима су и свештеници, теолози итд...

 

Ово се веома често дешава, тако да они који не познају директно свештеника или монаха НИ СЛУЧАЈНО не треба да уплаћују било шта.

 

Тиме помажете директно преваранте.

 

Ако имате лажне профиле који траже новац, слободно их овде поставите са исеченим порукама из инбокса.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 38
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Mislim da na te profile niko i ne obraca paznju , a o nekom uplacivanju novca verujem da nije bilo ni reci ... Ljude vise interesuje da nekoga upoznaju , da kod nekoga odu u goste ... itd .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Arsenija рече

 

Mislim da na te profile niko i ne obraca paznju

 

И ја тако мислим, али опет сјетим се да има много оних који наивно вјерују свакоме и то неријетко и доказују. Мада и ја сумњам да би се неко баш толико понио ирационално и без икакве потребе уплаћивао новце којекаквим непознатим и сумњивим ликовима, које "упозна" преко фејса. 

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Караконџула рече

И ја тако мислим, али опет сјетим се да има много оних који наивно вјерују свакоме и то неријетко и доказују. Мада и ја сумњам да би се неко баш толико понио ирационално и без икакве потребе уплаћивао новце којекаквим непознатим и сумњивим ликовима, које "упозна" преко фејса. 

To je isuvise naivno , da ne kazem glupo .

:351780:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тачно, и мени се догоди да ме "пређу" на улици (заправо, не пређу ме, пошто сам свјестан о каквим се ту особама ради), али баш на овај начин... дефинитивно глупост.

"Ох, та ја сам Човек! Човек!" 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam sta je ovo ali ne mogu da iskopiram chat sa ovom osobom.
 

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam sto nece da mi izadje lepo...Nista kontaktirao me taj profil,uglavnom treba pomoc bratu iz Bora,"ona" je sa Atosa :D

Христос воскресе из мертвих,смертију смерт поправ и сушчим во гробјех живот даровав

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mati Nektarija
drago mi je da smo pisali,mada kada napomenuste da ste iz Srbije,zamalo sam vas htela zamoliti za malo poslusanje,ali cu odustati
Милош

03.05.2016. 12:16
Милош
реците...
ако сам у могућности
радо
Mati Nektarija
03.05.2016. 12:20
Mati Nektarija
pre odprilike 3 dana,obratio mi se brat Aleksandar takodje iz Srbije,grada Bora.Za pomoc u jako je losoj situaciji nema hrane nema brasna ,niti ima struju platiti .Ja sam jako daleko pa sam vas htela ljubazno htela zamoliti mozeteli sta pomoci bratu Hrista radi naprimer malim iznosom novca za hranu
Милош
03.05.2016. 12:20
Милош
па реците како да дођем до њега
Mati Nektarija
03.05.2016. 12:22
Mati Nektarija
brat nam je ostavio podataka za neku post net
Милош
03.05.2016. 12:22
Милош
реците
напишите па кад будем био у могућности колико толико помоћићу
Mati Nektarija
03.05.2016. 12:25
Mati Nektarija
aleksandar kostadinovic br 0637722943.adresa 19.210
grad Bor
Милош
03.05.2016. 12:25
Милош
ок
a gde vam se tacno nalazi manastir?
bas na atosu?
Mati Nektarija
03.05.2016. 12:28
Mati Nektarija
atos je veliki
Послато са мобилног телефона

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...