Jump to content
  • Поуке.орг инфо
    Поуке.орг инфо

    Фејсбук цензурише текстове Митрополита Порфирија

      Porfirije-Peric.jpg

    Фејсбук је приватна копманија која има своју политику пословања. Посебено је актуелно скидање неподобних српских аутора са ове друштвене мреже. Пре две године цензурисана је страница меморијалног центра „Доња Градина“, пошто је писање о зверствина учињеним у Јасеновцу окаректерсано као говор мржње. Сада су се духовне беседе Митрополита Загребачко-љубљанског нашле на мети цензора из Фејсбука.

    viber_slika_2020-11-13_14-27-41-138x300.Screenshot_6-216x420.png




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 18 часа, uomo del Ve.Te. рече

    Ево примера:

     

    ....знам за један случај, знам чоека, који ми је причао, истина жива, Господ Распети и Васкрсли може да потврди да је ово истина....кад су косовски албанци прогласили такозвано независно Косово, по целом свету Албанци су славили.... тако Албанци који су били у једној Грчкој организацији (на Западу)....славили су тај дан....и тај наш наш чоек' међу тим Грцима и Албанцима у тој организацији кога горе споменух је урадио све што је могао да прикаже страдање и неправду учињену нашем Српском народу на Косову....Грци су у целој ситуацији као Пилат само опрали руке.... у време кад се ово све дешавало, тај чоек' је у то време контактирао једног нашег епископа исто на Западу обавестио га о свему овоме, и тај владика није мрднуо прстом, по овом питању да било шта уради-јер га то не интересује, а могао је.... тај владика не воли (да не употребљавам супротну реч) никако вл. Григорија, ал' зато воли тврдошко вино.... и говори: " ооо ћоеће ћоеће добро ово вино, добро ово вино...."  и ето то вам је то што се тиче борбе за интересе нашег народа у дијаспори....

    Слична ситуација је била на глобалној Википедији пре 10+ година (не знам да ли је и даље). Као задужени за "балканска питања" био је изабран скуп хрватских, бошњачких и српских модератора, где су хрватски били из редова усташке емиграције и веома мотивисани за промоцију хрватства, а српски полу-заинтересовани волонтери из Србији који су били мотивисани за избегавање конфликта.

    Резултат је било то да је Тесла од Србина постао "спорна личност", а Михајло Пупин - амерички научник српског порекла. Срећом у Американце и то што су обојица значајне националне личности у САД, Тесла је сврстан у Америчке Србе, а Пупин само у Србе.

    Ту се враћамо на једну од оних тема да државотворност није само имати интелигентне појединце, јер човек је човек, а генијални појединци се рађају и по афричким племенима. Оно што је битно, то је национална посвећеност држави и националном циљу. Хрвати су се формирали удруживањем и заједничком мисијом и свешћу да желе да буду Хрвати и имају државу по својим мерилима, а Срби су се формирали са свешћу да смо српског порекла од давнина, док је већини Срба српство датост са којом не зна шта да ради. Ту не видим шта можемо да урадимо, јер квалитет, посвећеност и интелигенција нису битни, битно је колико је нека организација спремна да у то уложи. Пет плаћених људи просечне интелигенције и образовања више ће моћи да учине него три генијална волонтера која поред тога имају и приватне и пословне обавезе.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    I opet tri dana ban na FB, ovoga puta zbog golotinje i seksualnog nasilja ili tako nekako. Pokazao sam u jednom komentaru na N1.Bosna (to je CNN), gde su hvalili "bosansko društvo protiv srpskog i hrvatskog nacionalizma", cenzurisanu fotografiju silovanje od strane američkih vojnika u Iraku, vidi Mahmudija masakr. Fotografija, iako je cenzurisana, nije dozvoljena - ban tri dana! 

    Da li bi tako reagovali da su u pitanju srpski ili ruski vojnici a ne američki? 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...