Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Одржано треће заседање комисије за дијалог Руске Цркве и Асирске Цркве од Истока

    55.jpg
     
    У Петрограду је од 23. до 27. октобра 2018. одржано треће заседање комисије за дијалог Руске Цркве и Асирске Цркве од Истока.
     
    Са руске стране у разговорима су учествовали епископ краснослободски и темниковски Климент – сапредседавајући Комисијом; архимандрит Стефан (Садо), управник Библиотеке Петроградске духовне академије; јеромонах Стефан и други. Асирску Цркву од Истока су представљали епископ калифорнијски Мар Ава Ројел, секретар Свештеног Синода Асирске Цркве од Истока – сапредседавајући Комисијом, и други.
     
    Епископ мар Ава Ројел је одржао предавање на тему „Историја међусобних односа Асирске Цркве од Истока и Руске Православне Цркве“, а хорепископ Џорџ Тома „Тајна свете евхаристије у Асирској Цркви од Истока“;  свештеник Јефрем Ал Ахас, „Мар Бабај Велики и преподобни Максим Исповедник: христологија у византијској и источносиријској традицији“, Роланд Биџамов, „Асирска Црква од Истока у Русији у данашње доба“. После прочитаних  реферата вођена је дискусија кад је одлучено да се шире пише о христологији и сакраментологији међу теолозима Асирске и Руске Цркве.
     
     
     



    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 минут, Bokisd рече

    Nekako, sve je nedoreceno,

    Напротив, врло су доречени. Две природе, две кноме (ипостаси) у једној парсопа (личности). Христологија им је јеретичка само тако. Ко хоће да прочита о томе ставио сам њихове сопствене линкове. На страну што им је Несторије светац. Као и веселим јаковитима Севир Антиохијски.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Bokisd рече

    Jeste, dobar korak ka ujedinjenju,

    Нема од тога ништа. Нити ће Халдејци да се одрекну својих јереси, нити Несторија као свеца. А наша  Црква би прихватањем тако нечег поништила Сабор у Ефесу...тако да од тог посла нема ништа...млаћење празне сламе. Мада бих ја волео да је другачије.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Ivan Marković рече

    Напротив, врло су доречени. Две природе, две кноме (ипостаси) у једној парсопа (личности). Христологија им је јеретичка само тако. Ко хоће да прочита о томе ставио сам њихове сопствене линкове. На страну што им је Несторије светац. Као и веселим јаковитима Севир Антиохијски.

    Mislio sam na onu Zajednicku Izjavu u kojoj prihvataju jednu Licnost Isusa Hrista.

    Ali, to je samo izjava, moraju da promene i svoje ucenje, koje si Ivane naveo u tim linkovima.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Ivan Marković рече

    Асирци су пак, због уверености да Исус има две природе (што је исправно) извели закључак да мора имати и две ипостаси, јер ни једна природа по Аристотелу не може бити реализована без ипостаси, док свака ипостас може имати само једну природу.

    Oво је лаж! Погледајте тему о АЦИ, да ли они исповедају људског Исуса и божанског Исуса као  ,,два сина"? Не.  

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 минута, Благовесник рече

    Oво је лаж! Погледајте тему о АЦИ, да ли они исповедају људског Исуса и божанског Исуса као  ,,два сина"? Не.  

    Дао сам ти њихове сопствене линкове. Ако је ово лаж, лажу они, ја само преносим...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Bokisd рече

    Mislio sam na onu Zajednicku Izjavu u kojoj prihvataju jednu Licnost Isusa Hrista.

    Па и прихватају је. Само што је раздвајају од ипостаси (кнома) за које сматрају да их има две. Никакав они ту помак ка православљу нису направили, само жонглирају речима. Све сам окачио, све лепо пише. Само њихови линкови.

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Благовесник рече

    иди на њихов форум па се увери...

    Човече, јел ти знаш енглески? Знаш. Ако знаш, прочитај њихов кредо. Окачио сам.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 3 минута, Благовесник рече
    пре 6 минута, Bokisd рече

    Ali, to je samo izjava

    :))

    Joj, pusti Blagovesnik, vec sam na nekoj temi nesto raspravljao sa kolegama forumasima o ovim stvarima i pregovorima, ta Izjava je bila tek jedna od etapa u pregovorima RK sa Asircima, ima kasnije i neke nove izjave i dokumenti. (bio sam nasao na net-u)

    Nije bas tako jednostavno,...izjave ko' izjave, brzo se promene stvari... :POPOcorn1:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Благовесник рече

    остало од онога како исповедају у Асирској Цркви Истока, није довољно

    Сасвим ми је довољно. Умем да читам. И лепо пише у шта верују.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, Ivan Marković рече

    " We profess two natures in our Lord Jesus Christ, namely that He is fully God and fully Man, and in two Qnome* everlastingly and inseparably united in the one person of Sonship. We profess that the Virgin Mary is the Mother of our Lord Jesus Christ, who gave birth to the one Son of God become Man. "

    * Qnuma, is an Aramaic word. The nearest equivalent is the Greek “hypostasis” in Latin “substantia” and in English “substance”.

    Паметноме доста.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Bokisd рече

    .izjave ko' izjave, brzo se promene stvari... 

    Изјаве не значе ништа. Покажи ми бајо мој како рецитујеш кредо, покажи ми догматику коју пишеш за студенте...реци ми колико ипостаси има Христос, колико природа итд...

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, Ivan Marković рече
    пре 14 минута, Bokisd рече

    Mislio sam na onu Zajednicku Izjavu u kojoj prihvataju jednu Licnost Isusa Hrista.

    Па и прихватају је. Само што је раздвајају од ипостаси (кнома) за које сматрају да их има две. Никакав они ту помак ка православљу нису направили, само жонглирају речима. Све сам окачио, све лепо пише. Само њихови линкови.

    Da, to je i neka moja poenta, ovo sto kazes Ivane, prihvataju na papiru, ali u praksi deluje pomalo drugacije.

    Zbog toga sam i naveo, da kanonsko pravo odredjuje da inoslavni koji se sjedinjuju sa crkvom prvo trebaju da se odreknu jasno svojih pogresnih ucenja i onda ide ispovedanje prave vere.

    Tako i Asirci, dajte kazite da se odricete  Nestorija i njegovog pogresnog ucenja i onda mozete i da prihvatite 3.Vaselj. sabor...itd...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Bokisd рече

    ovo sto kazes Ivane, prihvataju na papiru, ali u praksi deluje pomalo drugacije.

    Не, ниси разумео. Они су "прихватили" оно у шта верују од Несторијевих времена. Једну личност (парсопа) Исуса Христа. Питање ипостаси (кнома) су лукаво прећутали, а споменули две природе. Дакле, само су "прихватили" оно што никада нису одбацили, док су осуђену јерес "заборавили" да спомену у тој декларацији са веселим Латинима, али не заборављају да ту јерес исповеде на својим теолошким сајтовима. Ваљда мисле да људи не знају енглески. :D

    • Свиђа ми се 1

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...