Jump to content
  • Поуке.орг - инфо
    Поуке.орг - инфо

    Владика Григорије богослужио у Минхену

      У недељу двадесет прву по Духовима, о спомену Светих отаца VII Васељенског сабора, Преподобне Пелагије и Преподобне Таисе, светом архијерејском Литургијом у храму Светог краља Јована Владимира у Минхену,, први пут после устоличења, началстовао је Његово Преосвештенство Епископ франкфуртски и све Немачке г. Григорије.

    Ðладика ÐÑигоÑиÑе богоÑлÑжио Ñ ÐинÑенÑ

    У Божанственом благодарењу Епископу су саслуживали пароси минхенски: протојереји-ставрофори Ђорђе Трајковић и Милорад Јовановић, протојереји Предраг Гајић и Илија Ромић, као и протојереј Станко Ракић парох штутатгартски, јеромонах Стефан Југовић, умировљени протојереји-ставрофори Слободан Милуновић и Зоран Андрић, ђакони Александар Секулић, Оливер Груловић и Младомир Милуновић. Током Литургије певали су чланови Црквеног хора под управом проф. Јелене Стојковић.

    Владика је у својој беседи, у храму препуном верног народа између осталог рекао: -Шта је та плодна њива на коју пада семе Исусове речи? То је човеково срце, једино сигурно тло на коме ће, ако га се дотакне, семе речи Божје засигурно опстати и многи род донети. Семену речи Божје прети опасност да буде позобано од птица грабљивица споља, а и изнутра од нас самих. Наш задатак је да ова плодна њива не зарасте у трње и коров и тако сами спречимо да на њу падне семе речи Божје. Зато треба да искажемо огромно поштовање према дару који смо примили од Бога. Наше је да само искрено отворимо наша срца речи Божјој. Пророци су рекли да је Бог човеку дао срце како би могао да позна Бога. Свако човеково срце је рођено за добро и реч Божју. Потребно је своје срцео слободити од мржње, злобе и зависти, јер оноје створено за мир, љубав и доброту. 

    У току Литургије многи верници су приступили са вером и љубављу чаши са Телом и Крвљу Господњом и причестили се. Светој архијерејској Литургиј присустовали су гђа Снежана Миљанић, генерални конзул, и гђа Јелена Стојановић, конзул Републике Србије у Минхену.

    После сусрета и разговора са народом, литругијско славље настављено је у црквеној сали трпезом љубави и пригодним програмом који су припремили у част доласка Епископа ученици веронауке и допунске школе српског језика, као и чланови КУД Свети Сава и Соко из Минхена.  

     

    Извор: Српска Православна Црква




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 17 минута, Adelaida рече

    Ne bih da marcim, ali mi smo kao narod vec propali...:D 

    SPC pamti i gore dane, pa nije propala niti ce propasti sve dok ima onih do kojih dopiru Hristove reci i ucenja.

    Mada razumem crkve u Americi i Nemackoj, u ovom slucaju, skup je zivot tamo...ipak :)

    Koji veruje u Gospoda nikad nece propasti, sad zavisi, o kakvoj propasti govorimo..

    Ako ce crkva propasti bez naplacivanja kafe posle liturgije, ili ako se parohija odrzava od prodaje kolaca, onda i treba da propadne..

    postoji parohijal i dobrovoljni prilog, a postoji i vera u Boga(ko je ima on je najbogatiji) da nece ostaviti svoje stado..da li se molili na livadi, u stracari ili u velelepnom hramu, ako su nam srca prazna dzaba nam sve..

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 13 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

    Ти си болестан чоек. Иди лечи се. То што те Зоран Ђуровић истреса из гаћа и што не знаш где си ни ти ни Кића, то је твој проблем не лечи се на нама.

    Стиди се ових увреда. Не смеш ни да станеш ко поштен човек иза својих ставова јер се бојиш владика СПЦ. Да ниси артемита?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 минут, Ivan Marković рече

    Стиди се ових увреда. Не смеш ни да станеш ко поштен човек иза својих ставова јер се бојиш владика СПЦ. Да ниси артемита?

    12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Ole Gunnar Solskjær рече

    12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:12:smeha:

    Клиберење није одговор....да смеш да станеш иза својих ставова и да ти је саавест чиста, рекао би свима ко си. Мени не мораш. Ја већ отприлике знам.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Управо сада, Ivan Marković рече

    Клиберење није одговор....да смеш да станеш иза својих ставова и да ти је саавест чиста, рекао би свима ко си. Мени не мораш. Ја већ отприлике знам.

    Шта ако ти кажем да није због мене, већ због породице. 
    Што се мене тиче ја немам проблема да се носим са тих 40ак папа у СПЦ.
     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

    Шта ако ти кажем да није због мене, већ због породице.

    Мислиш да је ја немам?

    пре 5 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

    Што се мене тиче ја немам проблема да се носим са тих 40ак папа у СПЦ.

    Да. Зато ти римски папа и гуру ава нису никакав проблем...

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Ole Gunnar Solskjær рече

    Што се мене тиче ја немам проблема да се носим са тих 40ак папа у СПЦ.

    Зашто имаш потребу да се "носиш" са њима? Реци мени, ако желиш. У чему је проблем?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Anika рече

    Баш је глупо, свашта. Могу да замислим колико је непријатно људима који би да учествују, а немају новца.

    A ko jos u Svabiji nema paru? Tamo se zbog pare i odlazi, i kad vec zaradjuju red je i da daju.

    Ako nista, time ucestvuju tamo gde im mozda uopste ne bi ni palo na pamet da treba.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, obi-wan рече

    A ko jos u Svabiji nema novca? Tamo se zbog pare i odlazi, i kad vec zaradjuju red je i da daju.

    Ako nista, time ucestvuju tamo gde im mozda uopste ne bi ni palo na pamet da treba.

    Ima ih mnogo koji jedva plate racune, a to su stariji, bolesni i socijalni slucajevi...dodji pa ces se uveriti, ovako niko ne veruje.. i ne radi se o jednom evru, vec o zajednickoj trpezi posle liturgije na koju su svi pozvani(barem po dijaspori), pa se podeli ono sto je Bog dao..nekad manje nekad vise, uglavnom, podeli se, ne naplati.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 минута, Sofija_ рече

    Ima ih mnogo koji jedva plate racune, a to su stariji, bolesni i socijalni slucajevi...dodji pa ces se uveriti, ovako niko ne veruje.. i ne radi se o jednom evru, vec o zajednickoj trpezi posle liturgije na koju su svi pozvani(barem po dijaspori), pa se podeli ono sto je Bog dao..nekad manje nekad vise, uglavnom, podeli se, ne naplati.

    Ne, ne verujem u te pricice da nemaju za racune. A znas sto? Jer imam buljuk rodjaka i poznanika tamo, pa znam iz prve ruke, bez prepricavanja. Ako i ima nekog ko jedva ima i za racune, siguran sam 1) da su takvi retki do u promile, 2) da njima sigurno niko nece da uzme nista jer se tamo nasi odlicno znaju u vecini slucajeva, i zna se ko je ko i kako mu ide pos`o.

    Sto bi rekli statisticari - uzela si sasvim nereprezentativan i pogresan uzorak.

    Takodje, nisu agape to sto jesu - po definiciji, jos od apostolskog doba - dok u njima doslovno svi ne ucestvuju s necim.
    Znaci, ili se donese klopa/pice/nesto, ili kao ovde u Svabiji das neku paru.

    Mada, moram da priznam da davanje para umesto ucesca hranom ili picem i nije bas nesto, nekako je hladnije i manje licno. Ali to je Svabija, nista cudno.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 8 минута, obi-wan рече

    A ko jos u Svabiji nema paru? Tamo se zbog pare i odlazi, i kad vec zaradjuju red je i da daju.

    Ako nista, time ucestvuju tamo gde im mozda uopste ne bi ni palo na pamet da treba.

    E, Obi...niko ne kaze da ne treba davati prilog crkvi. Vec da ne treba naplacivati na taj nacin posluzenje. Bolje da naplacuju ulaz u hram...ako vec moraju da naplacuju nesto. Recimo, katolici placaju porez na veru, tj odbija im se od plate za crkvu. Pa i to je bolje. SPC bi imala vise novca na taj nacin jer gde god da ides u Nemackoj po tim drzavnim institucijama, bilo da vadis zdravstvenu knjizicu, bilo da se prijavljujes na adresu pitaju te za versku pripadnost. Tako da im niti jedan pravoslavac ne bi umakao. A ni tznali ljudi ne bi da im se odbija od plate neka suma za crkvu jer im se i onako odbija za sve i svasta. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 5 минута, obi-wan рече

    Ne, ne verujem u te pricice da nemaju za racune. A znas sto? Jer imam buljuk rodjaka i poznanika tamo, pa znam iz prve ruke, bez prepricavanja. Ako i ima nekog ko jedva ima i za racune, siguran sam 1) da su takvi retki do u promile, 2) da njima sigurno niko nece da uzme nista jer se tamo nasi odlicno znaju u vecini slucajeva, i zna se ko je ko i kako mu ide pos`o.

    Sto bi rekli statisticari - uzela si sasvim nereprezentativan i pogresan uzorak.

    Takodje, nisu agape to sto jesu - po definiciji, jos od apostolskog doba - dok u njima doslovno svi ne ucestvuju s necim.
    Znaci, ili se donese klopa/pice/nesto, ili kao ovde u Svabiji das neku paru.

    Mada, moram da priznam da davanje para umesto ucesca hranom ili picem i nije bas nesto, nekako je hladnije i manje licno. Ali to je Svabija, nista cudno.

    veruj sta hoces, ja zivim ovde vec 25 godina,i ne pricam napamet, drugo, rekoh gore da je kod nas(u svim parohijama) praksa da se podeli ono sto se donese, a donese onaj koji moze i hoce da napravi, ko nece ili ne moze, opet bude posluzen...mi ne merimo ko je i koliko i kad sta doneo, to Gospod zna..i ne brinemo se da li ce parohija propasti, jer Gospod uvek nadomesti koliko nam je potrebno..zato su svi koji su bili u prolazu kod nas, otisli puna srca, a to je cini mi se i svrha zajednicke molitve i trpeze.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 4 минута, obi-wan рече

    Ne, ne verujem u te pricice da nemaju za racune. A znas sto? Jer imam buljuk rodjaka i poznanika tamo, pa znam iz prve ruke, bez prepricavanja.

    Veruj, zivela sam dve godine u Minhenu. Nemaju. Uvalili se u kredite, stanovi su mnogo skupi, sve moras da platis, a hoce sve i dobar auto i stan i garderobu a Svabe samo trljaju ruke i nude kredite i sve moze...i dok trepnes uvalio si se do guse i treba da radis svoj posao plus dodatni posao

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...