Jump to content
  • Danijela
    Danijela

    СПЦ: Телеграф измишља црквене афере!

      patrijarsija_velika.jpg

      Током више претходних дана, почевши са 5. октобром 2017. године, у таблоиду Телеграф, како у његовом електронском тако и у штампаном издању, објављена је серија прилога о финансијском пословању Храма Светог Саве заснована на злонамерно интерпретираним полуистинама и намерно пласираним лажима.

       

    Обавештавамо верни народ наше Свете Цркве као и све друге заинтересоване људе добре воље да је финансијско пословање Храма Светог Саве, за време старешинства тадашњег викарног Епископа топличког а данас нишког, господина Арсенија, вођено савесно и одговорно, што је као резултат имало увећање буџета Храма а не његово поткрадање како је у Телеграфу речено. Такође треба знати да је примопредаја дужности старешине Храма Светог Саве између епископа Арсенија и архимандрита Стефана Шарића обављена у складу са црквеним прописима.

    Из Канцеларије Његове Светости

    http://www.spc.rs/sr/saopshtenje_za_javnost_34

    Измењено од Danijela




    Повратне информације корисника

    Recommended Comments



    пре 1 сат, Mиљан Л. рече

    да нису бежичне неби се могле хаковат и правит ове сцене0703_read

    Хтедох рећи, неби могао неко да исеца снимке и од њих прави неку тиражну причу. Није се десило неко кривично дело далеко било...

    пре 9 минута, Поуке.орг инфо рече

    @Mиљан Л. Зашто би хаковали кад им је неко дао на извол`те? Уосталом, шта се то на снимцима види што је спорно?

     

    Не мора нужно да значи да су добили, чак су и папире (који су изворно скенирани колико видех) можда покупили. Јер постоје начини доступни чак тинејџерима, да се камера хакује из неке оближње интернет играонице или чак лаптопа где човек стоји у кола на паркингу. То значи да се тачно одређена или све камере хакују и преузму а да нико не укапира. Новине запошљавају такве људе да раде за њих. Може човек да замрзне слику на камеру или да гледа и снима код себе на рачунар, исто оно шта хакована камера снима. Кад сам био у једној продавници за видео надзор и обезбеђивање у Швајцарској, тај проблем је био бр.1 за ове бежичне камере и лепо су ми објаснили о чему се ради. Дешавало се да људи поставе камеру код сефа и да иста камера сними коју шифру за сеф власник уписује. Тако би лопови упали у стан и предходно замрзнули слику на камери, да их не сними, онда уписали шифру па понели све без иједног доказа. Није то научна фантастика, то је технологија. Још има и детектор за камере, не морају да их траже лично или да претходно улазе у објекат.

    У овом снимку је рекао да није подмећао камере, већ да су то Црквене регуларне камере. Тако да су могли да узму Црквене снимке из потпуно другог града ако хоће, и по снимцима да се орентишу да нађу папире и украду их. Мени је то логичније него да је Црква сачињена од теоретичара завере и сарадника страних агентура и вашарских новинара. 

    То све електронска форензика МУП-а Србије може да открије ако јој се да надлежност и ако је не ометају.

    Јер ако је тачно да један свештеник може неометано да изнесе из једног Храма више новца него што Митрополија Црногорско Приморска добије за годину дана, онда је то много већи проблем за СПЦ. 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 44 минута, Драгана Милошевић рече

    Само је питање ко је наручио-

    Имају два наведена случаја, један стар пар година који је део полицијске истраге и био је јаван јер је Црква тражила да се објави. И овај од пре пар месеци, за који је Црква рекла да је заснован на лажима, ја више верујем званичној Цркви, него Телеграфу који је то аљкаво упаковао... 

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 2 часа, Драгана Милошевић рече

    Само је питање ко је наручио-

    Znači ti imaš 100% pouzdane informacije da je ovo neka "nameštaljka". Možeš li sa nama da podeliš te informacije (naravno i izvor).

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    Potpisao se Aleksandar Jovanović, glavni i odgovorni. Taj Aleksandar je venčani kum jereja Miće Babića, paroha u Drinjači kod Zvornika u Bosni. Tog Miću je Hrizostom rukopoložio bez diplome PBF, položio samo par ispita sa prve godine i odmah parohija. I taj Mićo je svašta pisao o crkvi, patrijarhu, Kačavendi i Filaretu. I Hrizostom ga zato nagradi... Užas

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 1 сат, ageopolit рече

    Potpisao se Aleksandar Jovanović, glavni i odgovorni.... 

    Мххх:ani_biggrin:, Цитирах ово шта је део теме, треба га запослит као теренског безбедносног инспектора у СПЦ!!

     

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 16 часа, VaSa110 рече

    Znači ti imaš 100% pouzdane informacije da je ovo neka "nameštaljka". Možeš li sa nama da podeliš te informacije (naravno i izvor).

    Знам из искуства да је ово фабрикована лаж.Just_Cuz_19

    Кад су  неке новине писале истину о СПЦ?

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    пре 6 часа, Драгана Милошевић рече

    Знам из искуства да је ово фабрикована лаж.Just_Cuz_19

    Кад су  неке новине писале истину о СПЦ?

    Sa strane gledano to izgleda ovako:

    Telegraf prikazuje neka dokumenta i video zapise. Neki predstvnici crkve umesto da im lupe tužbu (ako su sigurni da je to laž) pišu neke nemušte demante.

    Ti pričaš iz iskustva.... Ostali slično tebi.

    Neutralni posmatrač će ipak više verovati telegrafu (potpisani dokumenti, video zapisi nasuprot nemuštiim i mekim demantima, iskustvu i osećajima),

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима

    1 hour ago, VaSa110 рече

    Neutralni posmatrač će ipak više verovati telegrafu (potpisani dokumenti, video zapisi nasuprot nemuštiim i mekim demantima, iskustvu i osećajima),

    Да у пракси се често сусрећемо с тим. Није наравно телеграф.рс узор журнализма, али људи које ја срећем, "нетрални посматрачи", највише се питају за оног благајника и 700 000 евра. Он је ваљда и правоснажно осуђен, али се сада брзо заборавља, људи тај случај схватају као нови; живимо у "виртуелној стварности" (оксиморон) у којој је и боље не давати бирократске одговоре, када већ нема трезвеног и сталног дијалога свешеноначалија са јавношћу.

    Share this comment


    Link to comment
    Подели на овим сајтовима




    Please sign in to comment

    You will be able to leave a comment after signing in



    Пријави се одмах

×
×
  • Креирај ново...