Jump to content

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?   

118 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

    • Да
      28
    • Не
      80
    • Нисам упућен
      10


Препоручена порука

Evolution answer HOW, bible answer WHY! Da ponovimo, nije na odmet.

Pa dobro... s tim sto smo ovo how naceli da odovaramo, ali ovo why jos uvek niko nema pojma ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evolution answer HOW, bible answer WHY! Da ponovimo, nije na odmet.

 

Bible answer HOW and WHY; а еволуција је чиста измишљотина. Не може се бити једнако Православни вјерник и вјеровати у ове измишљотине.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bible answer HOW and WHY; а еволуција је чиста измишљотина. Не може се бити једнако Православни вјерник и вјеровати у ове измишљотине.

 

Tako je!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa to i jeste poentaNa ono " how" TE daje odgovore, a na ono "WHY" kako vam drago. :D

 

Pošto sam vernik čvrsto  VERUJEM da je Bog.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bible answer HOW and WHY; а еволуција је чиста измишљотина. Не може се бити једнако Православни вјерник и вјеровати у ове измишљотине.

 

Ajde? Znači ja u stvari nisam pravoslavni vernik jer ti to kažeš? U TE ne verujem već sam čitala pa znam šta kaže.

“There are four questions of value in life... What is sacred? Of what is the spirit made? What is worth living for, and what is worth dying for? The answer to each is the same. Only love.”
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гравитација је стварна, постоји. 

 

То је ”само теорија”. И не, нисам ни најмање ироничан. То заиста јесте ”само теорија” и ништа више или мање од теорије. Постоји чињеница да ћеш да паднеш и спљескаш се ако скочиш са деветог спрата (под условом да прихватамо да нас не варају чула, да нисмо у матриксу итд, да не идемо толико далеко), али све остало је ”само теорија”. Кад то схватите ти и твоји другари, онда ће дискусија добити мало више смисла.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А ко управља законима, односно, ко је поставио законе? Ко је установио правила функционисања нечега?

 

Niko nema pojma jos uvek. 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ako je bog stvrio zemlju sa gravitacijom, sto nije mogao da stvori ljude evolucijom? Ni jedno ni drugo se ne pominju u Bibliji... zasto diskriminacija

 

Створио га је у једном облику, дао му да буде мали бог. Што је Ђаволу било криво, јер је Адам у свом првом стању прије пада, био виши од Анђела на Небесима.

Нема о еволуцији(рјеч еволуција), али има "пад Адама", из рајског стања у смртно. Што је опет нека промјена или грубо речено еволуција, нека врста револта облика-стања. Нешто из једног стања или облика прелази у друго. Па онда у Новом Завјету, имамо Преображење Господње. Што опет није прелазак из једног облика  у други, него просто, објава Оног(Христа) што јесте. Значи Бог, показује своју Божанску природу Апостолима на Гори Тавор.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Створио га је у једном облику, дао му да буде мали бог. Што је Ђаволу било криво, јер је Адам у свом првом стању прије пада, био виши од Анђела на Небесима.

Нема о еволуцији(рјеч еволуција), али има "пад Адама", из рајског стања у смртно. Што је опет нека промјена или грубо речено еволуција

 

Ni u najludjem ludilu ne moze "neka promena" da se nazove evolucijom...

 

Kad promenis majcu nisi evoluirao u novi modni trend nego si frikkin promenio majicu!

 

Ovo se desava kad na silu ocete da ugurate nesto u teoloski kontekst a necete da se pomiriite sa prostim objasnjenjem samo zato sto vam se ne svidja... sta da vam radim niko vas ne pita dal vam se svidja  ili ne, al vazno da vam se majmunski preci u fosilima okrecu zbog ovih pisanija... ;)

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Niko nema pojma jos uvek.

Истина, али вјерујемо да је то Бог. Јер је своју рјеч рекао у Писму, у Старом Завјету. Мојсију се касније такође открио као Бог као Онај Који јесте и открио му како је свијет створен и да га је Он створио. Мојсије је то записао у Постању.

После(Нови Завјет) је узео облик човјека или обукао се у човјека, сишао на земљу, родио се као човјек у Витлејему и ходио као такав. И пострада на Крсту.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ni u najludjem ludilu ne moze "neka promena" da se nazove evolucijom...   Kad promenis majcu nisi evoluirao u novi modni trend nego si frikkin promenio majicu!   Ovo se desava kad na silu ocete da ugurate nesto u teoloski kontekst a necete da se pomiriite sa prostim objasnjenjem samo zato sto vam se ne svidja... sta da vam radim niko vas ne pita dal vam se svidja  ili ne, al vazno da vam se majmunski preci u fosilima okrecu zbog ovih pisanija...

 

 

al vazno da vam se majmunski preci u fosilima okrecu zbog ovih pisanija...

 

:) Мој предак није мајмун, а ни теби, него Адам, значи човјек. И није у гробу него са десне стране Оца који га створи. А створи га из Љубави, да буде у слави са Оцем, али паде Адам, а искупи га(а и нас, тебе и мене, све нас), Христос(Бог).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo se desava kad na silu ocete da ugurate nesto u teoloski kontekst

 

:) Нећу да угурам ништа у теолошки контекст, говорим да је Адам промјенио стање, пао, ушла смрт у свијет, ушао гријех. Нити да је та еволуција коју заступаш, Адамова промјена.  

Link to comment
Подели на овим сајтовима

necete da se pomiriite sa prostim objasnjenjem samo zato sto vam se ne svidja

 

Немам шта да се помирим, могу само да игноришем или у овом случају, ДА ИЗНЕСЕМ СКРОМНО, ПОБОЖНО МИШЉЕЊЕ С ЉУБАВЉУ! :) АМИН 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...