Jump to content

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

Оцени ову тему


Milan Nikolic

Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?   

118 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли верујете да сте потомак примата чији је фосил стар 47 милиона година?

    • Да
      28
    • Не
      80
    • Нисам упућен
      10


Препоручена порука

А што се плашиш да кажеш које си школе изучио и какве су ти квалификације да збориш на задате теме?

Ajde i ti pitas svasta. One skole koje su u Srbiji najbrojnije i najposecenije, kod levog coska

svakog dragstora.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dajte primer pozitivne mutacije?

pa koliko vidim vi od nemoci da odgovorite na pitanja poceli ste da vredjate al nema veze vatate se za mala i velika slova da branite teoriju evolucije.

ako to vise govori o vama nego o meni.samo rokajte.al pitanja ostaju neodgovorena.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

cekaj kakve veze ima koju skolu ja imam. stvar je da vi ne mozete da odbranite svoju naucnu teoriju o nastanku ne coveka nego ni najednostavnijeg visecelijskog organizma.nemate dokaze ni za to a tvrdite da znate kako je nastao tako jedan slozen zivot kakav je covek.

prijatelju to ce i sopstveno dete da te pita koje mozda ima najvecu diplomu ovde od svih nas a to ljubav prema istini i ako mu ti kazes dete moje mi smo nekad bili bakterije,pa praheopode,pa sakoperka pa ne znam ni ja guster i ko zna sta jos dete ce te gleda ko budalu bez i jedne diplome.

koji je najachi dokaz koji posedujete koji potvrdjujuTE?Znaci emprijski dokaz a ne neke teoretisanje verovatno je bilo ovako pa apstraktni modeli i sl.

ako hoces najveca kvalifikacija mi je moj slobodni um koji mi je podario gospod da budem slobodan u svojim mislima a ne da mi ispiraju mozak.

A znas li to da kad mu kazes da nema cudovista ispod kreveta i u mracnom ormaru da te gleda kao

jos vecu budalu jer je za ime sveta tako ocito da su konture koje on u svojoj glavici projektuje stvarno obrisi pravog cudovista a ti si matori slepac koji ne vidi istinu nego se bavi nekom metodologijom a njega cudoviste samo sto nije odnelo. Nema boljeg od decije intuicije, zivli!

Tacno, slobodan je od prvilnog nacina a mozda i od moci zakljucivanja cim se oslanjas na bilo kakvu

a narocito na deciju intuciju da bi saznao sta jeste a sta nije u svetu oko nas.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo kad bi znao da pasterov zakon biogeneze nema ama bas nikakve veze nisa TE a nisa abiogenezom, jer paster govori o nemogucnosti formiranja odraslog organizma iz nezive materija

u jednom koraku, pokrio bi se usima. A jos vise bi se pokrio usima kad bi znao da su mnogi oci

ranih vekova verovali upravo u to sto je Paster ustanovio kao nemoguce, odrastao mis od grudve

blata etc.

Ali da bi znao takve stvari i da se ne bi vise blamirao moras mnoooogo da citas a ti to ne volis.

a koji su to majke ti ,,neodrasli,, organizmi? pa ti covece ne znas ni da objasnis kako je nastala mitohondrija akamoli visecelijski organizam.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Х: Узмимо, на пример, израз:

431269a40bbb3addf06b3e573aa19cc5.png

У: То уопште није израз, то су неке небулозе које си ти измислио.

Х: Не, то је математички израз.

У: Није истина. Математички изрази садрже бројеве, а ово што си ти написао нису бројеви. Осим ове осмице коју си написао погрешно.

Х: Веруј ми на реч, ово је математички израз. Математика није само аритметика. Да си завршио средњу школу, знао би да је ово лимес.

У: Не треба мени средња школа да бих знао шта је математика, а шта није. За то ми је довољан најобичнији дигитрон. У дигитрон лепо укуцаш 2 + 2, и добијеш резултат 4. Чик ово укуцај у дигитрон, баш бих волео да те видим!

Х: Па и лимес можеш да укуцаш у дигитрон, само ти треба мало бољи дигитрон. Све се ово може математички доказати, само је потребно да за то имаш одређено предзнање, да бих ти то објаснио.

У: Глупости. Математика је јасна и једноставна. Чим ти ту врдаш - те треба завршити школе, те треба ти јачи дигитрон, те треба предзнање - јасно је да се вадиш, и да ово што си написао нема никаквог смисла. И то је свакоме ко је писмен више него очигледно.

Х: Побогу, човече, па ваљда онолики професори математике знају шта причају...

У: Ма какви професори, све је то го преварант до преваранта, исто ко и ти. Само лупетате ту неке глупости које нико не разуме, и узимате лову онима који су довољно наивни да вам поверују. Као кад бих ја сад написао

iphohjipuh + liuugulgkhui = jyffufkuf,

и очекивао да ми поверујеш. Зато вас ни деца у школама ништа не разумеју. Јадна су и та деца поред таквих наставника. Али, господо, мало сте се зајебали у рачуну - мене нећете тако лако преварити!

Х: Хоћеш да кажеш да су сви људи на свету који се баве вишом математиком преваранти?!

У: Наравно. Само будала може да поверује у нешто само зато што у то многи људи верују. То је класична логичка грешка.

Х: Мислим да овај разговор више нема баш претерано много смисла...

У: Па наравно, кад немаш ни један доказ за своје тврдње.

http://katodnacevsve.../2012/02/0.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A znas li to da kad mu kazes da nema cudovista ispod kreveta i u mracnom ormaru da te gleda kao

jos vecu budalu jer je za ime sveta tako ocito da su konture koje on u svojoj glavici projektuje stvarno obrisi pravog cudovista a ti si matori slepac koji ne vidi istinu nego se bavi nekom metodologijom a njega cudoviste samo sto nije odnelo. Nema boljeg od decije intuicije, zivli!

Tacno, slobodan je od prvilnog nacina a mozda i od moci zakljucivanja cim se oslanjas na bilo kakvu

a narocito na deciju intuciju da bi saznao sta jeste a sta nije u svetu oko nas.

da na tebi vidim evoluciju naucne nemoci da objasnis svet oko sebe

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dajte primer pozitivne mutacije?

Evo:

Primer: najlonaza. Jedan od najkorisnijih i najšire korisćenih proizvoda moderne hemije (takođe i najnezgodnijih po pitanju dugoročnih posledica po prirodu) su plastike, među kojima je i najlon. Najlon je prvi put proizveden 1935-te godine, i prethodno nikada i nigde nije postojao u prirodi. Ovaj polimer je potpuno drugačiji od polimera koje proizvode živa bića, i kao takav je “nesvarljiv” za žive organizme. Kao rezultat, nema truljenja plastike; ona se raspada samo kroz veoma spore hemijske procese. Ali život se adaptira. Već 1975-te godine, naučnici su u vodi u koju je ispustan otpad fabrike najlona pronašli soj bakterija (Flavobacterium) koji je evoluirao novi enzim, najlonazu, pomoću koga je mogao da koristi kratke polimere najlona kao hranu.

Nakon ovog otkrića, naučnici su u laboratoriji izložili potpuno drugačiju vrstu bakterija, Pseudomonas aeruginosa, istoj mešavini najlonskih nuzprodukata. Ubrzo, ova bakterija je takođe, potpuno nezavisno, evoluirala sposobnost da “jede“ najlon. Pošto se ovo desilo u laboratoriji, moglo se tačno pratiti koji geni su i kako mutirali, korak po korak.

U oba slučaja, ova sposobnost je nastala goreopisanim mehanizmom. Došlo je do duplikacije gena, mutacija, i nastanka novih gena. Bakterije su zadržale sve prethodno postojeće gene, i pritom dobile jedan novi, koji im je omogućio da koriste razlaganje najlona kao izvor energije.

Pored procesa duplikacije, postoji i nekoliko drugih načina kojima organizmi mogu da steknu nove genetske informacije bez ikakvog gubitka postojećih. Dva posebno važna procesa su viralni transfer (proces u kome retrovirusi unose nove gene u genom organizma) i mešanje eksona (proces u kome funkcionalni delovi dva različita gena postaju izvor nove funkcije). Zbog kompleksnosti ovih procesa, nećemo se njima baviti u okviru ovog uvodnog teksta, ali čitaoci koje zanima molekularna biologija mogu da nađu detaljno objašnjenje ovde.

Dakle, videli smo kako novi geni nastaju i kako se stari menjaju. No, sve ovo su samo promene pojedinačnih gena, u pojedinim životinjama. U sledećem poglavlju, pogledajmo kako se ove promene šire kroz populaciju, i po kojim pravilima

http://teorijaevolucije.com/uvod2.html

pa koliko vidim vi od nemoci da odgovorite na pitanja poceli ste da vredjate al nema veze vatate se za mala i velika slova da branite teoriju evolucije.

ako to vise govori o vama nego o meni.samo rokajte.al pitanja ostaju neodgovorena.

Cinimo ti uslugu covece, ti mnogo vise vredjas samog sebe svojin neznanjem nego sto te mi mozemo vredjati sprdajuci se.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa ovo je bruka....mitohondrija nastala sad od bakterije al vi upadate u sve vecu dubiozu nek vam je darvil upomoc sHa_sarcasticlol

Mislis Lynn Margulis :P :D.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Evo:

http://teorijaevolucije.com/uvod2.html

Cinimo ti uslugu covece, ti mnogo vise vredjas samog sebe svojin neznanjem nego sto te mi mozemo vredjati sprdajuci se.

da al, im se smanjila moc reprodukcije tj nije doslo do evolucije nego do odtecenja genoma i iste su se mnogo slabije razmnozavale i kad su ih stavili naucnici u istu posudu sa starim tj normalnim nisu prezivele prirodnu selekciju tj nestale su u izmesanoj populaciji.tako da ti taj primer ne pije bas vodu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Х: Узмимо, на пример, израз:

431269a40bbb3addf06b3e573aa19cc5.png

У: То уопште није израз, то су неке небулозе које си ти измислио.

Х: Не, то је математички израз.

У: Није истина. Математички изрази садрже бројеве, а ово што си ти написао нису бројеви. Осим ове осмице коју си написао погрешно.

Х: Веруј ми на реч, ово је математички израз. Математика није само аритметика. Да си завршио средњу школу, знао би да је ово лимес.

У: Не треба мени средња школа да бих знао шта је математика, а шта није. За то ми је довољан најобичнији дигитрон. У дигитрон лепо укуцаш 2 + 2, и добијеш резултат 4. Чик ово укуцај у дигитрон, баш бих волео да те видим!

Х: Па и лимес можеш да укуцаш у дигитрон, само ти треба мало бољи дигитрон. Све се ово може математички доказати, само је потребно да за то имаш одређено предзнање, да бих ти то објаснио.

У: Глупости. Математика је јасна и једноставна. Чим ти ту врдаш - те треба завршити школе, те треба ти јачи дигитрон, те треба предзнање - јасно је да се вадиш, и да ово што си написао нема никаквог смисла. И то је свакоме ко је писмен више него очигледно.

Х: Побогу, човече, па ваљда онолики професори математике знају шта причају...

У: Ма какви професори, све је то го преварант до преваранта, исто ко и ти. Само лупетате ту неке глупости које нико не разуме, и узимате лову онима који су довољно наивни да вам поверују. Као кад бих ја сад написао

iphohjipuh + liuugulgkhui = jyffufkuf,

и очекивао да ми поверујеш. Зато вас ни деца у школама ништа не разумеју. Јадна су и та деца поред таквих наставника. Али, господо, мало сте се зајебали у рачуну - мене нећете тако лако преварити!

Х: Хоћеш да кажеш да су сви људи на свету који се баве вишом математиком преваранти?!

У: Наравно. Само будала може да поверује у нешто само зато што у то многи људи верују. То је класична логичка грешка.

Х: Мислим да овај разговор више нема баш претерано много смисла...

У: Па наравно, кад немаш ни један доказ за своје тврдње.

http://katodnacevsve.../2012/02/0.html

x = људска глупост

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...