Jump to content

интервју самозваног Епископа РПиКМ иначе монаха Артемија!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Артемије је догматски исправан, али еклесиолошки је потпуно залутао.

contradictio in adjecto... Еклисиологија је саставни део догматике.

Јел онда Артемије јеретик?

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 83
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Артемије је догматски исправан, али еклесиолошки је потпуно залутао.

contradictio in adjecto... Еклисиологија је саставни део догматике.

Јел онда Артемије јеретик?

Ово што исповеда у вези Цркве јесте јерес.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А дал би неко од вас написао наслов неке теме "Интервју самопрокламованог Епископа Рима Бенедикта"???

То је моје питање...видим лицмерје, а то није добро. Зато и правим стално ове паралеле...

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

contradictio in adjecto... Еклисиологија је саставни део догматике.

јел онда Артемије јеретик?

У смислу јереси као кривог учења о устројству Цркве, сви расколници јесу јеретици (јер је и устројство Цркве дио наших догматских учења), али чини ми се да то може јавно да се  констатује тек онда када их Сабор означи као такве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Добро ако Артемије исповеда јерес (немам ништа против те етикете), али зар није лицемерно говорити како папа не исповеда јерес а са друге стране говорити како Артемије исповеда јерес? 0110_hahaha

Надам се да ме правилно схваташ...можда и ти из мисионарских-пастирских разлога радиш са двоструким аршинима 0110_hahaha

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А дал би неко од вас написао наслов неке теме "Интервју самопрокламованог Епископа Рима Бенедикта"???

То је моје питање...видим лицмерје, а то није добро. Зато и правим стално ове паралеле...

Немогућа паралела. Епископ Рима јесте епископ Рима. То што смо у расколу није овде тема.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Артемије је догматски исправан, али еклесиолошки је потпуно залутао.

contradictio in adjecto... Еклисиологија је саставни део догматике.

Јел онда Артемије јеретик?

Ово што исповеда у вези Цркве јесте јерес.

Важи брате, прихватам сугестију, али сматрао сам радије да Артемије ипак као доктор теологије мора разумети еклесиологију, дакле суштински. Мислим да он не ради ове ствари зато што нешто не зна, него зато јер му сујета диктира другачије. Дакле његов проблем бих ставио на кантар са дисциплином, а не кривоверијем.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Артемије је догматски исправан, али еклесиолошки је потпуно залутао.

contradictio in adjecto... Еклисиологија је саставни део догматике.

Јел онда Артемије јеретик?

Ово што исповеда у вези Цркве јесте јерес.

Важи брате, прихватам сугестију, али сматрао сам радије да Артемије ипак као доктор теологије мора разумети еклесиологију, дакле суштински. Мислим да он не ради ове ствари зато што нешто не зна, него зато јер му сујета диктира другачије. Дакле његов проблем бих ставио на кантар са дисциплином, а не кривоверијем.

Све то иде једно са другим. Кренеш са сујетом и непослушањем и завршиш у јереси.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Артемије је догматски исправан, али еклесиолошки је потпуно залутао.

contradictio in adjecto... Еклисиологија је саставни део догматике.

Јел онда Артемије јеретик?

Ово што исповеда у вези Цркве јесте јерес.

Важи брате, прихватам сугестију, али сматрао сам радије да Артемије ипак као доктор теологије мора разумети еклесиологију, дакле суштински. Мислим да он не ради ове ствари зато што нешто не зна, него зато јер му сујета диктира другачије. Дакле његов проблем бих ставио на кантар са дисциплином, а не кривоверијем.

Све то иде једно са другим. Кренеш са сујетом и непослушањем и завршиш у јереси.

zato se ljudi pokajmo na vrijeme, tj. dok još imamo vremena  :cheesy:,

ne košta ništa :)

Петровић Станислава

„А ово је вјечни живот да познају Тебе јединога истинитог Бога кога си послао Исуса Христа“ Јн. (17, 3)

Бог створи прво Адама и Еву, а послије Стеву. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zato se ljudi pokajmo na vrijeme, tj. dok još imamo vremena  ,

ne košta ništa

Тачно тако. Онај ко се не окане почетног непослушања врло брзо напредује крајњем отпаду. Такође, ко се не научи темељу свих врлина - послушању и смирењу - никада од њега човека и хришћанина бити неће.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Суштина Нашег одговора, сада и овде, била би, да је наш статус остао као што је био и раније, а то је да смо Ми пред Богом и пред Црквом доживотни канонски Архијереј Епархије рашко-призренске. Истина, у егзилу, будући да смо протерани са Наше канонске територије. Наша Епархија рашко-призренска, будући да је остала без своје територије, проширила је своје канонске границе на цео свет. Где год има православних Срба - верника који остају привржени Нама као своме пастиру и духовнику, као и принципима за које се боримо, тамо су Наши верници, тамо је и Наша Епархија."

шта мислите о овим ријечима?

dozivotni predsednik stranke,Vojislav Seselj

gde su srpske zemlje tu su srpski radikali  

мајкл

Misliš, gde su srpski radikali, tu su srpske zemlje  0110_hahaha

Što se tiče ove teme - šta reći a ne zaplakati... :cheesy2:

“If you can't, you must. If you must, you can.”

A.R.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А дал би неко од вас написао наслов неке теме "Интервју самопрокламованог Епископа Рима Бенедикта"???

То је моје питање...видим лицмерје, а то није добро. Зато и правим стално ове паралеле...

Рим је пријатељу Апостолска епископија, погледај ко ју је установио, Папа и јесте епископ Римски, самопрокламован није увјек је то био, самопрокламовао је оно "замјеник сина божијег"

нико овде није лицемјеран до оних које ти читаво вријеме заступаш и на чијој си страни хтио ти то или не признати?!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Својим понашањем Артемије (којег сам обожавао и као човека и као теолога) је показао да су све ове оптужнице против њега тачне и да је заиста пао у прелест 1/1.

Рађе ће да руши светосавску Цркву него да призна да није у праву (што би сваки истински пастир урадио макар ради смирења). Велики светитељи су знали прихватати казне и епитимије и онда када су долазиле од јеретика, и никада нису ширили зловољу, сумњу на саму Цркву, позивали на нереде и величали непослушност.

Jeste, tako je.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

УБИЈАЊЕ ПРАВОСЛАВЉА У ЕПАРХИЈИ ШАБАЧКОЈ

Ових дана из средишта Шабачке епархије са потписом епископа у...пућен је акт на адресе свих манастира и ЦО. Акт садржи упуства како поступити ако се у неком делу епархије примети Владика Артемије (тамо другачије пише али ја тако нећу никада написати) или неко од следбеника и строго обратити пажњу на цивилна лица која стају на страну Владике Артемија. Одмах обавестити епархију а таквима забранити улазак у храмове.

Заиста ће у дан Суда бити лакше Содому него епархији Шабачкој.

Страшно је да у Шапцу постоји један од већих центара харикришне,јеховних сведока,адвентиста и осталих изрода и нико се против њих није побунио а ПРАВОСЛАВНИ ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ ЈЕ ОПАСНОСТ. Одрицање од Владике Артемија је једнако одрицању од Православља па остављам сваком да поступи по слободи и савести.Само вас молим да када бирате на коју ће те страну у садашњости гледајте у будућност,имајте на уму увек да се клонимо ствари и појава због који би нас унуци могли проклињати а предци се стидети. Остајмо чврсто у Исповедању неокаљане Вере Православне чак и по цену свега овоземаљског. Свако Вам добро од Господа желим. Праштајте и помјаните.

Демократија све има и може и кришна и јеховисти и ови и они.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А дал би неко од вас написао наслов неке теме "Интервју самопрокламованог Епископа Рима Бенедикта"???

То је моје питање...видим лицмерје, а то није добро. Зато и правим стално ове паралеле...

Немогућа паралела. Епископ Рима јесте епископ Рима. То што смо у расколу није овде тема.

Да ли је и у том случају расколник јеретик...или то само важи за нашег владику ?

Знате шта , неком је папа брат а неком је владика Артемије владика !

Коначан суд даје Судија !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...