Jump to content

интервју самозваног Епископа РПиКМ иначе монаха Артемија!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Да ли је и у том случају расколник јеретик...или то само важи за нашег владику ?

Знате шта , неком је папа брат а неком је владика Артемије владика !

Kako obican monah moze biti vladika?

Cemu to silno insistiranje da je o. Artemije vladika?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 83
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

УБИЈАЊЕ ПРАВОСЛАВЉА У ЕПАРХИЈИ ШАБАЧКОЈ

Ових дана из средишта Шабачке епархије са потписом епископа у...пућен је акт на адресе свих манастира и ЦО. Акт садржи упуства како поступити ако се у неком делу епархије примети Владика Артемије (тамо другачије пише али ја тако нећу никада написати) или неко од следбеника и строго обратити пажњу на цивилна лица која стају на страну Владике Артемија. Одмах обавестити епархију а таквима забранити улазак у храмове.

Заиста ће у дан Суда бити лакше Содому него епархији Шабачкој.

Страшно је да у Шапцу постоји један од већих центара харикришне,јеховних сведока,адвентиста и осталих изрода и нико се против њих није побунио а ПРАВОСЛАВНИ ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ ЈЕ ОПАСНОСТ. Одрицање од Владике Артемија је једнако одрицању од Православља па остављам сваком да поступи по слободи и савести.Само вас молим да када бирате на коју ће те страну у садашњости гледајте у будућност,имајте на уму увек да се клонимо ствари и појава због који би нас унуци могли проклињати а предци се стидети. Остајмо чврсто у Исповедању неокаљане Вере Православне чак и по цену свега овоземаљског. Свако Вам добро од Господа желим. Праштајте и помјаните.

Да није тужно било би смешно !

whackado

Link to comment
Подели на овим сајтовима

УБИЈАЊЕ ПРАВОСЛАВЉА У ЕПАРХИЈИ ШАБАЧКОЈ

Ових дана из средишта Шабачке епархије са потписом епископа у...пућен је акт на адресе свих манастира и ЦО. Акт садржи упуства како поступити ако се у неком делу епархије примети Владика Артемије (тамо другачије пише али ја тако нећу никада написати) или неко од следбеника и строго обратити пажњу на цивилна лица која стају на страну Владике Артемија. Одмах обавестити епархију а таквима забранити улазак у храмове.

Заиста ће у дан Суда бити лакше Содому него епархији Шабачкој.

Страшно је да у Шапцу постоји један од већих центара харикришне,јеховних сведока,адвентиста и осталих изрода и нико се против њих није побунио а ПРАВОСЛАВНИ ВЛАДИКА АРТЕМИЈЕ ЈЕ ОПАСНОСТ. Одрицање од Владике Артемија је једнако одрицању од Православља па остављам сваком да поступи по слободи и савести.Само вас молим да када бирате на коју ће те страну у садашњости гледајте у будућност,имајте на уму увек да се клонимо ствари и појава због који би нас унуци могли проклињати а предци се стидети. Остајмо чврсто у Исповедању неокаљане Вере Православне чак и по цену свега овоземаљског. Свако Вам добро од Господа желим. Праштајте и помјаните.

Да није тужно било би смешно !

kriminalac

зашто ти овај "смајли"  пуши дуван, ти си против "истински православне  цркве"  greengrin 4chsmu1 dobar decko

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је и у том случају расколник јеретик...или то само важи за нашег владику ?

Знате шта , неком је папа брат а неком је владика Артемије владика !

Kako obican monah moze biti vladika?

Cemu to silno insistiranje da je o. Artemije vladika?

А како то да помјешамо воду и уље...ти си тај који би се требао запитати какве хуле изговараш константно, а сада си се нашао да солиш памет другима. Ти када кажеш да су протестанти хришћани а не јеретици, за мене си гори од десет Наума, Ксенофонта, Кипријана и Акакија dobar decko

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је и у том случају расколник јеретик...или то само важи за нашег владику ?

Знате шта , неком је папа брат а неком је владика Артемије владика !

Kako obican monah moze biti vladika?

Cemu to silno insistiranje da je o. Artemije vladika?

Не видим да неко инсистира на томе...можеш да га зовеш како год хоћеш..

За мене је владика Артемије и даље канонски епископ...и не само за мене ,наравно....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А дал би неко од вас написао наслов неке теме "Интервју самопрокламованог Епископа Рима Бенедикта"???

То је моје питање...видим лицмерје, а то није добро. Зато и правим стално ове паралеле...

Рим је пријатељу Апостолска епископија, погледај ко ју је установио, Папа и јесте епископ Римски, самопрокламован није увјек је то био, самопрокламовао је оно "замјеник сина божијег"

нико овде није лицемјеран до оних које ти читаво вријеме заступаш и на чијој си страни хтио ти то или не признати?!

Кога ја заступам?Ја не заступам никога, само се смијем лицемјерштинама. Артемије ми је рецимо милион пута ближи од римског папе...ко је сада расколник? dobar decko

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим да неко инсистира на томе...можеш да га зовеш како год хоћеш..

За мене је владика Артемије и даље канонски епископ...и не само за мене ,наравно....

Наравно брате мој да није канонски владика...али опет боље што ти кажеш да је Артемије канонски владика, него што наша братија каже да је папа канонски епископ dobar decko

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А дал би неко од вас написао наслов неке теме "Интервју самопрокламованог Епископа Рима Бенедикта"???

То је моје питање...видим лицмерје, а то није добро. Зато и правим стално ове паралеле...

Рим је пријатељу Апостолска епископија, погледај ко ју је установио, Папа и јесте епископ Римски, самопрокламован није увјек је то био, самопрокламовао је оно "замјеник сина божијег"

нико овде није лицемјеран до оних које ти читаво вријеме заступаш и на чијој си страни хтио ти то или не признати?!

Кога ја заступам?Ја не заступам никога, само се смијем лицемјерштинама. Артемије ми је рецимо милион пута ближи од римског папе...ко је сада расколник? dobar decko

обојица су у расколу са ЈЕДНОМ СВЕТОМ КАТОЛИЧАНСКОМ АПОСТОЛСКОМ ЦРКВОМ!

само Папа је рођен у расколу а овај од ПРАВОСЛАВНОГ ВЛАДИКЕ поста расколник.. а ова два случаја нису иста

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да ли је и у том случају расколник јеретик...или то само важи за нашег владику ?

Знате шта , неком је папа брат а неком је владика Артемије владика !

Kako obican monah moze biti vladika?

Cemu to silno insistiranje da je o. Artemije vladika?

Не видим да неко инсистира на томе...можеш да га зовеш како год хоћеш..

За мене је владика Артемије и даље канонски епископ...и не само за мене ,наравно....

pa vidis da ti uporno ponavljas i insistiras da je o.Artemije vladika....

ne znam kako moze biti kanonski kada ga je SAS rascinio...

Izgleda da ste vi Artemijevci otpali od Pravoslavne Crkve........

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не видим да неко инсистира на томе...можеш да га зовеш како год хоћеш..

За мене је владика Артемије и даље канонски епископ...и не само за мене ,наравно....

Наравно брате мој да није канонски владика...али опет боље што ти кажеш да је Артемије канонски владика, него што наша братија каже да је папа канонски епископ dobar decko

А зашто није канонски владика ?

Да ли је на канонски начин удаљен са Богом дане му епархије рашко-призренске ?

Да ли су сви канони испоштовани у овом случају у свим одлукама Синода од фебруара па до сад ?

Зашто и коме се толико журило да рашчине једног епископа помесне православне Цркве и зашто је осуђен само на основу оптужница без прилике да се на Сабору одбрани или бар покуша да се одбрани ?

Зашто ....много је тога зашто на које изгледа нећемо ни добити одговор...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А како то да помјешамо воду и уље...ти си тај који би се требао запитати какве хуле изговараш константно, а сада си се нашао да солиш памет другима. Ти када кажеш да су протестанти хришћани а не јеретици, за мене си гори од десет Наума, Ксенофонта, Кипријана и Акакија kriminalac

Opet ponavljam, za mene jesu Hriscani orijentalci, nestorijanci, katolici, protestanti i svi ostali koji veruju u Hrista.

Nauci da pravis razliku izmedju Pravoslavnih Hriscana i ostalih Hriscana  dobar decko

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још СПЦ није анатемисала Артемија...што журиш са пресудом, полако брате dobar decko

исти су они обојица, и један и други имају цио свјет за епархије kriminalac

ти си брате увјек као нешто суздржан а и сам знаш до чега ће ово довести, исто овако си писао и на пријашњим темама. какав монах СПЦ да је монах слушао би свог Патријарха у чијој је надлежности, стално гањаш неко наводно поштовање а Он пљује ли пљује по НАШОЈ Цркви, гази ли гази али добро ипак те треба разумјети емоције су емоције...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А зашто није канонски владика ?

Да ли је на канонски начин удаљен са Богом дане му епархије рашко-призренске ?

Да ли су сви канони испоштовани у овом случају у свим одлукама Синода од фебруара па до сад ?

Зашто и коме се толико журило да рашчине једног епископа помесне православне Цркве и зашто је осуђен само на основу оптужница без прилике да се на Сабору одбрани или бар покуша да се одбрани ?

Зашто ....много је тога зашто на које изгледа нећемо ни добити одговор...

Разумем ја твоје аргументе. И ја сматрам да се ту и политика умјешала и још неки фактори. Али то све није разлог непослушности СА Сабору, јер Сабор НИЈЕ исповедио јерес.

Било је неправди у СПЦ и за време Аве Јустина, али о. Јустин није био непослушан одлукама Сабора. Критиковао је и Патријарха Германа, и СА Синод, и СА Сабор...али му није пало на памет да се одвоји.

На земљи нема правде, схвати то.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...