Jump to content

Заменик валаамског Игумана служио са македонским расколницима!

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Превод за брата Syd-a, и остале, оригинал је горе:

У вези са свим проистеклим, међу верујућима Православне Охридске Архиепископије, разматра се могућност официјалног  обраћања  Московском Патријарху и целе Русије Кирилу, са молбом да да  своју оцену поступака игумана Методија, саопштава наш коресподент из Скопља.

Није ваљда да се још нису обратили РПЦ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 156
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Није ли љубав најважнија?

судите Архиепископа безправно и причаш о љубави, а Његова љубав према Христа и Цркву...

,,Јер Отац не суди никоме, него сав суд даде Сину, да сви поштују Сина  као што  поштују 

Оца!"   Јеванђеље, Јн 5:23

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ЖРУ Администрација

Захваљујући браћи из Охридске Архиепископије, постављамо вам слике са чина opela где se јасно види да заменик валаамског Игумана саслужује са расколницима из МПЦ. Ова тема је изазвала велику пажњу јавности и надамо се да ће убрзати процес канонског решавања овог болног питања у Цркви.

Постављена слика

Постављена слика

Постављена слика

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ове фотке су сад права ексклузива на нету а ево налазе се овде на овом нашем форуму... Јер је Расколничка екипа брже боље, скинула целу информацију са свог сајта ево па проверите...  http://preminportal.com.mk/content/view/7290/53/  а како се шушка, после укључивања у причу и неколицине руских сајтова који су буквално преписивали вест са овог форума, Игуман је тражио лично да се фотке скину...као и сама вест, којом су се расколници поносили и кочоперили двадесетак дана... И то је њихов стил..кад их разоружате аргументима..беже од истине доказујући управо оно о чему смо овде говорили..Стиснете ли их да намиришу да је озбиљно...ради ''феномен медузе'' на маргиналним деловима леђа испод кичменог стуба и екипа се губи, нестаје у виду гасног испарења из исте регије...  :bla:

То је систем...такви су им и квази-''пастири''....верујем да кад би први пут осетили ''тврдо'' било би свашта ...се и сешто - што би браћа македонци рекли... :bla:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Превод за брата Syd-a, и остале, оригинал је горе:

У вези са свим проистеклим, међу верујућима Православне Охридске Архиепископије, разматра се могућност официјалног  обраћања  Московском Патријарху и целе Русије Кирилу, са молбом да да  своју оцену поступака игумана Методија, саопштава наш коресподент из Скопља.

Није ваљда да се још нису обратили РПЦ?

Има ли неких новости по овом питању?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Колико ја знам, нико се није обраћао ...али знам да су вест скинули са Македонског расколничког сајта и да нема ни трага ни гласа истој. Процурело је, да је лично Игуман Методије (македонац иначе, родом ) интервенисао и тражио да се слике склоне као и сама вест.. Можда ради тога нико још није интервенисао јер је била вест примећена и на неколико руских сајтова.. Дакле зна се, па сад ...видећемо... Међутим по мени брате... било би некако без везе да се верници као петицијом неком, обраћају Патријарху .. зар није лакше и већи ред да то учини неко од пастира... Можда грешим... :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...