Jump to content

Заменик валаамског Игумана служио са македонским расколницима!

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Мислио сам да че вас ова ситуација код вас мало смирити ...али узалуд. Годинама вичете РАСКОЛ РАСКОЛ и коначно он је стигао. Позвали ста га и он је дошао. Десио вам се реални ,суштински раскол а ви још вичете МПЦ РАСКОЛНИЦИ. А ствари овако стоје:

1. Нико не спори да у МПЦ постои законито Апостолско преемство и да је свештенство пуноважече. То нико не спори па ни СПЦ јер су примили владику Јавана кои је крштен, замонашен и хиротонисан у МПЦ. Нису га наново ни крстили ни хиротонисали, тако да није спорно да је МПЦ део Истините Цркве.

2. Разлог зашто се МПЦ још држи ван ВИДЉИВОГ јединства са осталим сестринским црквама је ЕТНОФИЛЕТИЗАМ. То је име МАКЕДОНИЈА које некоме смета, а зна се зашто и коме смета. То је класични етнофилетизам. Никакви други разлози не постоје, ни канонске ни теолошке.

3. У Македонии не постои раскол јер 99,99999 % верника  је остало верно МПЦ јер овци познају свог пастира. Истина је да у Јована и у ПОА нису препознали пастира свога и немајте никакве двојбе да никаде и нече познати...па болело то или ослобаџало све једно је  eheeeej. Црква постоје да спашава народ на територии на којој делује а кога че они спашавати кад им нико и не верује.

Зато би било дабро да мало спустимо лопту и да сви признамо своју кривицу.Нас у Македонии и мене лично погаџа ова што се дешава код вас и немамо друго него се молити једне за друге јер смо једно тело....веровали ви то сада у то или не свеједно је confused1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 156
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Rimski papa je sluzio u poljskoj pred 2 000 000 vernika ...dva miliona... eeej! to je cifra..makedonija nema tolko pravoslavnih vernika brate... ili ima? Naravno da se $egačim..idemo li tom logikom divni moj brate...po analogiji ni$ta nam ne preostaje nego da predjemo u rimokatolike... Nema leba od takvih usporedbi... od prostog prebrojavanja Jalovo je to..neplodno.. Crkva je RA$ČINILA mpc-raskolničkog mitropolita KIRILA... i on služi i dalje u mpc..nije ni penyionisan...kako je trebalo po nekim mirnim dogovorima sa SPC...seća$ se brate moj ljubljeni.. I ovo nije fraza... nema$ ti poima koliko istinski vernici u Srbiji žude ya vama..čekaju vas..ali realnost je druga i vi je krijete i prećutkujete.. Kiril raščinjen služi u mpc..relativno skoro je ODLIKOVAN od iste te mpc.. Kao $to je Artemije, kad je trebao da smeni Vilovskog i tako pokaže dobru volju, unapredio istog u čin arhimandrita(sic-ter :cheesy:)... Petar-karić (u makedonskoj transkripciji karevski), mitropolit prespansko pelagonijski i administrator avstralisko novo zelandski - raskolničke mpc, povlači svoj potpis sa niškog dogovora i nedelju dana posle obja$njava da je to pogre4na politika,... dodu$e iz dana u dan sve mlakije, da bi na kraju i sam postao protivnik onoga $to je i sam potpisao i za šta se zalagao... o Naumu i Timoteju je neukusno i govoriti... zaista...i sam znaš zbog čega, voljzbljni u Gospoda brate moj dragi... Tako da nemojmo podmetati i pričati gluposti navodeći vodu na svoju vodenicu nego dajte založite se da prestane progon Crkve Božije u Makedoniji učinite jedan korak i sve će poći kako treba.. ali ne vi i dalje gonite Jovana ..pričajte da je Sveta Saborna i Apostolska Crkva POGREŠILA kad ga je postavila ya Arhiepiskopa..i čekajhte -ZAJEDNO S AARTEMIJEM, da SVA Vaseljena prizna svoju grešku a vi - da prosvetlite direktno intervencijom odozgo, ne mrdajući prstom ni jednog trenutka (SIC.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислио сам да че вас ова ситуација код вас мало смирити ...али узалуд. Годинама вичете РАСКОЛ РАСКОЛ и коначно он је стигао. Позвали ста га и он је дошао. Десио вам се реални ,суштински раскол а ви још вичете МПЦ РАСКОЛНИЦИ. А ствари овако стоје:

1. Нико не спори да у МПЦ постои законито Апостолско преемство и да је свештенство пуноважече. То нико не спори па ни СПЦ јер су примили владику Јавана кои је крштен, замонашен и хиротонисан у МПЦ. Нису га наново ни крстили ни хиротонисали, тако да није спорно да је МПЦ део Истините Цркве.

2. Разлог зашто се МПЦ још држи ван ВИДЉИВОГ јединства са осталим сестринским црквама је ЕТНОФИЛЕТИЗАМ. То је име МАКЕДОНИЈА које некоме смета, а зна се зашто и коме смета. То је класични етнофилетизам. Никакви други разлози не постоје, ни канонске ни теолошке.

3. У Македонии не постои раскол јер 99,99999 % верника  је остало верно МПЦ јер овци познају свог пастира. Истина је да у Јована и у ПОА нису препознали пастира свога и немајте никакве двојбе да никаде и нече познати...па болело то или ослобаџало све једно је  :cheesy:. Црква постоје да спашава народ на територии на којој делује а кога че они спашавати кад им нико и не верује.

Зато би било дабро да мало спустимо лопту и да сви признамо своју кривицу.Нас у Македонии и мене лично погаџа ова што се дешава код вас и немамо друго него се молити једне за друге јер смо једно тело....веровали ви то сада у то или не свеједно је dada

Uf, al' si naporan. Registrovao si nalog i u tri tacke izneo da policijsko/gunzeovsku istinu da je MPC Crvka. To je stvarno neumesno.

"MPC" je u jedinstvu sa Dedejicem i sa jednim rascinjenim bugarskim starokalendarcem, Stefan je objasnio da je Crkva Hristova Makedoniji (dok je postojala) posledica hegemonizma. I pritom "MPC" ucestvuje i inspirise progon kanonskog arhiepiskopa. Ko ce takvu organizaciju priznati kao Crkvu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате никако да признају да је ЕТНОФИЛЕТИЗАМ мајка мпц... Али ако то признају, ваљда после тога следи и покајање за раскол... То је не виђена ствар, за време највећег прогона правоаславних хришћана, тито и комунисти стварају “цркву“ у македонију, која служи за контролу и шпиунирање дијаспоре... тешка небулоза, него требала је СПЦ да рашчини Доситеја и да стави крај те смешне приће, као сада са Артемијем, али била тешка времена и то је то... Хвала Богу, што се појавио Архиепископ Јован, који је најчистији и најобразованији и најпобожнији тип који је био у расколничким синодом, па да направи историски чекор и да премине у јединство са Српском Црквом, а преко ње и са осталим православним светом, а ови остали расколници може и да приме древну хунску(македонску) веру, као наследници александра па да постану муслимани  319.gif, као и њихов принц, или можда да оснују неку паганску религију... Али једини које држе Истинску веру на тим просторима је ПОА. И ми треба безрезервно да поштујемо њихов подвиг, и сви да апелујемо да се Архиепископ што пре ослободи, па да може слободно да делује како Архипастир....

Link to comment
Подели на овим сајтовима

SydUf, al' si naporan. Registrovao si nalog i u tri tacke izneo da policijsko/gunzeovsku istinu da je MPC Crvka. To je stvarno neumesno.

"MPC" je u jedinstvu sa Dedejicem i sa jednim rascinjenim bugarskim starokalendarcem, Stefan je objasnio da je Crkva Hristova Makedoniji (dok je postojala) posledica hegemonizma. I pritom "MPC" ucestvuje i inspirise progon kanonskog arhiepiskopa. Ko ce takvu organizaciju priznati kao Crkvu?

Одајем искрено поштовање, нема шта, разобличење у три чекора, нема шта, одлично радиш брате Syd-e, уз тобом смо 100%  319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Мислио сам да че вас ова ситуација код вас мало смирити ...али узалуд. Годинама вичете РАСКОЛ РАСКОЛ и коначно он је стигао. Позвали ста га и он је дошао. Десио вам се реални ,суштински раскол а ви још вичете МПЦ РАСКОЛНИЦИ. А ствари овако стоје:

1. Нико не спори да у МПЦ постои законито Апостолско преемство и да је свештенство пуноважече. То нико не спори па ни СПЦ јер су примили владику Јавана кои је крштен, замонашен и хиротонисан у МПЦ. Нису га наново ни крстили ни хиротонисали, тако да није спорно да је МПЦ део Истините Цркве.

2. Разлог зашто се МПЦ још држи ван ВИДЉИВОГ јединства са осталим сестринским црквама је ЕТНОФИЛЕТИЗАМ. То је име МАКЕДОНИЈА које некоме смета, а зна се зашто и коме смета. То је класични етнофилетизам. Никакви други разлози не постоје, ни канонске ни теолошке.

3. У Македонии не постои раскол јер 99,99999 % верника  је остало верно МПЦ јер овци познају свог пастира. Истина је да у Јована и у ПОА нису препознали пастира свога и немајте никакве двојбе да никаде и нече познати...па болело то или ослобаџало све једно је  0442_feel. Црква постоје да спашава народ на територии на којој делује а кога че они спашавати кад им нико и не верује.

Зато би било дабро да мало спустимо лопту и да сви признамо своју кривицу.Нас у Македонии и мене лично погаџа ова што се дешава код вас и немамо друго него се молити једне за друге јер смо једно тело....веровали ви то сада у то или не свеједно је greengrin

Ја бих се осврнуо само делимично на трећу тачку. Мислим да би требало мало да размислиш о том проценту верника којим се разбацујеш. Мени твоја трећа тачка више указује на постојање некакве ''народне'' (државне) цркве која је своју ''црквеност'' ставила у службу државно-политичких циљева. Циљ такве државне цркве је очување националног идентитета (а ти ипак етнофилетизам видиш само код других) које иде дотле да би радије са Мирашем но са Црквом Христовом само ако би то било корисно за очување имена државе.

А ово што си писао за спуштање лопте и признавање кривице у реду је. Почни од себе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ви живите у Србији и следите став вашег Синода што је сасвим у реду. Ја то разумем и мојим писањем ни сам хтео да провоцирам некога него да укажем на неке ствари које су битне да их бар имате у виду. Ипак ја живим у Македонији и неке ствари познајем мало боље од вас. Да моја и наша кривица и те како постои. Неке ствари смо морали брже и боље урадити али ипак сам уверен да се ствари у цркви се побољшавају напорним подвигом и поступном преображавањем а не револуционерним методама кои су се показали као не добрим. Процентом кои сам споменуо можда несретно, хтео сам кажем да ако те огромна вечина народа не прихвата, из пастирског аспекта твоје деловање је промашено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

Највећа трагедија и греота је што је неко убиједио Македонски народ да их Срби не воле или да имају намјеру нешто да их тлаче и сл. Па људи зар вам Шиптари могу бити ближи од ваше православне браће?

Почивши Патријарх Павле је све дао да македонци по реду и поретку добију благослов свих помјесних Цркава, али има неки ред, зашто је морало све преко ноћи? Па неће Црква пропасти ако нема аутономију сутра ујутро.

Сви смо били и под Цариградском Патријаршијом па су се људи спасавали, и кад је дошло вријеме поново стекли самосталност и духовну зрелост.

Мени лично је тај раскол највећа рана јер много волим македонски народ.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Шта да ти кажем? Хтео бих, волео бих да се ти, опрости, квази-пастири из Мпц освесте, уразуме и да врате тај дивни народ под окриље Цркве. Да је до мене да то урадим - није; да је до тебе - није; да је до осталих помесних Цркава, у том случају, пре свега српске - учинили су много али не вреди. До њих је брате Стојчев, до тих квази-пастира који се ваде на народ а расколници су. Па ево баш малопре поново читам Стефанов интервју победи :

POBJEDA: Kako MPC gleda na spoljne pritiske da Republika Makedonije promijeni ustavno ime?

STEFAN:Više puta smo iskazali svoj stav. Na prošlogodišnjem Crkveno-narodnom saboru potvrđena je rezolucija, kojom se naglašava da insistiramo da se opstane u borbi očuvanja ustavnog imena Republike Makedonije. Ko i na kakvoj osnovi može da traži promjenu imena zemlje, naroda i svega onog što mu pripada? Razumni se uvijek drže snage argumenata…A nama, i Bog i Biblija svjedoče koje je ime što nam pripada. Vjerujemo da nema ni pojedinca ni institucije koji su spremni na prokletstvo svog naroda ili crkve, na posljedice od izdajničkog čina.

Каква је ово свест? Бог и Библија сведоче да име Македонија припада грађанима Р.Македоније??? Да се човек крсти и левом и десном руком, што кажу! Ако можеш, веруј ми да нисам злонамеран, само сам огорчен таквим стањем раскола и таквим лажним пастирствовањем.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Да не волимо Македонију не бисмо се ни мучили око ових ствари.Прелепа је Македонија и предиван народ који заслужује и бољу власт и праву(истиниту) Цркву где би се као верни птићи окупљали око ње.Свети Авва Јустин је увек говорио да су јужњаци много побожнији од севера и запада па се зато и води оволика духовна борба а ја верујем да ће доћи дан да се превазиђу сви проблеми, наравно дијалогом а никако силом и лажним опадањем Епископа.Занимљиве су и увек савремене Христове речи о гоњењу истине, кад су овако учинили са Господаром шта ће тек бити са слугама његовим...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da, jedna od najruznijih podmetacina je o nipodastavanju ili paternalistickom odnosu prema Makedoncima. Ni na ovom forumu ni inace ne primecuje se nista od toga, sem sto pojedinci iz Makedonije iznose neprestano takve optuzbe. Pritom ne navode ni jedan argument. Kada se napise da je MPC jedna raskolnicka organizacija a ne Crkva i da je kanonska Crkva POA, to je napad na Makedoniju, velikosrpski sovinizam. Kao da je POA s neba pala, kao da POA ne cine Makedonci, kao da ima drugog nacina da se taj nesretni narod hristijanizuje ...

I onda napadi na POA: siri velikobugarski sovinizam prema Makedoncima a sama je produkt velikosrpskog sovinizma, prebegle monahinje u Bugarsku a taj manastir osnovala hegemonisticka i etnofiletisticka SPC. Pa ko to moze da proguta?

Ili, drugi primer. Kada se Makedoncima uljudno kaze da je jedna rasirena politicka propaganda o njihovom antickom poreklu kretenska (brat se i prepoznaje po tome sto ti kaze istinu, kladim se da ih Siptari i Bugari samo potpaljuju kada prave budale od sebe), onda ja istupam protiv Makedonije i protiv Makedonaca, u korist Grka koji im otimaju proslost i poreklo. Kakva glupost. Kao kada nam se u Srbiji zameri sto Dereticeve idiotizme izlazemo poruzi.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Каква је ово свест? Бог и Библија сведоче да име Македонија припада грађанима Р.Македоније??? Да се човек крсти и левом и десном руком, што кажу! Ако можеш, веруј ми да нисам злонамеран, само сам огорчен таквим стањем раскола и таквим лажним пастирствовањем.

Свест је таква да не може да се назове свест...пре је то несвест...али намерна...или ти злонамерна...кад су ти квазипастири у питању... Већ сам говорио да на свом расколничком факултету уче нове генерације клинаца, да су добар број светих Апостола били македонци, за Богородицу такође, а имамо и пример једног расколничког митрополита ..додуше пензионисаног, који је подучавао да је св.Димитрије солунски био македонац...(цитат: од мајка и татко македонци си беше детето.. bighugbighug) но добро..то и није највеће зло... Нити је највеће зло што лажу да нису у расколу... ево ову расколничку бугарско-грчку делегацију су представили својој јавности као госте из Грчке и Бугарске канонске Цркве...и направили један од већих скандала у задње време... Највеће је зло што 5 пара не дају на факт да НИ КРВ МУЧЕНИКА НЕ МОЖЕ ОПРАТИ ГРЕХ РАСКОЛА ..ту показују и ко су и каква им је (не)вера... А прогањањем Архиепископа Јована само доказују СВЕ управо супротно од онога што причају... Да је КАНОНСКА Православна Охридска Архиепископија ''небитна и мала групација која нема никакву снагу'' ... Превиђајући факт да иза П.О.А. и Јована , стоји цела ВАСЕЉЕНА те гонећи њега КОГА ПРОГОНЕ...? Савле Савле... еМ-пе-це-овци, ем-пе-це-овци.... Лагали су народ да то што су  срушили Храм Јовану у Нижепољу код Битоља ''није била никаква Црква него само темељи и стубови???'' Овакво тумачење преносимо од расколничког клирика..и то само показује колика је њихова вера у Свету и Саборну Апостолску Цркву будући да је тај Храм осветило 4 епископа из три помесне Цркве... Стало им је да од целог проблема раскола направе и да га тако свима представе као ПОЛИТИЧКИ а НЕ ЦРКВЕНИ ПРОБЛЕМ...да се представе онако како их из Љубави своје, БАРЕМ СРБИ у ВЕЋИНИ СЛУЧАЈЕВА ВИДЕ...као миран и добар народ... а с друге стране не смета им да о том истом народу говоре искључиво из Титоистичких бусија  са тоном предрасуда што је недопустиво и безукусно... И немојте с етрудити..Никад од њих нећете добити ни једна одговор КОНКРЕТАН на пиатње које им поставите... ЗАВОЂЕЊЕ за ГОЛЕШ ПЛАНИНУ...као да је ОСНОВНИ НАЧИН ПОНАШАЊА РАСКОЛНИКА... ево мучимо с еовд еда добијемо бар један конкретан одговор ...читајте тражите..нећете наћи...биће само јевтино подметање и замена теза и ништа више... Проблем је што с екод нас МАЛО зна о свему томе и Македонија с егледа благонаклоно и са предрасудама како смо пријатељи и бла бла...И ако није зла и злонамерна ПРЕДРАСУДА ЈЕ САМО ПРЕДРАСУДА... Исти ти добри и мирни... прогоне једног човека који није учинио ништа друго изузев што је ПОЗИТИВНО ОДГОВОРИ НА ПОЗИВ ПАТРУЈАРХА ПАВЛА...да НАПУСТИ РАСКОЛ... са потписима СВИХ свештеника своје епархије  тада... То исто су потписала у име синода расколничке мпц, три митрополита Петар, Наум и Тимотеј... Шта год да је после било...НИЈЕ БИЛО НИ ЈАВНЕ РАСПРАВЕ..НИТИ ТУМАЧЕЊА НИ УВИДА у ДОКУМЕНТ... Расчињен је Кирил..један од Митрополита..који приде, сви то знају, на себи носи и грех саучесништва у убиству... има два детета за које се зна, а живи са законском супругом свог рођеног брата већ тридесетак година... која је његова кућна помоћница ..на папиру...Српска Црквена јавност је ДУЖНА ДА ТО ЗНА када суди о малом, јадном, невином и недужном народу МАкедонском који је ИСТИ ко И СВАКИ ДРУГИ НАРОД...са свим ВРЛИНАМА и манама... Наш Никанор банатски на пример има родбинске везе у Македонији..хех откуд баш он... bighugbighug... Не говорим ово да бих омаловажио неког НЕ ДАЈ БОЖЕ... говорим да би с епросто превазишло нешто што нам не да да погледамо истини у очи...Човек Страда на правди Бога и нема никакве реакције..Јован јхе и даље у Затвору у Бугарској а о томе ни речи...Руски клирик у целој овој ситуацији саслужује са Расколницима а македонац је по рођењу кога у Русији знају као србина...нема сумње..Грци су криви за све stadaradim
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Најружно је што македнонци глуме жртве, и као они су за преговори, а истовремено најжешће прогањају Архиепископа, који је већ 2пута био у затвор, који има најгоре услове на Балкану, то според европске процене, и кувају му трећи пут... Само да потсетим, Његово Блаженство моментално је у домаћем притвору и Бугарску, и сваки моменат може да буде пребаћен у македонском затвору да служи 2,5 године затвора и притом да врати 250 000 евра расколничкој организације тзв. цркве, која је директно крива и одговорна за све три монтиране процесе, у којима она се налази као судија и демонстира снагу преко властима, са којима је у директној спрези, нормално зато што и сама она још од 57 и касније од 1967, је лично њихова творба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свети новомученик Георги Кратовски је рођен 1497  г. у граду Кратово, тада у границама Отоманске империје. Неколико векова доцније за његов град/порекло написаће:

„Житија светих“:

„Блажени Георгије – Ђорђе родио се у српском граду Кратову…“

Бугарската верзија:

„…бил роден през 1497 г. в гр. Кратово, Македония, в благочестиво българско семейство.“

Поп Пејо – аутор првог житија светога Георгија и очевидац светог мучеништва, у том односу не додаје ништа друго, сем:

„Овај блажени Георги био је рођен у граду Кратово, Македонија, син благочестивих родитеља, отац Димитар и мајка Сара.“

Иначе Кратово је град у Републици Македонии и сви његови становници, суграџани св.Георгија се изјашњавају као македонци. Па шта је био св. Георги Кратовац: бугарин, србин или македонац...или можда хришчанин  prstgore....што беше то етнофилетизам

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...