Jump to content

Заменик валаамског Игумана служио са македонским расколницима!

Оцени ову тему


Guest ЖРУ Администрација

Препоручена порука

Hmm... Ok, priznajem i molim za oprost. Bilo je para a ne papa... Doduše, stojim pri istom stavu. Ovde sam prevideo slovo pa sam pomislio da se o tome radi, ali na mnogo mesta se i za poslednji raskol optužuje Vatikan, tako da to stoji i dalje, osim u citatu na koji sam reagovao - to priznajem.

Verbum Domini Manet in Aeternum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 156
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

Hmm... Ok, priznajem i molim za oprost. Bilo je para a ne papa... Doduše, stojim pri istom stavu. Ovde sam prevideo slovo pa sam pomislio da se o tome radi, ali na mnogo mesta se i za poslednji raskol optužuje Vatikan, tako da to stoji i dalje, osim u citatu na koji sam reagovao - to priznajem.

Ok, brate. Svakome se desi da se zaleti (meni, administratorima, tebi, citaocima).

Sestra koja je pomenula pare, mislila je na pare iz CK, a ne iz KC. Bar mi se tako cini.

(CK u prethodnoj recenici je skracenica od Centralni komitet Saveza komunista Jugoslavije.)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ни екипу уз Јована.

Uf. Dokle vise? I sta se sve na ovom forumu sme izneti za pravoslavnog arhiepiskopa i njegovu pastvu? I pritom u casu kada on zbog svog svedocenje vere sedi u kucnom pritvoru?

Protestvujem.

Слажем се. Нико од нас није "чист 100%" па ни "екипа уз Јована", али иста та "екипа уз Јована" је у овом тренутку једина екипа доле која је препознала истину, а то је да нема ни говора о никаквој "црквености" изван Једне Свете Апостолске Цркве.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eh "braco" srbi kao sta gledam mnogo sudite, gde vam je vase smirenje i ljubavi,  pa sta ako o. Metodij je sluzio sa kliricima  MPC, pa on je primi krscenje u toj Crkvi, on ga je vovela u Pravoslavje, a i negov otac dugjih godina je sluzio te Crkvi. Bolje da dodze u Mk i da sluzi sa nama nego sa katolike. A sto spominete Zoran Vraniskovski(Jovan), pa niko u Mk ga ne voli, vi ste ga naznacili za neki arhepiskop a ne Makedonski narod.I do kade ce te cuvati u vama taj etnofiletizam, jer pred Bbogu smo samo pravslavni hriscani, ni Makedonci, ni Srbi, ni Bugari, ni Rusi.

Ja sam pravoslavan i kao takav mogu da idem i u Grcke i u Srpske crkve, jer se Hrista molim, a molim se i vase srpski svetitelje.

Prostite ako sam vas uverdio, pisem sa ljubavi jer sam najgresnii na ceo svet.

Nema ljubavi ako jednog kanonskog Arhiepiskopa zoves svetovnim imenom, takodje da stvarno mislis da si gresan ne bi se mesao u ono sto ne razumes, vec bi se smireno molio za svoje grehe kao i da raskol prestane.

S druge strane buduci da je za raskol najvise odgovoran klir, a ti si laik, i za ocekivati je da ne razumes dubinu ovog problema tj. raskola u kojem se nalazi MPC.

I ne, nisu svi pravoslavni niti su svi Crkva.

A ti ne mozes da ides i u Grcku Crkvu, Srpsku i tamo da te prime znajuci da nisi  u jedinstvu sa POA. Naravno ti mozes da cutis o tome...takodje ako je do pre neku godinu, snishodjeno laicima iz MPC da mogu da se cak i pricescuju u SPC, od osnivanja POA to vise nije moguce, ukoliko  se odbija jedinstvo sa POA.

Kakvo je to pricesce kada ti odbijas da priznas jednog kanonskog Episkopa Vaseljenskog pravoslavlja, cii je POA deo a MPC nije. Granice Crkve su kanonske a ne virtualne, ko nije u kanonskom jedinstvu on i nije u jedinstvu sa Crkvom.

P.S> I ne kaze se Licomeri, nego LICIMURI greengrin

Kada sam citao ovaj tvoj citat, pomislio sam kao da sam na sud, od dakle znas da ja nista ne razumem, od dakle  znas da se ja ne molim za svoje greh.

U tvoj citat ja vidim samo mrznje, a to nije deo nase vere jer se kaze"ljubi brata svoj".

Ja sam laik i "nerazumem ovaj problem" pa zato toliko od meni, a ti mozes da produzis sa tvoj sud nad Makjedoniskji narod i negova Crkva, jer ti si ekspert i mnogo znas o tome.

P.S:I naredni put citaj dobro, jer u moj tekst ja ne spominjem Licomeri!!!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ни екипу уз Јована.

Uf. Dokle vise? I sta se sve na ovom forumu sme izneti za pravoslavnog arhiepiskopa i njegovu pastvu? I pritom u casu kada on zbog svog svedocenje vere sedi u kucnom pritvoru?

Protestvujem.

Слажем се. Нико од нас није "чист 100%" па ни "екипа уз Јована", али иста та "екипа уз Јована" је у овом тренутку једина екипа доле која је препознала истину, а то је да нема ни говора о никаквој "црквености" изван Једне Свете Апостолске Цркве.
Ух, далеко од тога да нема црквености изван званичне Цркве. Слажем се да је нема у пуноћи, али рећи да је нема уопште је друго.

Са друге стране, нико не подржава страдање Архиепископа Јована, али ни неке ствари које ради екипа уз њега. Нпр један Епископ отворена заступа бугаризацију Македонаца. Даље, двоје јеромонаха од свеукупно 4 свештеника у ПОА је рашчињено (једна је ухваћен како блудничи са својом духовном ћерком), један манастир је отишао у Бугарску јер су монахиње биле под политичком манипулацијом (вероватно од стране неких Архијереја из ПОА), негира се отворено македонска националност, нико више не приступа ПОАи, а решење проблема је свиме само продубљено. И тако даље и томе слично. Јесте, канонска јерархија је јерархија, али прост народ види само ове спољашње манифестације и не зна теологију.

http://www.youtube.com/watch?v=gcvtoBIPA0s

''Учење о непромењивости канона због свог формализма не представља израз богочовечанске, него човечанске воље!''-Н. Афанасјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Eh "braco" srbi kao sta gledam mnogo sudite, gde vam je vase smirenje i ljubavi,  pa sta ako o. Metodij je sluzio sa kliricima  MPC, pa on je primi krscenje u toj Crkvi, on ga je vovela u Pravoslavje, a i negov otac dugjih godina je sluzio te Crkvi. Bolje da dodze u Mk i da sluzi sa nama nego sa katolike. A sto spominete Zoran Vraniskovski(Jovan), pa niko u Mk ga ne voli, vi ste ga naznacili za neki arhepiskop a ne Makedonski narod.I do kade ce te cuvati u vama taj etnofiletizam, jer pred Bbogu smo samo pravslavni hriscani, ni Makedonci, ni Srbi, ni Bugari, ni Rusi.

Ja sam pravoslavan i kao takav mogu da idem i u Grcke i u Srpske crkve, jer se Hrista molim, a molim se i vase srpski svetitelje.

Prostite ako sam vas uverdio, pisem sa ljubavi jer sam najgresnii na ceo svet.

Nema ljubavi ako jednog kanonskog Arhiepiskopa zoves svetovnim imenom, takodje da stvarno mislis da si gresan ne bi se mesao u ono sto ne razumes, vec bi se smireno molio za svoje grehe kao i da raskol prestane.

S druge strane buduci da je za raskol najvise odgovoran klir, a ti si laik, i za ocekivati je da ne razumes dubinu ovog problema tj. raskola u kojem se nalazi MPC.

I ne, nisu svi pravoslavni niti su svi Crkva.

A ti ne mozes da ides i u Grcku Crkvu, Srpsku i tamo da te prime znajuci da nisi  u jedinstvu sa POA. Naravno ti mozes da cutis o tome...takodje ako je do pre neku godinu, snishodjeno laicima iz MPC da mogu da se cak i pricescuju u SPC, od osnivanja POA to vise nije moguce, ukoliko  se odbija jedinstvo sa POA.

Kakvo je to pricesce kada ti odbijas da priznas jednog kanonskog Episkopa Vaseljenskog pravoslavlja, cii je POA deo a MPC nije. Granice Crkve su kanonske a ne virtualne, ko nije u kanonskom jedinstvu on i nije u jedinstvu sa Crkvom.

P.S> I ne kaze se Licomeri, nego LICIMURI facenew22222222

Kada sam citao ovaj tvoj citat, pomislio sam kao da sam na sud, od dakle znas da ja nista ne razumem, od dakle  znas da se ja ne molim za svoje greh.

U tvoj citat ja vidim samo mrznje, a to nije deo nase vere jer se kaze"ljubi brata svoj".

Ja sam laik i "nerazumem ovaj problem" pa zato toliko od meni, a ti mozes da produzis sa tvoj sud nad Makjedoniskji narod i negova Crkva, jer ti si ekspert i mnogo znas o tome.

P.S:I naredni put citaj dobro, jer u moj tekst ja ne spominjem Licomeri!!!

И ја када читам текстове људи из Србије о македонском проблему примећујем да они о Македонцима и људима из МПЦ говоре као да су судије. Ту си сасвим у праву. Они лепо говоре о јеретицима из РКЦ а са мржњом о Македонцима и људима који су чланови МПЦ (99, 9999% становништва православне вероисповести), њихова једноверна браћа. То је то лицемерје! То је стога што они желе да Македонци одустану од себе и свога бића и да постану оно што нису, Срби и део СПЦ!

http://www.youtube.com/watch?v=gcvtoBIPA0s

''Учење о непромењивости канона због свог формализма не представља израз богочовечанске, него човечанске воље!''-Н. Афанасјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako to sad, ahile? POA vrsi bugarizaciju Makedonije (tvoja pretposlednja poruka) a istovremeno zeli da od Makedonaca napravi Srbe (tvoja poslednja poruka)? Ili samo kleveces, pa nikakva logika ti nije ni potrebna?

Da si polovinu onoga sto si gore napisao vladikama iz POA o nekom drugom vladici iz SPC, dobio bi zasluzeni ban. Ili administratori ne gledaju sta radis, ili ti tolerisu vise nego ostalima, upravo zato si raskolnik.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako to sad, ahile? POA vrsi bugarizaciju Makedonije (tvoja pretposlednja poruka) a istovremeno zeli da od Makedonaca napravi Srbe (tvoja poslednja poruka)? Ili samo kleveces, pa nikakva logika ti nije ni potrebna?

Da si polovinu onoga sto si gore napisao vladikama iz POA o nekom drugom vladici iz SPC, dobio bi zasluzeni ban. Ili administratori ne gledaju sta radis, ili ti tolerisu vise nego ostalima, upravo zato si raskolnik.

Ја нисам расколник, прихватам одлуке моје Цркве, СПЦ, али говорим оно што јесте. не видим зашто бих добио бан ако говорим истину? Када сам рекао да неко жели да Македонци постану Срби одрекавши се себе, лепо сам рекао да то желе људи из Србије, а не људи из ПОАе! Са друге стране, рекао сам да један Епископ врши пропаганду тврдећи да су Македонци Бугари, и стојим иза тога! не видим шта сам спорно рекао? Рекао сам да ми се то не свиђа и то је мој став, заболе ме уво да ли се то теби или некоме другом допада или не, јер то је истина, башп као и остале ствари које сам рекао! Тиме нисам рекао да сви из ПОА не ваљају или нешто слично, али оно што не ваља, не ваља, а то види и прости свет који не зна еклисиологију и теологију Цркве, па ти сада види!

http://www.youtube.com/watch?v=gcvtoBIPA0s

''Учење о непромењивости канона због свог формализма не представља израз богочовечанске, него човечанске воље!''-Н. Афанасјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Са друге стране, ја бих исто то написао о Владикама СПЦ, али под једним условом: ако би то било истина. Нико не треба да је недодирљив, па ни владике! Ако овај форум пропагира недодирљивост некога, одох ја сам, не мора нико да ме банује! Тако сам својевремено говорио о Владици Артемију, наравно без увреда и изнођења непроверених информација, па ћу тако и убудуће!

http://www.youtube.com/watch?v=gcvtoBIPA0s

''Учење о непромењивости канона због свог формализма не представља израз богочовечанске, него човечанске воље!''-Н. Афанасјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам расколник, прихватам одлуке моје Цркве, СПЦ,

Izvini, brate, sto sam pogresno pomislio da si raskolnik. Naravno, ne moras nikakve odluke SPC da prihvatas (komunisti su ranije morali da prihvate odluke CK). Tvoje je samo da se ispovedas i pricescujes kod kanonskog episkopa. Ti to dakle cinis kod vladike Jovana? Ili je tvoj nadlezni vladika onaj drugi, "bugaras", kako ga ti zoves?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам расколник, прихватам одлуке моје Цркве, СПЦ,

Izvini, brate, sto sam pogresno pomislio da si raskolnik. Naravno, ne moras nikakve odluke SPC da prihvatas (komunisti su ranije morali da prihvate odluke CK). Tvoje je samo da se ispovedas i pricescujes kod kanonskog episkopa. Ti to dakle cinis kod vladike Jovana? Ili je tvoj nadlezni vladika onaj drugi, "bugaras", kako ga ti zoves?

Ја живим у Србији, али имам много пријатеља у Македонији, па и оних који иду у ПОА, тако да знам о чему говорим.

http://www.youtube.com/watch?v=gcvtoBIPA0s

''Учење о непромењивости канона због свог формализма не представља израз богочовечанске, него човечанске воље!''-Н. Афанасјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам расколник, прихватам одлуке моје Цркве, СПЦ,

Izvini, brate, sto sam pogresno pomislio da si raskolnik. Naravno, ne moras nikakve odluke SPC da prihvatas (komunisti su ranije morali da prihvate odluke CK). Tvoje je samo da se ispovedas i pricescujes kod kanonskog episkopa. Ti to dakle cinis kod vladike Jovana? Ili je tvoj nadlezni vladika onaj drugi, "bugaras", kako ga ti zoves?

Ја живим у Србији, али имам много пријатеља у Македонији, па и оних који иду у ПОА, тако да знам о чему говорим.

A kada bi ziveo u Makedoniji, da li bi isao na liturgiju u "MPC" ili u POA?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја нисам расколник, прихватам одлуке моје Цркве, СПЦ,

Izvini, brate, sto sam pogresno pomislio da si raskolnik. Naravno, ne moras nikakve odluke SPC da prihvatas (komunisti su ranije morali da prihvate odluke CK). Tvoje je samo da se ispovedas i pricescujes kod kanonskog episkopa. Ti to dakle cinis kod vladike Jovana? Ili je tvoj nadlezni vladika onaj drugi, "bugaras", kako ga ti zoves?

Ја живим у Србији, али имам много пријатеља у Македонији, па и оних који иду у ПОА, тако да знам о чему говорим.

A kada bi ziveo u Makedoniji, da li bi isao na liturgiju u "MPC" ili u POA?

Posle ovih informacija, vise ne znam, ali verovatnije u POA, iako vise nisam pametan, jer me cela prica veoma nervira i veliko licemerje koje u njoj postoji.

http://www.youtube.com/watch?v=gcvtoBIPA0s

''Учење о непромењивости канона због свог формализма не представља израз богочовечанске, него човечанске воље!''-Н. Афанасјев

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ахиле:

Ипак би морао да даш извор информација, претпостављам да то има на Интернету, за твоје оптужбе. Овако испада да су оне истините само зато што ти то тако тврдиш, а мораш признати да овде, где си идентификован само твојим надимком и ниси неки ауторитет. То не значи да се иза твог надимка и не крије личност чија реч има и стварни ауторитет (свештеник или можда и епископ).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...