Jump to content

Још једно писмо брату Артемију - вл. Атанасије (Јевтић)

Оцени ову тему


Препоручена порука

Kaže Gospod ,po delima ćete ih poznati.

Ja koji sam nedovoljjno upućen,mogu samo da određenim arhijerejima dati svoje poverenje.

Svoje poverenje dajem onima koji su uvek bili tamo gde je oltar krvav gde su ratišta i stratišta.

Samo dva imena se tu spominju a to su +Atanasije ,+Amfilohije.

Слажем се, АЛИ...

Ви сте заборавили да је владика Артемије био уз народ када су Шиптарски терористи протјеривали Србе. Отац Артемије би и сада најрадије био на Космету, али недају му.

Иначе за владику Атанасија сам чуо храбре приче из рата...он и +Амфилохије су за време рата дотјеривали тенкове у Херцеговину. Народ их звао "тенкашима"...хвала им велика. Ја као родољуб гледам и на то, да се владика покаже као родољуб.

Nismo zaboravili,nismo sigurno zaboravili  dada

Vladika je "bio sa narodom" u Gračanici ,na sigurnom  ;)

Ima mesta koje su prvi put ,posle niza godina ,imali Liturgiju tek kada je vladika Atnanasije postavljen za administratora.

Gde je bivši vladika Artemije bio sve te godine?

"sa narodom" na dobro obezbeđenom mestu?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 93
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

+ Фотија за много шта оптужују али ретко је ко ишао тамо и да види каква је тамошња ситуација.

dada, слажем се.

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A da,oni finansiraju Obraz   ;)

Знам да мислиш на пресвећеног Епископа Никанора. Видиш, ти си сада критиковао КАНОНСКОГ Епископа наше СПЦ...ајде, иди то докажи пред Црквеним судом dada

Иначе он не финансира Образ већ даје духовну подршку Образу, даје нам благослове итд. И ништа неби било спорно ако би владика финансиро Образ, јер самом том чињеницом он финансира очување Србије. 0102_laugh

Kritika se ne dokazuje na sudu,već optužba  0102_laugh
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nismo zaboravili,nismo sigurno zaboravili  ;)

Vladika je "bio sa narodom" u Gračanici ,na sigurnom  0102_laugh

Ima mesta koje su prvi put ,posle niza godina ,imali Liturgiju tek kada je vladika Atnanasije postavljen za administratora.

Gde je bivši vladika Artemije bio sve te godine?

"sa narodom" na dobro obezbeđenom mestu?

Ако је у Грачаници сигурно, изволи па живи у концентрационом логору!!!

Вјеруј ми, безбедније је и у Новом Саду, и у Бијељини и у Швајцарској dada

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nismo zaboravili,nismo sigurno zaboravili  ;)

Vladika je "bio sa narodom" u Gračanici ,na sigurnom  0102_laugh

Ima mesta koje su prvi put ,posle niza godina ,imali Liturgiju tek kada je vladika Atnanasije postavljen za administratora.

Gde je bivši vladika Artemije bio sve te godine?

"sa narodom" na dobro obezbeđenom mestu?

Ако је у Грачаници сигурно, изволи па живи у концентрационом логору!!!

Вјеруј ми, безбедније је и у Новом Саду, и у Бијељини и у Швајцарској dada

bezbednije je mnogo u Gračanici  nego živeti u srpskom selu na Kosovu.

O tome pričamo.

Zašto je Liturgija prvi put služena tek kad je došao vladika Atanasije u manje bezbednim mestima ,gde živi Pravoslavni srpski živalj,kad je  bivši vladika Artemije toliko izdignut na pijedestal.

Niko njemu ne oporava da je bio dole ali ajde da malo sagledamo činjenice.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Narode.. ja znam da se suskalo i po drugim krugovima (ne u crkvi) o tome gde idu pare namenjene za gladne na Kosovu.. I to pre nego sto je iko poceo tu temu. A da ne pominjem vezu sa Artemijom...(koju su oni uspostavljali)...Naravno to suskanje nije dokaz. Ali ima ona stara... Gde ima dima ima i vatre...

Ali ono sto sigurno znam... Meni se ovo sve nista ne svidja... Ni jedna ni druga strana.. I ovo prepucavanje.. Citala sam do sada sve i ne mogu da se odlucim... za stranu... i necu....

Muka mi je ljudi stvarno...

idem ja dalje da se  dada ;) 0102_laugh

ovde izgleda samo  70zfof0qsamomolitva

omnea mea mecum porto

Link to comment
Подели на овим сајтовима

П.С: Владика Артемије није сарађиво са окупационим силама који би га чували у тим мјестима ;)

Пошто ову тему Богојевић прати, морам напоменити да је ово шала била dada

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

+ Фотија за много шта оптужују али ретко је ко ишао тамо и да види каква је тамошња ситуација.

Владика ми био професор у богословији и добро га знам , био сам два пута код њега у + Крки , а и тамо ми школски друг монах , тако да ми познато како се + Фотије брине о својој пастви!

Видели смо га на сајму и седели са њим,био је ту и Никола Ковачевић,будући доца :drugarstvo:

Значи брате,Мартирије,Фотијевац си :cmizdrenje:

Extra ecclesiam nulla salus.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости

+ Фотија за много шта оптужују али ретко је ко ишао тамо и да види каква је тамошња ситуација.

Владика ми био професор у богословији и добро га знам , био сам два пута код њега у + Крки , а и тамо ми школски друг монах , тако да ми познато како се + Фотије брине о својој пастви!

Видели смо га на сајму и седели са њим,био је ту и Никола Ковачевић,будући доца 0102_laugh

Значи брате,Мартирије,Фотијевац си :drugarstvo:

:cmizdrenje:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Narode.. ja znam da se suskalo i po drugim krugovima (ne u crkvi) o tome gde idu pare namenjene za gladne na Kosovu.. I to pre nego sto je iko poceo tu temu. A da ne pominjem vezu sa Artemijom...(koju su oni uspostavljali)...Naravno to suskanje nije dokaz. Ali ima ona stara... Gde ima dima ima i vatre...

Ali ono sto sigurno znam... Meni se ovo sve nista ne svidja... Ni jedna ni druga strana.. I ovo prepucavanje.. Citala sam do sada sve i ne mogu da se odlucim... za stranu... i necu....

Muka mi je ljudi stvarno...

idem ja dalje da se  :cmizdrenje::drugarstvo: 0102_laugh

ovde izgleda samo  70zfof0qsamomolitva

Најбоље да се угледамо на наше прађедове који су били много већи вјерници од свих нас. Они нису знали ни да читају а камоли да се баве теолошким питањима. Зато су и већи вјерници били, није их ништа могло саблазнити. А ми све навнодно знамо и онда се саблажњавамо са разним стварима.  

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svima nam je ovo za nauk. Ovako se govori. Ovako se govori iz ljubavi i poziva na pokajanje. Nema tu uvijanja, ako hoces da pomognes zagazi u glib i pruzi ruku svom bratu. Ovako sam razumela pismo. Poziv brata - bratu.

Реално за мој укус је прегрубо. Знам бар какав сам ја...када мене каменом удариш, ја теби кометом  узвратим :cmizdrenje:

Све се ово могло лепше рећи...али по обичају, владика Атанасије збори тешке речи (такав му је стил писања, није он крив).

"Ја браним свој народ и своју земљу а не Ратка Младића"- ђенерал Ратко Младић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svima nam je ovo za nauk. Ovako se govori. Ovako se govori iz ljubavi i poziva na pokajanje. Nema tu uvijanja, ako hoces da pomognes zagazi u glib i pruzi ruku svom bratu. Ovako sam razumela pismo. Poziv brata - bratu.

Реално за мој укус је прегрубо. Знам бар какав сам ја...када мене каменом удариш, ја теби кометом  узвратим :cmizdrenje:

Све се ово могло лепше рећи...али по обичају, владика Атанасије збори тешке речи (такав му је стил писања, није он крив).

Meni iskreno, deluje emotivno. Imam dve sestre i kada imamo"situaciju" budu bas ovakve reakcije. Da znamo da smo povredile, ali volim te, zato cu ti reci, Cutanje u tim situacijama je najopasnije. Kako bi i znala da sam pogresila ako mi ne kaze? Emotivno, iskreno, bratski, tako reagujes kada ti je stalo. ne cutanje, onda gnoji i mora da se sece.

Жив ми Господ мој

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Svima nam je ovo za nauk. Ovako se govori. Ovako se govori iz ljubavi i poziva na pokajanje. Nema tu uvijanja, ako hoces da pomognes zagazi u glib i pruzi ruku svom bratu. Ovako sam razumela pismo. Poziv brata - bratu.

Реално за мој укус је прегрубо. Знам бар какав сам ја...када мене каменом удариш, ја теби кометом  узвратим :cmizdrenje:

Све се ово могло лепше рећи...али по обичају, владика Атанасије збори тешке речи (такав му је стил писања, није он крив).

Meni iskreno, deluje emotivno. Imam dve sestre i kada imamo"situaciju" budu bas ovakve reakcije. Da znamo da smo povredile, ali volim te, zato cu ti reci, Cutanje u tim situacijama je najopasnije. Kako bi i znala da sam pogresila ako mi ne kaze? Emotivno, iskreno, bratski, tako reagujes kada ti je stalo. ne cutanje, onda gnoji i mora da se sece.

Кад кажеш некоме да је "ноторни незналица" или "бестидни лажов" тешко ћеш постићи позитиван ефекат и да је 100% свестан да лаже, а тек некоме ко сматра да није ни у чему грешио.

"Да нам речи буду благе, а докази јаки".

Блаженопочивши Патријарх Павле

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...