Jump to content

Још једно писмо брату Артемију - вл. Атанасије (Јевтић)

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 93
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

Сестро Хана,да је бивши епископ Артемије био епископ у Банату а не на Косову,да ли би сви ти људи онда ишли у Банат уместо на Косово?

Шта мислиш?

To je sad tesko reci-sta bi bilo kad bi bilo. Za banat ne znam, zato sto brdjani tesko podnose Vojvodjansku ravnicu i mentalitet. Ali mozda da je bio Zicki ili Sumadijski-ko zna. Tesko je to ovako proceneiti, kad do toga nije ni doslo. A videcemo koliko ce novih monaha sada otici na Kosovo kod vladike Teodosija. Ako odziv bude pribilzno isti, onda je u pitanju samo Kosovo. Nisam sigurna da sam dobro razumela mislite da Kosovo zraci posebnom blagodacu koje privlaci mlade monahe, zbog velikog stradanja tamo prisutnog?

"Бог је, из видљиве и невидљиве природе, властитим рукама саздао човека по своме образу и подобију, обликујући тело од земље, и својим Духом подарио му је словесну и умну душу. А тога човека називамо Божанском иконом, јер израз "по образу"-икони, открива оно што је умно и самовласно, док израз "по подобију" открива могућност уподобљавања врлини." Свети Јован Дамаскин

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сестро Хана,да је бивши епископ Артемије био епископ у Банату а не на Косову,да ли би сви ти људи онда ишли у Банат уместо на Косово?

Шта мислиш?

To je sad tesko reci-sta bi bilo kad bi bilo. Za banat ne znam, zato sto brdjani tesko podnose Vojvodjansku ravnicu i mentalitet. Ali mozda da je bio Zicki ili Sumadijski-ko zna. Tesko je to ovako proceneiti, kad do toga nije ni doslo. A videcemo koliko ce novih monaha sada otici na Kosovo kod vladike Teodosija. Ako odziv bude pribilzno isti, onda je u pitanju samo Kosovo. Nisam sigurna da sam dobro razumela mislite da Kosovo zraci posebnom blagodacu koje privlaci mlade monahe, zbog velikog stradanja tamo prisutnog?
Наравно.

Крв мученика је семе нове вере.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сестро Хана,да је бивши епископ Артемије био епископ у Банату а не на Косову,да ли би сви ти људи онда ишли у Банат уместо на Косово?

Шта мислиш?

To je sad tesko reci-sta bi bilo kad bi bilo. Za banat ne znam, zato sto brdjani tesko podnose Vojvodjansku ravnicu i mentalitet. Ali mozda da je bio Zicki ili Sumadijski-ko zna. Tesko je to ovako proceneiti, kad do toga nije ni doslo. A videcemo koliko ce novih monaha sada otici na Kosovo kod vladike Teodosija. Ako odziv bude pribilzno isti, onda je u pitanju samo Kosovo. Nisam sigurna da sam dobro razumela mislite da Kosovo zraci posebnom blagodacu koje privlaci mlade monahe, zbog velikog stradanja tamo prisutnog?
Наравно.

Крв мученика је семе нове вере.

брате дејане они одоше тамо и не издржаше ми не смјесмо отићи тамо него остасмо овде да им судимо за оно што они нису издржали
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...