Jump to content

Владика Теодосије постављен за епископа рашко-призренског

Оцени ову тему


Препоручена порука

Владика Артемије - епископ Рашко-призренски и косовско-метохијски !

Доживотни !

Заиста брате, због чега је в.Артемије доживотни епископ РПиКМ епархије? Само зато што је "безаконито" свргнут, или ради неког другог разлога? Ајд да инситира да је он доживотни епископ, али да инсистира да је доживотни епископ одређене епархије, то мислим да нема везе са црквеним правилима о троновању на епархији. Па имамо св.Николаја Жичког и Охридског. Ту је рецимо и св.Платон, Охридско-Битољски и Бањалучки на крају. Данас пола епископа наше СПЦ је троновало на више од једне епархије. У чему је онда поента са овим "доживотни"?

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 56
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

Популарни чланови у овој теми

На данашњој седници Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве одлучено је да се на катедру епископа рашко-призренских постави досадашњи викарни Епископ липљански Г. Теодосије.

Just_Cuz_19

Владика Артемије - епископ Рашко-призренски и косовско-метохијски !

Доживотни !

dobar decko dobar decko
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog čega doživotni!

Mislim,da nije penzionisan,mogao je biti prebačen na drugu eparhiju i šta onda?

Jer bi se i dalje ovako necrkveno izjašnjavao?

Зато што ће бити епископ Рашко-призренски и косовско-метохијски до краја свог живота.

На многаја љета Преосвећени Владико !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тим ЗОВА НЕКА ЈЕ СА СРЕЋОМ ВЛАДИКИ ТЕОДОСИЈУ, ВЕРОВАТНО ЋЕ ЈЕРОМОНАХ САВА ЈАЊИЋ БИТИ ЕПИСКОП ЛИПЉАНСКИ, НЕКА И ЊЕМУ БУДЕ СА СРЕЋОМ. МОЖДА ВЛАДИКА ТЕОДОСИЈЕ НЕКАДА БУДЕ И ПАТРИЈАРХ СРПСКИ, НЕКА МУ И ТО БУДЕ СА СРЕЋОМ, МОЖДА БУДЕ И ВАСЕЉЕНСКИ ПАТРИЈАРХ, НЕКА МУ И ТО БУДЕ СА СРЕЋОМ. МИ СА ТЕМ' НЕМАМО НИШТА, МИ ИМАМО СВОЈ ПРАВАЦ, ПУТ И ПАСТИРА, ПРАВАЦ НАМ ЈЕ ИСТОК, ПУТ НАМ ЈЕ ПРАВОСЛАВЉЕ А НАШ ПАСТИР НА ТОМ ПУТУ ЈЕ ВЛАДИКА АРТЕМИЈА. ШТО СЕ ТИЧЕ ЕПИСКОПА РАШКОПРИЗРЕНСКОГ, НАЗИВ ОВЕ ГРУПЕ ГОВОРИ СВЕ.

Коментар са те странице, сад видех. Занимљиво. Дакле, шта значи то?

Верујем да иза овога стоји нека попаљена дечурлија.

A tek komentari na onoj grupi "ISTINA JE SAMO JEDNA-VLADIKA ARTEMIJE",gde +Teodosija nazivaju Judom i izdajnikom.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

нажалост изгледа ће себе прогласити за доживотног сутра у ман. Дубоки поток када је заказана св. арх. литургија...... страшно!

Ко? Владика Артемије?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Владика Артемије наставља са управљањем Епархијом рашко-призренском и косовско метохијском, након деветомесечног прекида. Вечерас је допутовао у Дубоки Поток где ће сутра служити свету архијерејску литургију уз присуство бројног монаштва, свештенства и верног народа ЕРП КиМ али и широм из Србије.

Вл. Артемије је припремио и акт којим обавештава најпре подручно му свештенство и монаштво, а потом и ширу јавност и релевантне институције, којим одбацује све претходне одлуке незаконитих и неканонских администратора ЕРП КиМ. Подсећамо да су ови администратори постављени безаконим и неканонским одлукама Синода.

(преузето од: инсајдер@ерпким)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пустите те непроверене ревнитељске небулозе. Лупетају глупости као и обично.

Ово није небулоза. Ово је тачно!

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...