Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

тај споразум није спроведен у дјело.

Како није? Онда можда једнострано с ваше стране, уствари једино ваљда тако си у праву да онда ни није!

То је могуће уколико се ваше народне и помјесне православне Цркве које су то потписале закључака тих споразума једнострано не придржавају нити их са своје стране проводе у дјело или праксу у оквирима својих јурисдикција.

Што се нас тиче управо неколико постова горе изнад сам описао како баш на основу тог споразума господин арцибискуп прашки Доминик Дука омогућава сваке године служење православних литургија у католичким храмовима и не само вама већ и протестантима на основу Стразбурских договора из 2003.г. и екуменске Повеље "Charte Oecumenice" који опет вриједе и важе а то за све три стране а без огледа на то колико далеко се отишло с Баламандом. А тако то као он чине и поступају сви други помјесни ординарији, бискупи и арцибискупи у свим католичким дијецезама на свијету управо на основу тих Баламандских преговора, екуменске повеље из Сттразбура, на основу Равене и Беча, а чега би другог! И још много других сличних по вас и протестанте корисних ствари које из тога, из тих свих договора проистичу се спроводе у пракси и на терену. Тај је уствари само једним од докумената и сусрета сталне ортодоксно-католичке или католичко-ортодоксне  екуменске теолошке комисије која током сваке године барем једном за шест или три-четри мјесеца изда неколико нових саопштења и чији рад још никако ничим није био укончен. А наставља се стално даље и даље и сваке године се припремају нови и нови сусрети свугдје по свијету и штампају нова званична саопштења.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zayron

Докази?

Па чињеница да се 1000 година воде преговори..који нису уродили плодом..

Ватикан жели само једно.. ВЛАСТ

Дај молим те, коју сад власт, шта бисмо ми имали од тог што би некаква Србија или Румунија постале католичким? Нафту, злато, дијаманте, шта? Како смо могли 1000 година без вас не умишљајте си да нам је сад тако наједном пригорило да то даље без вас никако не издржимо. А имамо доста својих атеиста и безбожника на то да бисмо си хтјели још под сваку цијену "наадат" те ваше неопагане, атеисте и безбожнике у пакету заједно с вама! Хахахаха! Доста имамо посла и проблема и с тим својима. Сваком његови, ваши безбожници ваш проблем а нама наши и готово. У чему су то дакле те такве велике предности по нас ако бисте ви постали католицима или РИМОКАТОЛИЦИМА? OMG! Тим што би ми "римокатолици" који имамо преко 150 народних помјесних Цркви наједном преко ноћи добили нових 10 или 20 више? Па нас више не би било по "бијелом свијету" као до сада 160 већ 170, или 180 народних "филијала"? Страшно велика и пресудна ствар и разлика по нас! Могло би се рећи - питање нашег "бити или не бити".

7896634

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја како да не...

Број Хришћана на западу где водите главну реч..опада из сата у сат...а резултат ЕУ као паганска творевина...

Скандали ...да их не набрајам се само нижу...ево овај задњи са бискупом Словеначким...и силним кешом...и порно каналима!

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја како да не...

Број Хришћана на западу где водите главну реч..опада из сата у сат...а резултат ЕУ као паганска творевина...

Скандали ...да их не набрајам се само нижу...ево овај задњи са бискупом Словеначким...и силним кешом...и порно каналима!

Давај, давај! Ево већ сам си извадио хладно пиво из фрижидера и једва чекам на даље шта ће да бидне! Коначно смо дошли на те праве екуменистичке теме, не могу се ни дочекат, дај мало још "притврди" с педофилним скандалима, ватиканском банком, масонима а наравно и с покољима на све стране од инквизиције, тевтонаца, крсташа, преко шпанских конквистадора па све до хрватских усташа и великоалбанских балиста.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја како да не...

Број Хришћана на западу где водите главну реч..опада из сата у сат...а резултат ЕУ као паганска творевина...

Скандали ...да их не набрајам се само нижу...ево овај задњи са бискупом Словеначким...и силним кешом...и порно каналима!

Naslov teme je bogoslovski dialog.

Na zapadu svakako ima bogoslova sa kojima naši bogoslovi mogu da imaju dijaloga a ovo tvoje pisanje mogu slobodno da shvatim kao 7896634.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Лепо...само заборављаш да ја нисам панслависта нити словен...

али лепо се играј ... уживај...шта те брига...

И ја би да имам кад...него..жена, ђеца..посао...

Не заборављам, вараш се, то си већ једном изјавио а на такво нешто је просто немогуће заборавити.

Но шта, свако има право да се осјећа ким хоће, али ипак ти савјетујем теби и свим тим таквима Србима несловенима да то радије много "не вентилујете" пред Русима јер како их ја знам њих нимало не занимају ни Грци или Армени који су православцима а камо ли ко и шта други ако нису Словенима. Иначе ће вам одмах послати најизабранији специјални командо монаха из својих манастира да вас поново оправоСЛАВЉУЈУ! Хахахаха!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ја како да не...

Број Хришћана на западу где водите главну реч..опада из сата у сат...а резултат ЕУ као паганска творевина...

Скандали ...да их не набрајам се само нижу...ево овај задњи са бискупом Словеначким...и силним кешом...и порно каналима!

Давај, давај! Ево већ сам си извадио хладно пиво из фрижидера и једва чекам на даље шта ће да бидне! Коначно смо дошли на те праве екуменистичке теме, не могу се ни дочекат, дај мало још "притврди" с педофилним скандалима, ватиканском банком, масонима а наравно и с покољима на све стране од инквизиције, тевтонаца, крсташа, преко шпанских конквистадора па све до хрватских усташа и великоалбанских балиста.

pa onda zivjeli nemoj sam da previse popijes ida sve u jedan lonac zbuckas  sa pivima  algabacaju ,uostalom ovdje i nije tema o ekumonizmu momci vec skroz o necemu drugom ,nema veze sa ekumenizmom ni sa ni pa ni sa Bogom ,greengrin poljupcic :krstix:   a sto ti ovdje pricas o  tima skandalima  isto nije problem ekumenisticki  bas skroz o svemu
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da je rimokatolicima u interesu da pokatolice sto vise ljudi. Iz razloga:

1. (trebalo bi) Da sto vise ljudi ubede u svoj, jedini ispravan put.

2. Vise katolika znaci i vise para ...

Uostalom, zasto ste pokatolicavali sve one silne zemlje po Juznoj Americi, Africi, Evropi?

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da je rimokatolicima u interesu da pokatolice sto vise ljudi. Iz razloga:

1. (trebalo bi) Da sto vise ljudi ubede u svoj, jedini ispravan put.

2. Vise katolika znaci i vise para ...

Uostalom, zasto ste pokatolicavali sve one silne zemlje po Juznoj Americi, Africi, Evropi?

1. Više ljudi ne znači i da je taj put ispravan, šta ako je taj vaš ispravan, ili možda baš naš i kad nas je više?

2. Da stvarno, te bismo sigurno dobili od Grčke da sutra ona postane sva katoličkom od temelja do vrha. Već se radujem!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da je rimokatolicima u interesu da pokatolice sto vise ljudi. Iz razloga:

1. (trebalo bi) Da sto vise ljudi ubede u svoj, jedini ispravan put.

2. Vise katolika znaci i vise para ...

Uostalom, zasto ste pokatolicavali sve one silne zemlje po Juznoj Americi, Africi, Evropi?

da sve trce da sve pokatolice ,neznam kako ti odakle si ali nisam to ni osjetila ni dozivjela da katolici pokusavaju ovdje bar nekoga da pokatolice, nebi rekla  da to isto i ekumonizam oce da jedne druge prevare i prevedu ili dase  o tome radi o cemu se cesto prica,a stoje bilo nemoze to se ispraviti ni mozd aodgovor dati ,vec mozda   drugacije  sada   samo da se  uradi, uh al izbrblja
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Naravno da je rimokatolicima u interesu da pokatolice sto vise ljudi. Iz razloga:

1. (trebalo bi) Da sto vise ljudi ubede u svoj, jedini ispravan put.

2. Vise katolika znaci i vise para ...

Uostalom, zasto ste pokatolicavali sve one silne zemlje po Juznoj Americi, Africi, Evropi?

1. Više ljudi ne znači i da je taj put ispravan, šta ako je taj vaš ispravan, ili možda baš naš i kad nas je više?

2. Da kao i sada, te bismo dobili od Grčke da sutra ona postane sva katoličkom od temelja do vrha. Već se radujem!

1. Ali vi smatrate da je taj put ispravan, i pokusavate da spasete sto vise ljudi, zar ne? Zasto ste onda pokatolicili sve one silne zemlje? Kakav nas i vas put, ja ne verujem ni u jedan od ta dva ...  facenew22222222

2. Dobili biste od Grckih rimokatolika ...

"Znam da nista ne znam" - Sokrat

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...