Jump to content

Шта мислите о богословском дијалогу Православне Цркве са римокатолицима?

Оцени ову тему


Guest Светлана

Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?  

195 члановâ је гласало

  1. 1. Римокатолици искрено желе уједињење са Православном Црквом?

    • Желе
      33
    • Не желе
      41
    • Још увек немам мишљење о томе
      28
    • Само власт желе
      95


Препоручена порука

Па ја сам искрен човек....  smej.gif

Једини проблем који кочи наставак преговора је ваша тврдоглавост око власничке структуре у Цркви .. тј. папе..

Лепо кажете: добро јесте први по части (што нико и не спори) и готова ствар..експресно уједињење...

Стало је код вас...

И сада ти мој став пред бискупе...  joooj-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='joooj' />

Искрено част ми је...да ће моје тумачење стања...бискупи да распредају...пошто немате паметнијег посла...

0102_laugh

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ја сам искрен човек....  smej.gif

Једини проблем који кочи наставак преговора је ваша тврдоглавост око власничке структуре у Цркви .. тј. папе..

Лепо кажете: добро јесте први по части (што нико и не спори) и готова ствар..експресно уједињење...

Стало је код вас...

И сада ти мој став пред бискупе...  joooj-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='joooj' />

Искрено част ми је...да ће моје тумачење стања...бискупи да распредају...пошто немате паметнијег посла...

0102_laugh

Па у праву си, пошто си само један за сада такав то се ни њима неће хтјети на то губит вријеме али ако буде прибивало све више таквих "искрених" као ти, то ће и они морати брже боље мало прикочит с тим таквим једностраним екуменисањем које уствари вас као такво можда и не занима осим у случају ако вам не даје некакав очигледну предност или бонус тамо гдје га без тог никада не бисте ни имали. Кад сте ви као СПЦ посудили, уступили или дали на два сата седмично недељом бар у случају те највеће потребе у најкрајњој нужности православну цркву, мислим као грађевину, богомољу некаквим католицима или протестантима? Наравно у доба кад тамо није православна литургија, то се подразумијева, рецимо недељом од 13:00 до 15:00? Или барем само на Божић и Васкрс ако ништа друго? Значи то исто што ми нормално чинимо вама а и протестантима по свим својим дијецезама у свијету. И не само на пар сати већ и потпуно цијелу цркву на дуготрајну употребу, често уствари практично за стално, а gratis, наравно. А камоли шта друго и даље.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pa pravoslavan rijec,dali znaci pravo slavljenje tako nekako,ako to se odnosi na crkvu da budite pravo slavni ,al gdje stoji da ce se samo u crkvi spasiti nije isus to rekao  nigdje direktno razumljivo,znaci moze neko u crkvi biti i krivoslavan,ali koje ako  kaze  za druge da su krivoslavni , pravo slavan,postaje krivoslavan ,  bas komplikovano

Razumijem Suzo što si htjela reći vrlo dobro, pa i ti si tu malo ponekud pretjerala, zbog toga nikakav pravoslavan ne postaje baš samo radi takvog tog ili bilo kakvog drugog svog mišljenja, stava ili nazora odmah preko noći "krivoslavan" kao što si napisala. No, ja mislim da je sve to mnogo složenije nego da bismo to mi bili u stanju odrediti i ustanoviti kako je to s tim ustvari kod Boga. Naši sudovi su naši sudovi a Božiji sudovi su Božiji sudovi, to je zatim sve što ja o tom znam. Sve, najviše i najdalje kamo valjda naše znanje o tom dopire i dosegnuti može.

da kao obicno uvijek pretjeram  ,odkud da znamo isto  kako kod Boga 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па у праву си, пошто си само један за сада такав то се ни њима неће хтјети на то губит вријеме али ако буде прибивало све више таквих "искрених" као ти, то ће и они морати брже боље мало прикочит с тим таквим једностраним екуменисањем које уствари вас као такво можда и не занима осим у случају ако вам не даје некакав очигледну предност или бонус тамо гдје га без тог никада не бисте ни имали. Кад сте ви као СПЦ посудили, уступили или дали на два сата седмично недељом бар у случају те највеће потребе у најкрајњој нужности православну цркву, мислим као грађевину, богомољу некаквим католицима или протестантима? Наравно у доба кад тамо није православна литургија, то се подразумијева, рецимо недељом од 13:00 до 15:00? Или барем само на Божић и Васкрс ако ништа друго? Значи то исто што ми нормално чинимо вама а и протестантима по свим својим дијецезама у свијету. И не само на пар сати већ и потпуно цијелу цркву на дуготрајну употребу, често уствари практично за стално, а gratis, наравно. А камоли шта друго и даље.

smej.gif smej.gif smej.gif

Немој да сам ја зезно екуменистичке преговоре...

..  bangin  .. има неки да ме славе...  dada dizzy999 bangin

А и сам ћу бити задовољан собом...а то је грех...  dizzy999

Дајеш ми на значају...

ХВАЛА ВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЛИКО....

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево БЛИЦ већ објавио!

dizzy999 bangin dada

http://www.blic.rs/politika.php?id=120612

Papa Benedikt XVI ne dolazi u Niš 2013?

Predsednik Srbije Boris Tadić i poglavar Rimokatoličke crkve papa Benedikt XVI razgovarali su juče u Vatikanu o ekumenskom dijalogu pravoslavne i katoličke crkve, saznaje „Blic nedelje“. Pored predloga da se ekumenski dijalog organizuje u Nišu 2013. godine Tadić je izneo u zatvorenom razgovoru u četiri oka, koji je trajao oko 25 minuta i problem koji je sada aktuelan. Izjava forumaša sa ŽRU, AVE SERBIA, koji je u iskrenom razgovoru sa drugim forumašem (N.N) rekao da je protiv ekumenizma do sada je najveći problem sa kojim su se susreli predstavnici SPC i vatikana. /B]

dizzy999 bangin smej.gif

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па у праву си, пошто си само један за сада такав то се ни њима неће хтјети на то губит вријеме али ако буде прибивало све више таквих "искрених" као ти, то ће и они морати брже боље мало прикочит с тим таквим једностраним екуменисањем које уствари вас као такво можда и не занима осим у случају ако вам не даје некакав очигледну предност или бонус тамо гдје га без тог никада не бисте ни имали. Кад сте ви као СПЦ посудили, уступили или дали на два сата седмично недељом бар у случају те највеће потребе у најкрајњој нужности православну цркву, мислим као грађевину, богомољу некаквим католицима или протестантима? Наравно у доба кад тамо није православна литургија, то се подразумијева, рецимо недељом од 13:00 до 15:00? Или барем само на Божић и Васкрс ако ништа друго? Значи то исто што ми нормално чинимо вама а и протестантима по свим својим дијецезама у свијету. И не само на пар сати већ и потпуно цијелу цркву на дуготрајну употребу, често уствари практично за стално, а gratis, наравно. А камоли шта друго и даље.

smej.gif smej.gif smej.gif

Немој да сам ја зезно екуменистичке преговоре...

..  bangin  .. има неки да ме славе...  dada dizzy999 bangin

А и сам ћу бити задовољан собом...а то је грех...  dizzy999

Дајеш ми на значају...

ХВАЛА ВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЛИКО....

Још ниси али би могао, уколико би их било доста таквих као ти. Не баш мојом вољом и намјером мој панславистички хришћански профил на ФБ се нашао под "лупом" прашке арцибискупује врло случајно, тамо на ФБ ме наадао савјетник прашког арцибискупа Доминика Дуке Милан Бадал јер је видио пар мојих линкова на ЖРУ. А потом сам ја морао брже боље адат и његову ексцеленцију прашког надбискупа Доминика Дуку, неће ваљда он слат "friend request" мени, а с њима ми сад сваки дан прибивају даљи и даљи католици Чеси, Словаци, Пољаци па чак и Њемци који су исто те такве линкове видјели и занимају се о то, нарочито о екумемнске теме на ЖРУ. Многим од њих не чини никакав проблем разумјети то што је написано латиницом а неки чак знају и ћирилицу преко руског и слично. Осим њих ме наадало доста чешких интелектуалаца, високих црквених представника пољске комуните у Чешкој па чак и неки припадници историјских чешких племићких породица. А то није тај мој профил који неки од вас знају, тај је за источну Европу, имам други посебно за западну јер су у различите сврхе и с различитим темама отворени.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено...ко од римо католика жели бити Хришћанин увек може постати члан Цркве...

Овако можемо сарађивати по многим конкретним питањима...

- положају Хришћана и римо католика у мухамеданским, будистичким и иним земљама

- положају Хришћана и римо католика у ЕУ

- социјалним прогрмима....

итд..итд...

Хвала на искрености!   dizzy999

P.S. Тумачићу твоје искрене ставове надбискупу прашком Доминику Дуки који својим потписом омугућава одржавање великог мноштва православних литургија у Чешкој, на Морави и на Слезску, по католичким црквама и храмовима и које без тога тешко да би икако биле и одржане. А 70. и 80. годишње бакице би морале путовати и више сати до најблише православне цркве а на крају у њу на велике благдане сви не би ни стали јер су све осим саборне у Прагу врло мале, уствари су то капеле а не цркве. И који својим потписом такођер као оснивач (има статус утемељитеља и одлучујући глас) Католичког Каритаса омогућава да се многи новци, помоћ итд. шаљу и у православну источну Европу. А он ће их вјероватно протумачити даље бискупима и надбискупима по свим осталим земљама у Европи, Пољској, Словачкој, Њемачкој, Аустрији, Француској, Италији, Шпанији итд. итд. Тако ће их упозорити да је вама забрањено примати било какву помоћ од "нехришћана" или даље давати и уступати на литургијску употребу  "нехришћанске" католичке храмове за одржавање православних хришћанских литургија. Толико о том твом ставу!

Mislim da ipak kod nadbiskupa idu samo mišljenja ozbiljnih ljudi ,nikako ave srbije ,koga retko ko ozbiljno shvata.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Искрено...ко од римо католика жели бити Хришћанин увек може постати члан Цркве...

Овако можемо сарађивати по многим конкретним питањима...

- положају Хришћана и римо католика у мухамеданским, будистичким и иним земљама

- положају Хришћана и римо католика у ЕУ

- социјалним прогрмима....

итд..итд...

Хвала на искрености!   dizzy999

P.S. Тумачићу твоје искрене ставове надбискупу прашком Доминику Дуки који својим потписом омугућава одржавање великог мноштва православних литургија у Чешкој, на Морави и на Слезску, по католичким црквама и храмовима и које без тога тешко да би икако биле и одржане. А 70. и 80. годишње бакице би морале путовати и више сати до најблише православне цркве а на крају у њу на велике благдане сви не би ни стали јер су све осим саборне у Прагу врло мале, уствари су то капеле а не цркве. И који својим потписом такођер као оснивач (има статус утемељитеља и одлучујући глас) Католичког Каритаса омогућава да се многи новци, помоћ итд. шаљу и у православну источну Европу. А он ће их вјероватно протумачити даље бискупима и надбискупима по свим осталим земљама у Европи, Пољској, Словачкој, Њемачкој, Аустрији, Француској, Италији, Шпанији итд. итд. Тако ће их упозорити да је вама забрањено примати било какву помоћ од "нехришћана" или даље давати и уступати на литургијску употребу  "нехришћанске" католичке храмове за одржавање православних хришћанских литургија. Толико о том твом ставу!

Mislim da ipak kod nadbiskupa idu samo mišljenja ozbiljnih ljudi ,nikako ave srbije ,koga retko ko ozbiljno shvata.

Најгоре је сад то што тамо овог тренутка како су ме сви они за само два дана масовно наадали иде СВЕ, ја с тим више немам ништа само ме било мало страх тих пар дана да вам се не сруши сервер од толиких гостију наједном, на срећу је издржао. Они сад сами читају шта хоће, мисле си о том шта хоће а ја с тим заиста никакве везе више немам. А настaвили су ме адат и даље, како сам рекао, сваки дан их је неколико што ми шаљу request. Чак сам на неку добу морао уклонит те линкове јер немам појма какав вам је сервер и с каквим капацитетом истовремених припојавања.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ipak kod nadbiskupa idu samo mišljenja ozbiljnih ljudi ,nikako ave srbije ,koga retko ko ozbiljno shvata.

Као нпр. твоје  bangin

Ма шта да радим када никако нисам "ин" ... осим што сам био СРБIN , али и то више нисам..

..вечита опозиција....

dizzy999

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још ниси али би могао, уколико би их било доста таквих као ти. Не баш мојом вољом и намјером мој панславистички хришћански профил на ФБ се нашао под "лупом" прашке арцибискупује врло случајно, тамо на ФБ ме наадао савјетник прашког арцибискупа Доминика Дуке Милан Бадал јер је видио пар мојих линкова на ЖРУ. А потом сам ја морао брже боље адат и његову ексцеленцију прашког надбискупа Доминика Дуку, неће ваљда он слат "friend request" мени, а с њима ми сад сваки дан прибивају даљи и даљи католици Чеси, Словаци, Пољаци па чак и Њемци који су исто те такве линкове видјели и занимају се о то, нарочито о екумемнске теме на ЖРУ. Многим од њих не чини никакав проблем разумјети то што је написано латиницом а неки чак знају и ћирилицу преко руског и слично. Осим њих ме наадало доста чешких интелектуалаца, високих црквених представника пољске комуните у Чешкој па чак и неки припадници историјских чешких племићких породица. А то није тај мој профил који неки од вас знају, тај је за источну Европу, имам други посебно за западну јер су у различите сврхе и с различитим темама отворени.

Лепо...само заборављаш да ја нисам панслависта нити словен...

али лепо се играј ... уживај...шта те брига...

И ја би да имам кад...него..жена, ђеца..посао...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Mislim da ipak kod nadbiskupa idu samo mišljenja ozbiljnih ljudi ,nikako ave srbije ,koga retko ko ozbiljno shvata.

Као нпр. твоје  bangin

Ма шта да радим када никако нисам "ин" ... осим што сам био СРБIN , али и то више нисам..

..вечита опозиција....

dizzy999

Тема се ипак зове богословски диалог ,а ни ја ни ти нисмо баш вични томе нити би било ко треба озбиљно да схвата наше ставове.

Постоје људи у нашој Цркви којима је то посао.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Тема се ипак зове богословски диалог ,а ни ја ни ти нисмо баш вични томе нити би било ко треба озбиљно да схвата наше ставове.

Постоје људи у нашој Цркви којима је то посао.

Ја ниако да се навикнем да је Црква само Епископи и Свештеници ..а не верни народ...и да мирјани неби требали ништа да се питају..осим да плаћају редовно рачуне.. (кршетња, венчања, сахране, исповест итд..)

Ваљда ћу се дозвати памети...

Magen VeLo Yera'e

מגן ולא יראה‎,

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Још ниси али би могао, уколико би их било доста таквих као ти. Не баш мојом вољом и намјером мој панславистички хришћански профил на ФБ се нашао под "лупом" прашке арцибискупује врло случајно, тамо на ФБ ме наадао савјетник прашког арцибискупа Доминика Дуке Милан Бадал јер је видио пар мојих линкова на ЖРУ. А потом сам ја морао брже боље адат и његову ексцеленцију прашког надбискупа Доминика Дуку, неће ваљда он слат "friend request" мени, а с њима ми сад сваки дан прибивају даљи и даљи католици Чеси, Словаци, Пољаци па чак и Њемци који су исто те такве линкове видјели и занимају се о то, нарочито о екумемнске теме на ЖРУ. Многим од њих не чини никакав проблем разумјети то што је написано латиницом а неки чак знају и ћирилицу преко руског и слично. Осим њих ме наадало доста чешких интелектуалаца, високих црквених представника пољске комуните у Чешкој па чак и неки припадници историјских чешких племићких породица. А то није тај мој профил који неки од вас знају, тај је за источну Европу, имам други посебно за западну јер су у различите сврхе и с различитим темама отворени.

Лепо...само заборављаш да ја нисам панслависта нити словен...

али лепо се играј ... уживај...шта те брига...

И ја би да имам кад...него..жена, ђеца..посао...

Најзанимљивије је то да ми је пола чланства те моје групе - Италијана, значи таквих ако хоћеш и буквалних, дословних РимоКатолика који и кад ништа не разумију од тог шта ту пишете, само слике дакле гледају а за сваки екуменизам са Србима одмах јесу! Хахаха! Без њих не може бит никаквог тог правог екуменизма, ни са Србима ни са Русима ни са Грцима ни са било киме. Не дај Боже да би њих неко мимоишао или заборавио. Без њих то није то! Ни они нису никаквим Словенима баш исто као ни ти али опет хоће бити са Србима заједно и хришћанска браћа.

facenew22222222

Flag-Pins-Italy-Serbia.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ја сам рекао да јесам за сарадњу...

Шта је спорно...

Само нисам за унију!

По теби су екуменизам и унија једна те иста ствар? А гдје си то молим те могао прочитати или стећи такав дојам?

На основу чега си то схватио, гдје је некакав тај доказ за то, текст или документ који би тако нешто потврђивао?

Погледај шта је потписано 1993. а стоји као 15. тачка тог Баламандског споразума,

тамо се нешта пише о унијачењу или прозетилизму као modusu operandi екуменских договора?

Превод је посуђен из поста господина Родољуба Лазића,

његов је а из његове јавне форумске преписке с господином админом Андрејом:

15. Уколико останемо стабилни у неповређеној слободи личности и универзалној обавези да следујемо одлукама савести у покушајима васпостављања Јединства, схватамо да не треба да тражимо обраћање лица из једне Цркве у другу како би им осигурали спасење. Проблем који се поставља јесте: како ћемо заједнички остварити оно што хоће Христос за оне који су његови, и план Божији за Цркву његову; и то кроз заједничко трагање Цркава међу њима самим, и у потпуној сагласности о садржају вере и њене доследности. Тај покушај се наставља у оквиру дијалога који се данас води. Овај текст представља неопходни степеник овог дијалога.

Ово није баш најтачнији превод, па зато ево ове тачке Баламандског споразума на енглеском:

15. While the inviolable freedom of persons and their obligation to follow the requirements of their conscience remain secure, in the search for re-establishing unity there is no question of conversion of people from one Church to the other in order to ensure their salvation. There is a question of achieving together the will of Christ for his own and the design of God for his Church by means of a common quest by the Churches for a full accord on the content of the faith and its implications. This effort is being carried on in the current theological dialogue. The present document is a necessary stage in this dialogue.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...