Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

5.   Осветољубивост. Из жеље за осветом многи прилазе магији плаћајући великим свотама, само да виде како пати човек с којим имају нерашчишћене рачуне.

 

isti izvor

 

Ja ovo zovem naručeno veštičarenje. moj komentar

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Постоје многи који не прихватају проблем магије у овим димензијама како смо их представили. Обраћање пажње на магију сматрају губљењем времена, и тврде да је она заступљена само код једног броја превараната и сујеверних људи. Код првих она је уносан посао, а код других страх. Међутим, сви признају да се магија практикује, да постоје храмови и жречеви, обреди и жртве.

Овде ћемо дати одговор онима који питају: да ли је магија делотворна?

Несумњиво, магија се реализује интервенцијом и дејством сатане. Ђаво, мрзећи човека као икону Божију, проналази разне методе да би га потчинио. Један од таквих најпогубнијих метода је и магија. Својом силом (а по допуштењу Божијем), ђаво чини да неко оздрави, али само наизглед. У суштини лечи тело да би усмртио душу. А придобија човекову душу захваљујући човековом нестрпљењу.

Св. Јован Златоуст говорећи на ту тему каже да од човека зависи колико ће ђаво бити ефикасан: „Ако ми хоћемо он је велики (тј. моћан), ако ми хоћемо он је мали (тј. немоћан)" (Р62, 225).

 

isti izvor

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Господ Исус Христос и апостоли показују потпуно познање демона и њихове силе, али строго забрањују било какву везу верујућег човека са техником магије. Став Новог Завета према ђаволу и његовим средствима сажет је у одељку посланице ап. Петра:

„Будите трезвени и бдите, јер супарник ваш, ђаво као лав ричући ходи и тражи кога да прождере. Њему се противите утврђеном вером... А Бог сваке благодати... Он ће нас усавршити, утврдити, укрепити, утемељити." (1. Петр. 5,8-11)

Учење Дванаесторице апостола (Дидахи) скреће пажњу верних на однос према свему што има везе са магијом:

„Не буди врачар јер то води идолопоклонству; нити бајалац, ни астролог, ни лажни егзорциста и немој то ни гледати ни слушати, јер се од свега тога рађа идолопоклонство."(Дидахи 3,4)

 

isti izvor

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свим овим, дакле, стичемо силу Христову и постајемо имуни на демонске стреле, јер имамо „Христа у срцима нашим" (Еф. з, 18).

 

 

A za veštice bi trebalo da važi i gradjanski zakon zbog silnih žrtava koji osećaju posledice a nekima se desio i tragičan kraj.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Magija je ljudski izum koji cini zločin nad čovekom. Niko se ne bavi razotkrivanjem tehnika pa samim tim nema nigde ni krivice maga, jer kad se žrtva obrati za pomoć naleti na zid čim spomene magiju.

 

Agonija se tako nastavlja a "rezultate" vidimo svakodnevno.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уф, ја колико знам - свуда су у Евангелију врачари, гатари итд означени као слуге нечастивог...Мислим да је занимљива идеја, али као хришћани би требали знати да постоје и они који активно играју у противничком тиму...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Уф, ја колико знам - свуда су у Евангелију врачари, гатари итд означени као слуге нечастивог...Мислим да је занимљива идеја, али као хришћани би требали знати да постоје и они који активно играју у противничком тиму...

nemam šta da izgubim...

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

5.   Осветољубивост. Из жеље за осветом многи прилазе магији плаћајући великим свотама, само да виде како пати човек с којим имају нерашчишћене рачуне.

 

 

imam puno primera kad to rade i iz ciste zlobe.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

imam puno primera kad to rade i iz ciste zlobe.

ostavljaju tragove u to budi sigurna mene više plaši što neki tjute kad ih otkriju. Magija je kod nas već stvar folklora tako da mogu sa sigurnošću reći da ih država mazi.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што сам рекао Григорију о доказивању Бога морам и теби.

Однос са том страном је ЛИЧАН, и не доказује се материјалним доказима. Тако магија на оне који живе светотајински уопште не делује, као ни на оне који је суштински (заиста унутар свог бића) не сматрају за ништа.

Напротив, они који су сујеверни или веру прихватају на магијски а не светотајински начин су веома подложни.

Имам личан пример где смо у нашој кући у своје време пронашли одређену ствар и сазнали да нам је чувена та-и-та направила то-и-то. Али, да ли се остварило? Наравно да не, ко ће против Причешћа=Христа победити? А у околини где се у цркву не иде а приче о враџбинама причају са страхопоштовањем-има свега...

Дакле, из овог се види да не постоји униформност дејства, па се не може и не сме законски процесуирати (а и ти закони никад у историји нису испунили свој циљ), јер то лако води злоупотреби закона из интереса и отварање Пандорине кутије (спаљивање вештица би данас заменило смештање у-затворе за вештице??? Својеврсна лудара где би нпр супружници који хоће трајно да се реше брака могли-подметнувши доказе у кући-отерати партнера? Или љубоморна жена лепу комшинку??? Брат брата због међе?)

Црква је давно дала одговор и сигуран лек - живите светотајински, примајте Христа у себе и нико вам не може ништа...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvo tvoja saznanja o magiji su jako jako loša.

Niko u pravoslavnom svetu nije spaljivao veštice.

Veštice  da  te informišem čine krivična dela po postojećem zakonu i pošto žrtva objavavi da je to mag uradio(potpuni scenarijio u svrhu koristi) tada sve pada u vodu. Žrtva je još više zbunjena i prepuštena sama sebi.

Krivična dela se mogu dokazati upravo od ljudi koji se bave zakonom i to oni koje kako ti kažeš suštinski magija ne dodiruje. 

 

To što hoćeš da mi dokažeš da je magija više priča uz kaficu stvarno nema smisla. Zašto bi se Crkva opšte onda bavila tim pitanjem?

 

Ako objedinimo gradjanski zakon i saznanja Crkve možemo doći do dobrih rezultata.

 

Ja ne dokazujem Boga a i ne verujem da me On sa ovim tekstom odbacuje.

 

Upravo taj tvoj stav: Meni magija ne može ništa pusti veštice da na miru rade svoj posao...dovelo nas je do spaljivanja nevinih.

 

Ako ti misliš da veštice ne rade kriminalne radnje onda..... ja tako ne mislim.

Ljubav se u duši ogleda, nebo je još nesagledivo.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1.Prvo tvoja saznanja o magiji su jako jako loša.

2.Niko u pravoslavnom svetu nije spaljivao veštice.

3.Veštice  da  te informišem čine krivična dela po postojećem zakonu i pošto žrtva objavavi da je to mag uradio(potpuni scenarijio u svrhu koristi) tada sve pada u vodu. Žrtva je još više zbunjena i prepuštena sama sebi.

4.Krivična dela se mogu dokazati upravo od ljudi koji se bave zakonom i to oni koje kako ti kažeš suštinski magija ne dodiruje. 

 

5.To što hoćeš da mi dokažeš da je magija više priča uz kaficu stvarno nema smisla. Zašto bi se Crkva opšte onda bavila tim pitanjem?

 

6.Ako objedinimo gradjanski zakon i saznanja Crkve možemo doći do dobrih rezultata.

 

7.Ja ne dokazujem Boga a i ne verujem da me On sa ovim tekstom odbacuje.

 

8.Upravo taj tvoj stav: Meni magija ne može ništa pusti veštice da na miru rade svoj posao...dovelo nas je do spaljivanja nevinih.

 

Ako ti misliš da veštice ne rade kriminalne radnje onda..... ja tako ne mislim.

 

1. Ти кажеш. 0122_tuk

2. За почетак питај црногорце шта су им својевремено радили, имаш овде негде на форуму па потражи, а онда настави да трагаш...

3. Питај Милосављевића, нисам правник, али знам зашто пада у воду-зато што:

4. Нематеријалне ствари се не могу материјално доказати. Дакле, можеш утврдити да је неко извео радњу (магијски обред) али не можеш доказати да ТО делује (зато што нема униформног дејства-нпр баци баба чини на двојицу да се никад не ожене. Онај први иде у цркву редовно, причешћује се и ожени се упркос баби, онај други остане неожењен. Доказ пред законом је...? Изведен из чега? Немој да се глупирамо...)

5. Ја тупим зубе и тастатуру да није прича уз кафицу али се не решава тако како ти предлажеш-ловом на вештице и упознавањем са техникама, већ светотајинским живљењем, а ти мени овако...Брате мој у Христу, у Царство се не уводи СИЛОМ, не можеш да идеш около и браниш људима да буду сујеверни, боје се вештица, или да их тераш да се причешћују. СЛОБОДАН ИЗБОР!!!

6. Не може из више разлога-један је и да Црква каже да магија сигурно не може да делује на оног ко живи светотајински. А држава није заинтересована за уплив Цркве у закон, нити би Црква учествовала у таквим стварима... Опет слобода... Људи, слободно дођите, "покајте се јер се приближило Царство Небеско", причестите се и нема фрке...

7. Доказивање дејства нечастивог материјалним доказима је исто тако бесмислено као и доказивање Божије егзистенције-духовни свет се не доказује материјалним...

8. Подвучено потписујем, а тај други део си сам додао и измислио. БОРИТЕ СЕ ХРИСТОМ, ЖИВЉЕЊЕМ У ЦРКВИ, ПОКАЈАЊЕМ, ИСПОВЕДАЊЕМ ГРЕХОВА И ПРИЧЕШЋЕМ, УЗРАСТАЊЕМ У ХРИСТУ. Нема другачије.

 

И не могу ти више цртати ако нећеш да видиш да то што предлажеш није по нашој вери, већ твоја визија исправног начина...

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...