Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

леле мајке, а да ми ипак бабу питамо за Пут, можда нас боље упути него отац Иван, још ћемо да добијемо и кађење како треба по бапском 319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Пролазим данас пијацом и чујем жену како виче:

"Узмите грожђе, има јш мало,

а и ваља се данас!"

Одмах сам се решила да то овде запишем...

Хтела сам да је питам јел освештано...  0110_hahaha

Без Господа смо ништа...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

valja se slusati dobra muza,

http://www.youtube.com/watch?v=1g2VdB4YpzQ

????????? ???????, ????? ????????? ??????? ?? ???? ???? ????? :cheesy2:
Valja se imati dobrog provajdera koji omoguci kvalitetan net, pa bi flesiranje linkova bilo dostupno :drugarstvo:, ne valja se placati neko smece od neta
potpisp.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne valja se kupati posle Preobraženja, kažu babe...

za one koji slušaju babe...tuširanje dozvoljeno 0110_hahaha.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused' />

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne valja se kupati posle Preobraženja, kažu babe...

za one koji slušaju babe...tuširanje dozvoljeno 0110_hahaha.gif' class='bbc_emoticon' alt='confused' />

0110_hahaha 0110_hahaha 0110_hahaha Uh dobro je... a vec sam se bio zabrinuo....

У хришћанству нема пречица

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne valja se kupati dok je žena trudna  confused

jednoj od pre dve godine nije imao ko da kaže da je tuširanje dozvoljeno, baš je bilo veselo na klinici...svi obučeni kao da je variola vera 0110_hahaha

pa ko velim da pomenem tuširanje

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

jesi im reko da se ne valja telefonom zvati na praznik jer će im račun biti veći.....samo LIVE........

šta ti je ovaj internet.....čudo...što reko jedan profesor....na internetu ima SVEEEEE...

Zato kažem ti: opraštaju joj se gresi mnogi, jer je veliku ljubav imala; a kome se malo oprašta ima malu ljubav.


 


0526200500.jpg


Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван Цветковић

ААААА, не може тако! :cmizdrenje: Заборавио си најважнију ствар! Ваља кум да опере руке после свега тога! Тако се ваља, кажу бабе, немо  молим ве! 319.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ако на крштењу кум погрешно или неразумљиво изговори „Вјеровање“, сматра се да ће дете муцати, да ће постати вукодлак или вештица.

А ако се дете приликом крштења не покрије сасвим, онда ће оно у животу бити безобразно, кажу у Санџаку и Црној Гори.

У истим крајевима верује се да ако свештеник дете није прописно крстио (ако је дете „недокрштено“), онда ће му се ноћу привиђати.

Не ваља на крштењу да се укваси платно на којем је кум држао дете, јер ће дете бити пијаница.

Кум, у сагласности са родитељима или без ње, даје име кумчету на крштењу. Ово име, осим попа, не сме да чује нико други. Све до ручка на којем се обавља ритуално, свечано објављивање имена детета, строго је забрањено изговарање његовог имена.

Посебно је опасно да детиње име чују његови родитељи пре ручка.

:cmizdrenje:

Želiš li biti mudar, nauči razumno pitati, pažljivo slušati, mirno odgovarati - i prestani govoriti kad se ništa više nema reći.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...