Jump to content

Православно учење о сујеверју , астрологији, врачању, магији и лажним пророцима

Оцени ову тему


Препоручена порука

п.с.ево један добар текст о томе и читајте књигу "Духовни разговори" са питањима, искуствима вјерника и одговорима врсног,истинског духовника,светогорског монаха Оца Гаврила лепавинског,а можете и скајпом са Оцем и на фацебуку разговарати о свему томе.

Велики поздрав за нашег Оца Гаврила и ево како каже наш Владика Григорије у предавању за вјероучитеље,да ће вас ваша дјеца вољети и ићи за вама,како им ви будете љубав у Христу показивали,а ево и нас духовна чада Оца Гаврила по читавом свијету,која иду за њим,Христа ради,а он као увијек будно пастирско монашко око све нас надгледа, у душе наше види и савјетује,а штити молитвама Мајке лепавинске,

слава Богу за све.

Знам када је наш Владика Атанасије улазио у многа минска поља,разрушених наших цркава у рату у БиХ,никада се није бојао,као и увијек, ничега,дакле увијек је ишао са великом вјером прекрстивши се у говорећи,а учећи све нас:"Нека буде како је воља Господња и Мајке Божије!",

Амин,Боже дај!

ЗАБОРАВИХ ЛИНК:

http://www.bastabalkana.com/2012/02/zastita-od-cini-vradzbina-i-magije-pravoslavna-molitva-protiv-magijskog-dejstva-duhova/

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 1.7k
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

za mene svaka je magija crna, da se ne zna koja je crnja! Zaštitio bi se tako što ne bi ni obratio pažnju na magiju, i tako što ne bi tome davao nikakav značaj, jer čovek u strahu i panici svašta uradi

Царство Божије није у речи него у сили

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једна вештица у емисији "Виша сила" која је ишла на Б92 некада, објашњавајући разлику између црне и беле магије је рекла:" За црну магију користмо црне шпенадле, а за белу користимо беле шпенадле".

људи траже слободу, а слобода тражи људе !

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Црна магија постоји, али исто тако постоји и Господ који је од свег зла јачи. Све тамне силе света могу да ме нападну, али је Он уз мене тако да ме баш брига.

Друго, мислим да као православни хришћани и верници не би требало да се бавимо таквом тематиком и да се о њој распитујемо и проучавамо је, јер је то ђавоља работа. Само нека је што даље од нас, а ако устреба Господ и Богородица су ту. Као и светац заштитник породице.

Славите Господа, јер је добар. Алилуја!

Јер је до века милост Његова. Алилуја!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Elem , nema mnogo ljudi koji se zaista bave , da tako nazovem, pravom magijom i koji zaista imaju nekakve moci . Najveci broj ljudi koji se bave "magijom" zapravo ispira mozak sam sebi i blage veze sa magijom nema . Oni koji koji nesto znaju, mogu i umeju veoma retko to rade jer u magiji postoji pravilo da sve ima cenu pa ako zelis nesto da postignes moras i da platis . Nemaj brige, ti sto se mlate pa stalno izvode kojekave rituale i zele da ljudi znaju da se oni bave magijom nikakvih moci nemaju .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

u magiji postoji pravilo da sve ima cenu pa ako zelis nesto da postignes moras i da platis

To je zato sto je magija vrlo egzaktna drustvena delatnost:

http://en.wikipedia.org/wiki/Conservation_law

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

zastita-od-magije-w200.jpg

"Богочовјек Христос је највећа драгоцјеност у свима свјетовима, видљивим и невидљивим."Свети Отац Јустин

Изврсна књига,са добро обрађеном тематиком,а ево кад је ријеч о томе,како у наслову стоји,док читам величанствену књигу Достојевски о Исусу Христу,данас ми је управо поштар донио,а коју је приредио наш отац Љуба,сјетих се једног редка у којем Свети Отац Јустин све каже,а има доста тога о чему се овдје говори,а гласи овако:

"Достојевски је створио своју ђаводицеју када је био уз Сатану-кушача, а своју теодицеју када је стао уз Христа и остао са Њим занавијек. У својој ђаводицеји он је на свеубједљив начин показао да је тајна свих идеолога и твораца човјекобога и надчовјека - ђаво. А у својој теодицеји он је апостолски силно и неодољиво показао и доказао да је тајна свих идеолога и твораца правог човека, христо ликог свечовјека - Богочовјек Христос. Као видилац и пророк, он је пронашао да су главне, иако невидљиве, стваралачке силе у свима савременим, личним, социјалним и народним покретима модерног човечанства - или Христос или ђаво."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Магија постоји и најбоље је избегавати особе које се баве тиме и ићи у њихове домове јер можемо имати разна искушења. Наравно Господ је јачи али не треба заборављати да је онај ,,покварењак,, јако опасан и да са нама ратује хиљаде година. Причао ми је другар који је скоро био на Светој Гори да у Скиту Свете Тројице који припада Светом манастиру Хиландару тренутно нема монаха јер су демонски напади веома јаки.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Магија постоји и најбоље је избегавати особе које се баве тиме и ићи у њихове домове јер можемо имати разна искушења. Наравно Господ је јачи али не треба заборављати да је онај ,,покварењак,, јако опасан и да са нама ратује хиљаде година. Причао ми је другар који је скоро био на Светој Гори да у Скиту Свете Тројице који припада Светом манастиру Хиландару тренутно нема монаха јер су демонски напади веома јаки.

Upravo to, treba izbegavati mesta gde " da ga ne spominjem " stanuje. Samo se treba moliti dragom Bogu i nikad ne popustiti u veri. Davati primer i pomagati drugima u veri. Nisam sad neki jak vernik, ali nastojim da pored vere, molitve vecernje i jutarnje ubacim i stalni post. Ima li sta lepse nego u veri napredovati.. ; Fino ste rekli ako ikako moze treba izbegavati takve osobe i mesta..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

А шта ако би атеиста отишао тамо да преноћи? Како би ваздушасти демони напали недуховну особу?

Што би је нападали кад су ту ко свој на своме ;)

П.С. Лепа ти фотка, личиш ми на Пеђицу :)

"Христос васкрсе, радости моја!"

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ma šta ja znam, nešto ne vjerujem da mi neko može nauditi tako što će mi nešto "bajati", ili da će mi dati da nešto "obajano" pojedem, ili popijem i da od toga "nagraišem" (nastradam) :)

A da budem u potpunosti iskrena, nešto pretjerano o tome nisam ni razmišljala! :)

Благо онима који плачу, јер ће се утjешити; (Матеј; 5,4)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odrastao sam u Istocnoj Srbiji i naslusao sam se svakakvih prica. Najvise me nervira sto ljudi tim vracarama daju vecu moc od Crkve. Nekoliko njih sto su isli kod vracara sam pokusao da ubedim da porazgovaraju sa svestenikom i da ga pozovu da im osvesta dom. Njihov odgovor je da ti popovi ne mogu nista tu da pomognu odn. "odvrnu" . Oni su tu da te krste, vecaju, svete vodicu i opevaju. Kada im se kaze da preko svestenika i Crkve deluje sam Bog, a ne svestenik sam svojom silom, dobijes odgovor da od toga nema nista, ne znaju oni sta to znaci i da samo vracara moze pomoci. A najvise od svega me nervira kada u crkvi pokusaju da obave neki ritual sa svecama, bajanjima, vodicom.... od toga nema gore.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...