Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Postoje tri hipoteze:

1. Da su preci današnjih ljudi provodili puno vremena u vodi loveći hranu. Ovo bi objasnilo i gubitak krzna i povećanje telesne masnoće kod čovekovih predaka, ali za ovu hipotezu ne postoje paleontološki dokazi.

2. Da su čovekovi preci počeli da gube krzno kada su prešli iz šuma u vrele savane da bi lakše kontrolisali telesnu temperaturu. Šume u kojima su do tada živeli su bile hladnije, ali u savanama bi krzno samo smetalo jer bi dovelo do pregrejavanja.

3. Treća, najverovatnija, hipoteza je da su ljudi izgubili krzno da bi se otarasili raznoraznih parazita koji ga nastanjuju: buva, vaši, muva i raznih ektoparazita. Ovi paraziti su glavni prenosioci bolesti kao što su malarija, spavaća bolest, lajmska bolest, itd. Kada su ljudi počeli da koriste vatru, grade skloništa i prave odeću, prestala je potreba za krznom i ono je se vremenom izgubilo, a samim tim i opasnost od raznih parazita koji ga nastanjuju je drastično smanjena.

Link

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali zato npr. zene bez problema idu otkrivenih grudi itd.

To ti je sve kultura(ukljucjuci i te trakice).

To nije odgovor na pitanje zasto je ljude sramota kada su goli.

Ove sto postavljate su najzesci pagani koji imaju grozne rituale i komuniciraju sa........... ajde da ne trolujem temu.

Zanima me kako evolulucija gleda na to.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ima ih i bez trakica, pogledati: http://jpdutilleux.com/

A vidje ove bizarnosti iz Indonezije:

una-4.jpg

Nesto nataknu na pisu, i onda to vezu oko kukova da im uvek stoji uspravno sHa_sarcasticlol .

Sta bi Frojd rekao :) ?

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nije odgovor na pitanje zasto je ljude sramota kada su goli.

Zanima me kako evolulucija gleda na to.

Jeste zato sto pogresno asociras pitanje. Podjednako kao kada bi pitao sociologa zasto se planete okrecu oko zvezda i on ti kaze "otkud znam ja sam sociolog ne bavim se time" i ti mu kazes "to nije odgovor"

E moj ignjate, nije ni cudo sto si glasao za Tomu.

Ako pitas evoluciju zasto se ljudi oblace. Opet nelogicno pitanje, kada iz juznijih odes u severnije krajeve a imas mozak - sta ces prvo da uradis da se utoplis? Da se obuces. :)

A to da su ljude sramota da su goli petar ti je jasno pokazao primerima da postoje kulture gde to nije sramota.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To nije odgovor na pitanje zasto je ljude sramota kada su goli.

Ove sto postavljate su najzesci pagani koji imaju grozne rituale i komuniciraju sa........... ajde da ne trolujem temu.

Zanima me kako evolulucija gleda na to.

Pa odgovorili su ti... uticaj kulture... malu decu nije sramota kad su goli... onda ih roditelji nauce da je sramota biti go... neki ljudi to prevazidju... i nazivaju se nudisti... ;)

(izvini, nisam ranije video pitanje)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

веза између Логоса(Слова) и словца(А,Т,Ц,Г,У) у ДНК и РНК и Т-РНК

*Фитогонија Одкуд словца (А,Т,Ц,Г и У) у ДНК,РНК ,Т-РНК ?

Отац је саставио Азбуку,Логос осмислио биолошку библију,Свети Дух нацртао и обојио,

и пустио да се грана живот по врстама.И живот на земљи је "експлодирао".Биљни.

Ко је хранио биљке.Сунце Љубве,Логос Бог наш.У Духу Светоме.

*Космогонија Након биљака Бог ствара светила,космичка тела,тј. СВЕ што данас имамо у космосу.

Без словца.Узалуд је Сети програм и остали претраживачи.

Створи их по врстама својим.И "експлодирао" је космос.Без праска.

И ко храни космос.Он се не храни,њега држи Бог у постојању,Нествореним енергијама.

*Зоогонија И сатвори Бог животиње по врстама својим,"преписавши" словца(А,Т,Ц,Г и У).

И живот на земљи је "експлодирао".Животињски.И даде им чувства,осећања.

И хранише их биљем.

*Антропогонија И сатвори Бог Човека од праха земаљског,са истим оним словцима(А,Т,Ц,Г и У),

али га запечати Логосом,Свесловом..И живот ће експолодирати,касније,на земљи.Људски.

И хранише их сваким плодом,сем плода познања.Плод познања узеше сами,без питања,нешто касније.

*Христогонија Заче Марија од Духа Светога,и роди Исуса који је и Христос.Са истим оним словцима(А,Т,Ц,Г и У).

И ко га храни,Отац,вољом својом,Мајка млеком,Творевина шта има у ком тренутку.

И ево Слово са словима окупљни око Свете Трпезе. И "експолдира" живот,и на земљи и под земљом.

И чиме се харани тај живот, словцима(А,Т,Ц,Г,У) и Словом.

* Есхатогонија Слово у словима,слова у Слову,око Трпезе Очеве,у Духу Светоме.

А да ли ће бити и словца(А,Т,Ц,Г,У),то не знам.Христос зна.

Чиме се хране! Е то је изненађење Дана,који неће проћи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A vidje ove bizarnosti iz Indonezije:

una-4.jpg

Nesto nataknu na pisu, i onda to vezu oko kukova da im uvek stoji uspravno Sta bi Frojd rekao :) ?

Surovi matrijarhat kod njih na snazi, izgleda mi! Sluze kao provajderi hrane i plezir-roblje, sigurno ih ni u skolu ne salju te njine bezdusnice! Sto pre sigurna muska koliba da se digne, da se zbrinu dok nije prekasno... Starom bi Frojdu bili na keca jasni razlozi za uzdignute vuvuzelice i crveni pigment...

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

веза између Логоса(Слова) и словца(А,Т,Ц,Г,У) у ДНК и РНК и Т-РНК

*Фитогонија Одкуд словца (А,Т,Ц,Г и У) у ДНК,РНК ,Т-РНК ?

Отац је саставио Азбуку,Логос осмислио биолошку библију,Свети Дух нацртао и обојио,

и пустио да се грана живот по врстама.И живот на земљи је "експлодирао".Биљни.

Ко је хранио биљке.Сунце Љубве,Логос Бог наш.У Духу Светоме.

*Космогонија Након биљака Бог ствара светила,космичка тела,тј. СВЕ што данас имамо у космосу.

Без словца.Узалуд је Сети програм и остали претраживачи.

Створи их по врстама својим.И "експлодирао" је космос.Без праска.

И ко храни космос.Он се не храни,њега држи Бог у постојању,Нествореним енергијама.

*Зоогонија И сатвори Бог животиње по врстама својим,"преписавши" словца(А,Т,Ц,Г и У).

И живот на земљи је "експлодирао".Животињски.И даде им чувства,осећања.

И хранише их биљем.

*Антропогонија И сатвори Бог Човека од праха земаљског,са истим оним словцима(А,Т,Ц,Г и У),

али га запечати Логосом,Свесловом..И живот ће експолодирати,касније,на земљи.Људски.

И хранише их сваким плодом,сем плода познања.Плод познања узеше сами,без питања,нешто касније.

*Христогонија Заче Марија од Духа Светога,и роди Исуса који је и Христос.Са истим оним словцима(А,Т,Ц,Г и У).

И ко га храни,Отац,вољом својом,Мајка млеком,Творевина шта има у ком тренутку.

И ево Слово са словима окупљни око Свете Трпезе. И "експолдира" живот,и на земљи и под земљом.

И чиме се харани тај живот, словцима(А,Т,Ц,Г,У) и Словом.

* Есхатогонија Слово у словима,слова у Слову,око Трпезе Очеве,у Духу Светоме.

А да ли ће бити и словца(А,Т,Ц,Г,У),то не знам.Христос зна.

Чиме се хране! Е то је изненађење Дана,који неће проћи.

A jel moze to na srpskom? :D

Ako pocnete i vi pravoslavci da "govorite u jezicima"... ne znam sta je sledece... djuskanje?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...