Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Covek nije imao nista od toga sto su imale druge zivotinje. Zato je bilo ili evolucija intelekta  ili nema coveka. Nasa neizmerna sreca je  u tome sto je priroda evolucijom nasla put da sacuva jos jednu od svojih vrsta... i to jednu od najslabijih i najnemocnijih..

Cekaj malo, covek je nastao od majmuna, evolucijom. Ali ima majmuna i danas , opstali su iako nisu evoluirali "intelektualno". Znaci mogla je i ta vrsta (ili vrste-ukrstanje itd) majmuna od koje je nastao covek da opstane bez intelekta. Eno ih , puna afrika.

slusaj me sad dobro i probaj da upamtis jednom za uvek:

Covek nije nastao od majmuna!

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skoro sam citao o jendom novom mehanizmu koji je mozda ubrzao evoluciju ljudskog uma... Naime pronalazak vatre (skoro sigurno slucajan) je doveo do tog da ljudi pocnu da pripremaju termicki obradjenu hranu.

Sirovom mesu je potrebna neuporedivo veca kolicina energije za obradu kroz digestivni trakt, tako da istorijski momenta kada su ljudi poceli da jedu obradjeno meso (kome treba izuzetno manja kolicina energije za obradu) mozak je poceo da koristi iznenadni visak energije koji je poceo da se javlja u organizmu. Od jednom je stalno bio opskrbljen kiseonikom i svim mogucim hranljivim materijama tako da je mogao da mnogo preciznije radi i donosi kreativnije odluke...

Kreativnost lezi u srcu inventivnosti i intelekta...

ovo je je samo jedna teorija koja nikako nemora da bude tacna ali prilicno lepo moze da uvede u mogucnosti evolucije i njene mehanizme...

Lep primer. ali, ako ne gresim, zivotinje se plase vatre. Beze od nje. Zasto i covek na tom nivou, kada je jos bio vise zivotinja nego "covek" nije bezao od vatre? Sta je to u njegovom okruzenju uticalo da se ponasa razlicito od danasnjeg majmuna recimo?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Covek nije imao nista od toga sto su imale druge zivotinje. Zato je bilo ili evolucija intelekta  ili nema coveka. Nasa neizmerna sreca je  u tome sto je priroda evolucijom nasla put da sacuva jos jednu od svojih vrsta... i to jednu od najslabijih i najnemocnijih..

Cekaj malo, covek je nastao od majmuna, evolucijom. Ali ima majmuna i danas , opstali su iako nisu evoluirali "intelektualno". Znaci mogla je i ta vrsta (ili vrste-ukrstanje itd) majmuna od koje je nastao covek da opstane bez intelekta. Eno ih , puna afrika.

Човек није настао еволуцијом од мајмуна, већ мајмун и човек имају заједничког претка, који јесте изумро. Ти потпуно, потпуно не разумеш еволуцију. На више нивоа. Никада ми неће бити јасно како то да толике научнике сматрате потпуним идиотима који јако просте ствари нису у стању да виде.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

I ljudi i majmuni su nastali od zajednickog pretka primata. U praistoriji nije bilo simpanzi... i oni su zajedno sa ljudima evoluirali s tim sto su krenuli drugim evolutivnim pravcem...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Skoro sam citao o jendom novom mehanizmu koji je mozda ubrzao evoluciju ljudskog uma... Naime pronalazak vatre (skoro sigurno slucajan) je doveo do tog da ljudi pocnu da pripremaju termicki obradjenu hranu.

Sirovom mesu je potrebna neuporedivo veca kolicina energije za obradu kroz digestivni trakt, tako da istorijski momenta kada su ljudi poceli da jedu obradjeno meso (kome treba izuzetno manja kolicina energije za obradu) mozak je poceo da koristi iznenadni visak energije koji je poceo da se javlja u organizmu. Od jednom je stalno bio opskrbljen kiseonikom i svim mogucim hranljivim materijama tako da je mogao da mnogo preciznije radi i donosi kreativnije odluke...

Kreativnost lezi u srcu inventivnosti i intelekta...

ovo je je samo jedna teorija koja nikako nemora da bude tacna ali prilicno lepo moze da uvede u mogucnosti evolucije i njene mehanizme...

Lep primer. ali, ako ne gresim, zivotinje se plase vatre. Beze od nje. Zasto i covek na tom nivou, kada je jos bio vise zivotinja nego "covek" nije bezao od vatre? Sta je to u njegovom okruzenju uticalo da se ponasa razlicito od danasnjeg majmuna recimo?

Jel znas ti koliku snagu ima jedan simpanza koji je inace upola manji od coveka? Jel znas da taj simpanza bez problema moze da podigne zadnji trap dzipa? Pored tolike snage i drugih prirodnih karakteristika, sto bi morao da prilazi vatri?

U tom trenutku kad je covek "prisao" vatri vec je bio na nekom stupnju intelektualne evolucije... ovo sa vatrom i obradom hrane je samo ubrzalo, ne iniciralo razvoj intelekta...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

То окружује и јежа и веверицу...Зашто се баш човек издигао интелектом?

Na jeza i vevericu uticu sasvim drugi mehanizmi istog okruznja i zbog toga ih ti drugaciji

mahanizmi usmeravaju u potpuno drugom pravcu razvoja. A i zato sto oni sami kao vrste i

jedinke imaju znatno drugacije pocetne osobine.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек није настао еволуцијом од мајмуна, већ мајмун и човек имају заједничког претка, који јесте изумро. Ти потпуно, потпуно не разумеш еволуцију. На више нивоа. Никада ми неће бити јасно како то да толике научнике сматрате потпуним идиотима који јако просте ствари нису у стању да виде.

OK nastali smo od zajednickog pretka. I sada jedan krak je ovladao i naucio da koristi vatru, a drugi nije. A u vreme kada  je covek tek pocin jao da koristi vatru nije bio odmakao od onog drugog kraka. Kako da onaj drugi (ili peti stoti) nije kopirao coveka koji je koristio vatru? I nikada vise nije pokusao da koristi vatru?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек није настао еволуцијом од мајмуна, већ мајмун и човек имају заједничког претка, који јесте изумро. Ти потпуно, потпуно не разумеш еволуцију. На више нивоа. Никада ми неће бити јасно како то да толике научнике сматрате потпуним идиотима који јако просте ствари нису у стању да виде.

OK nastali smo od zajednickog pretka. I sada jedan krak je ovladao i naucio da koristi vatru, a drugi nije. A u vreme kada  je covek tek pocin jao da koristi vatru nije bio odmakao od onog drugog kraka. Kako da onaj drugi (ili peti stoti) nije kopirao coveka koji je koristio vatru? I nikada vise nije pokusao da koristi vatru?

A kako to da divlja svinja nije kopirala domacu i prisla coveku... sto da se muce u surovosti prirode?

Kad je prvi "krak" ovladao vatrom, ovaj drugi je vec bio druga vrsta...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Човек није настао еволуцијом од мајмуна, већ мајмун и човек имају заједничког претка, који јесте изумро. Ти потпуно, потпуно не разумеш еволуцију. На више нивоа. Никада ми неће бити јасно како то да толике научнике сматрате потпуним идиотима који јако просте ствари нису у стању да виде.

OK nastali smo od zajednickog pretka. I sada jedan krak je ovladao i naucio da koristi vatru, a drugi nije. A u vreme kada  je covek tek pocin jao da koristi vatru nije bio odmakao od onog drugog kraka. Kako da onaj drugi (ili peti stoti) nije kopirao coveka koji je koristio vatru? I nikada vise nije pokusao da koristi vatru?

Aaaaa dokle vise.

Cim je poceo znaci da je vec daleko odmakao od ostalih. .mense. prstgore .mislise. heaven heaven heaven heaven



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kako da nije uticao covek na to drugo krilo? Verujem da su delili iste teritorije i to u jako dugom vremenskom periodu. I opet imas vrstu koja je istog porekla i slicnih osobina a jedno krilo nije imalo "potrebu" da se intelektualno razvije. Mada ima slicne ili iste fizicke osobine ili  da kazemo hendikepe koji teraju na upotrebu vatre na primer. Nije jak kao simpanaza na primer kako rece Mracnjak. A opet mada je imao primer onih koji su koristili vatru on to nije cinio=?

Svaka čast Vučiću! Spasio si Srbiju iz ruku lopova i društvenih parazita! 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Za majmune kazu da su jako radoznali. Kako da oni onda nisu bili radoznali da vide sta je to vatra i kakvog je ukusa ono sto se na njoj eventualno pece?

I neci vise da vas davim..... barem veceras.

ko zna mozda su i oni poceli da razvijaju intelekt... vidrecemo za milion godina pa cemo da nastavimo diskusiju...

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...