Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Можда, у том дугом временском периоду, није било оваквог искуства смрти (бол, смрад и распадање). Међутим, природно кружење материје и енергије, развој и раст живих организама је сигурно постојао (то не можеш назвати смрћу, јер је то било развијање и бујање живота - припрема планете за долазак ЦАРА, човека). То природно својство творевине постало је њено дефинитивно одређење, човековом одлуком (а Бог тако није хтео и зато је садашња наша реалност трулеж и одвојеност о правог и пуног Живота). У томе је трагедија и "ропство" творевине - човек је није довео до циља.

;)

P.S. Sada vidim da Milanovo ucenje nije origenizam, i interesantno je, veoma.

Credo in unum Deum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не знам, мени је Миланово виђење чист оригенизам, да и не помињем релативну небитност Старог Завета у речима и делима самог Христа (а и ту да не помињем да никада није помињао Адама).

Максвеле, као прво, записаним Христовим делима не знам како би могао боље да се посведочи Стари Завет од онога што је Он и учинио и како је записано. Како ти закључујеш да је Стари Завет небитан на основу тога то је мистерија. Свако његово дело је испуњење или потврда Старог Завета.

Што се тиче твоје тврдње да се из Христових речи види небитност Старог Завета, опет не знам шта да кажем. Како је могуће да то помислиш? Он је од малена управо цитирајући дословце речи Старог Завета разобличавао фарисеје. Велики део Новог Завета је управо цитирање и допуњавање Старог. Како неко то може да одвоји једно од другог... не могу да схватим.

Колико сам читао библијску историју, чак и они родослови Христови у јеванђељима нису оригинални, већ су додати много касније (и имају симболичко значење, никако историјско) због јевреја-хришћана, да би им хришћанство било ближе, јер се много разликује од јудаизма.Заправо сав тај значај Старог Завета за хришћанство је покушај додворавања хришћанства јудаизму и приближавање њему, с обзиром да су сви хришћани у почетку били јевреји, те им је било тешко да раскрсте са својом старом вером, па су се сви ти први хришћани укључујући и апостоле доста бавили аполгетиком јудаизма. И управо одатле долази толики утицај Старог Завета на хришћанство, иако је потпуно реално за једног хришћанина потпуно небитан.

Ја ти препоручујем да читаш светог Јефрема Сиријског. На Дискаверију се емитује свашта.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To za brzinu svetlosti je apsolutna laz i samo cekam da postavis te kreacionisticke lazi  o milionima

puta vecoj brzini svetlosi pa da ovde jednom za svagda objasnim zasto je do jedna bljutava i odvratna laz.

I sto vazi i za brzinu radioktivnog poluraspada.

Лаж је када неко свесно каже нешто што није истина. Да је лаж када неко пише нешто супротно твојој (слепој) вери да су поједине физичке величине биле константне пар стотина милиона пута дуже него што их ти пратиш... онда бих ја све време причао да ти лажеш.

Zato sam reako to za papicu jer on nije bio naucnik. Pogledaj malo sta su na tu temu pisali Zorz Lemetr i Pjer Tejar De Sarden koji su bili istovremeno i naucnici i teolozi RK.

Ти онда погледај шта је писао Хаман - учитељ Кантовог учитеља; глас разума у доба просветитељства када је завладао слепи рационализам који још увек влада овим светом па и овим форумом.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

pravo zborish momche! :cmizdrenje:

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

To za brzinu svetlosti je apsolutna laz i samo cekam da postavis te kreacionisticke lazi  o milionima

puta vecoj brzini svetlosi pa da ovde jednom za svagda objasnim zasto je do jedna bljutava i odvratna laz.

I sto vazi i za brzinu radioktivnog poluraspada.

Лаж је када неко свесно каже нешто што није истина. Да је лаж када неко пише нешто супротно твојој (слепој) вери да су поједине физичке величине биле константне пар стотина милиона пута дуже него што их ти пратиш... онда бих ја све време причао да ти лажеш.

Zato sam reako to za papicu jer on nije bio naucnik. Pogledaj malo sta su na tu temu pisali Zorz Lemetr i Pjer Tejar De Sarden koji su bili istovremeno i naucnici i teolozi RK.

Ти онда погледај шта је писао Хаман - учитељ Кантовог учитеља; глас разума у доба просветитељства када је завладао слепи рационализам који још увек влада овим светом па и овим форумом.

-Taj ko je smislio ujdurmu o brzoj svetlosti u proslosti je lazov zato sto racuna da je vecina ljudi \

neobrazovana i ne zna sta to implicira.

-Demagogija.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Ненад: То уопште није са Дискаверија/Хисторија/ВајаСатХисторија/НетЏија...већ сам ја сам закључио из онога што сам прочитао.

Није ми јасно докле ће креационисти ширити демагогију...

Credo in unum Deum!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=pE6Y-HMOPXs&feature=feedu

Sjajno.

нормално, односи се подједнако и на еволуцинистичке идеологе  4chsmu1

на многаја љета владики Лазару  1000000001010

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...

Биће да је Канађанин или Американац... 1000000001010Тешко је наћи шта о њему, ако га неко лично не познаје, пошто се за њега вежу неке контроверзе.

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 1 month later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...