Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Sto se tice fundamentalnih postavki nase vere,sa jedne strane i TE sa druge strane....Oni nisu ni u kakvom sukobu.Radi se o razlicitim sferama nasega poimanja.

Vera se bavi ontologijom,a nauka fenomenologijom i mehanizmima stvorenog sveta i njenim predvidjanjima.

Koji je tu presek?

Ne postoji.

     D O K A Z I beggingpleasesmiley-1

Link to comment
Подели на овим сајтовима

....

Ok, aproksimiramo da je odgovor pod 1)

ALI, da bi izrekao ovako nešto

Sto se tice fundamentalnih postavki nase vere,sa jedne strane i TE sa druge strane....Oni nisu ni u kakvom sukobu.Radi se o razlicitim sferama nasega poimanja.

moraćeš, brate, MNOGO VIŠE da se potrudiš da mi objasniš... Jer teza o Bogu kao uzroku smrti, mnogo ljulja temelje vere...

MOLIM TE, reci mi kako vidiš domostroj spasenja u svetlu "otkrivenja" o Bogu kao tvorcu smrti, pošto je meni takav domostroj spasenja farsičan?

MOLIM TE, nemoj ad hominem odgovore i uopštene odgovore.

Brate....na pamet mi ne pada da se ista vise trudim.

Shvati da nemas elementrano znanje o nauci, niti znas kako ona funkcionise,pa ces mozda biti na liniji da uopste shvatis koliko postavljas virtuelna pitanja i prakticno trazis fiksirane, imaginarne odgovore,na nepostojece dileme.

Sto se tice teologije....Ona je kontekstualna, a ti uporno pokusavas da konkretne odgovore na konkretna pitanja,svedes na metod crne kutije.To tako ne funkcionise,a niti moze.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Spojiti tacke po pitanju prioriteta. Kome je sta prvenstveni domen?

A Bioloska smrt        C Crkva

B Ontoloska smrt      D Nauka&tehnologija

10 bambi poena za onoga ko pravilno spoji tackice. Ali sa obzirom na sve to ovde necu videti.

Second time and still counting



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto se tice fundamentalnih postavki nase vere,sa jedne strane i TE sa druge strane....Oni nisu ni u kakvom sukobu.Radi se o razlicitim sferama nasega poimanja.

Vera se bavi ontologijom,a nauka fenomenologijom i mehanizmima stvorenog sveta i njenim predvidjanjima.

Koji je tu presek?

Ne postoji.

     D O K A Z I beggingpleasesmiley-1

Desetine dokaza su vam predoceni i objasnjeni,ali nemate osnovni alat za razumevanje recenog - znanje iz oblasti o kojoj hocete da govorite.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Brate....na pamet mi ne pada da se ista vise trudim.

Shvati da nemas elementrano znanje o nauci, niti znas kako ona funkcionise,pa ces mozda biti na liniji da uopste shvatis koliko postavljas virtuelna pitanja i prakticno trazis fiksirane, imaginarne odgovore,na nepostojece dileme.

Sto se tice teologije....Ona je kontekstualna, a ti uporno pokusavas da konkretne odgovore na konkretna pitanja,svedes na metod crne kutije.To tako ne funkcionise,a niti moze.

Aragorne, zasto se vadis na "nepostojece dileme"? Dilema je itekako postojeca.

I nemoj te opste odgovore, molim te? U cemu se ogleda primena metoda "crne kutije"  od strane mene?

U cemu ja dekontekstualizujem teologiju?

Da li je tebi OK ovo sto govori Akvilio da je smrt oduvek postojala i bez greha i pre greha?

Da ili ne?

Uostalom, necu da ti postavljam nikakva pitanja. Ako neces da porazmislis sam, ne vredi da te ja podsticem na to... Ako ti ne vidis nikakav problem, sta da ti radim.. Ovde sam pokusao da sto je moguce jasnije ukazem da problem postoji. A problem koji teorija evolucije unosi kod vernika se zove "BOG KAO UZROK I TVORAC SMRTI"...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ђунисе, одакле нафта и угаљ на планети Земљи у оволиким количинама?

Од умрлих животиња и биљака, Ивице...

Хајде да продубимо питање, Ивице:

Одакле уопште смрт у овом свету?

Рекао бих да тебе као хришћанина то треба више да занима...

Заиста, заиста вам кажем да што год заиштете од Оца у име Моје, даће вам. (Јн 16,23)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ђунисе, одакле нафта и угаљ на планети Земљи у оволиким количинама?

Од умрлих животиња и биљака, Ивице...

Хајде да продубимо питање, Ивице:

Одакле уопште смрт у овом свету?

Jeeeeee konacno je poceo da razmislja.

Odatle sto je odvojen od opstenja sa nestvorenim bozanskim energijama.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo si ti falio da ovo podignes na trilemu,a ni o dilemi se ne mozemo razumeti o cemu je rec....

Ја сам ту да испровоцирам посетиоце на дискусију, а тебе да се изнервираш и подигнеш 500 кила... Just_Cuz_19

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Samo si ti falio da ovo podignes na trilemu,a ni o dilemi se ne mozemo razumeti o cemu je rec....

Ја сам ту да испровоцирам посетиоце на дискусију, а тебе да се изнервираш и подигнеш 500 кила... 0110_hahaha

Ja, Ti, Djunis, Rade  zajendo smo laksi od tog tega tako da bi ja oladio sa provokacijama. Just_Cuz_19



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...