Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

Reinstal za Brave i sad radi (za sad). Ostalo je vec radilo i pre.

  • Свиђа ми се 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Avocado

Probaj isto reinstal, samo kad prvo sklanjas gledaj da pobrise bas sve.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 33 минута, obi-wan рече

@Avocado

Probaj isto reinstal, samo kad prvo sklanjas gledaj da pobrise bas sve.

Ma sad mi opet normalno radi bez da sam išta dirao...

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 7.3.2021. at 16:23, Avocado рече

S obzirom da si sve ovo ispisao, pretpostavljam da misliš da je to nekako drugačije u odnosu na ono što sam ja napisao... samo ne mogu da dokučim u čemu je različito...

Možeš da me ubediš.... činjenicama... ja tebe ne mogu, jer ti se stav ne zasniva na činjenicama... i nisam to napisao za veru, pa da pričaš kako se u veru veruje, ne dokazuje se... napisao sam u vezi sa jednom naučnom teorijom... 

 

 

Теорија у којој су често у употреби речи можда, претпоставка, није сигурно, највероватније, није искључено, не зна се тачно итд, итд.. Није наука.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 30 минута, Плаво Небо рече

Теорија у којој су често у употреби речи можда, претпоставка, није сигурно, највероватније, није искључено, не зна се тачно итд, итд.. Није наука.

Svi naučnici koriste te reči, nego da se ne upuštamo sad u semantiku i filozofiju nauke... eto da uzmemo i da nije nauka... nego neki tamo Englez pre 150 godina nalupetao svašta pogrešno... kako su se predikcije tog lupetanja ostvarile? Sve što smo od tada otkrili o živim bićima i fosilima se uklapa u pogrešnu hipotezu? Kako je to moguće?

A ako želiš da osporavaš to da se sve poznate činjenice uklapaju u TE, podsetiću da je za obaranje iste potrebno da navedeš činjenice koje postoje, a ne bi smele da postoje ako je TE tačna...

Da nije tačna, valjda bi lakše bilo navesti te činjenice, nego filozofirati o pojmovima koje naučnici koriste? Siguran sam da ravnozemljašima nećeš da prigovaraš o semantici već ćeš im jednostavno  pokazati sliku sferične Zemlje snimljenu iz svemira kao činjenicu koja postoji, a ne bi smela da postoji ako je Zemlja ravna ploča...

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Juanito рече

И ти верујеш у ове лажи? Колко су ти платили да их шириш?

Samo prijem u Fanta ložu...

  • Свиђа ми се 1

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Svi naučnici koriste te reči, nego da se ne upuštamo sad u semantiku i filozofiju nauke... eto da uzmemo i da nije nauka... nego neki tamo Englez pre 150 godina nalupetao svašta pogrešno... kako su se predikcije tog lupetanja ostvarile? Sve što smo od tada otkrili o živim bićima i fosilima se uklapa u pogrešnu hipotezu? Kako je to moguće?

A ako želiš da osporavaš to da se sve poznate činjenice uklapaju u TE, podsetiću da je za obaranje iste potrebno da navedeš činjenice koje postoje, a ne bi smele da postoje ako je TE tačna...

Da nije tačna, valjda bi lakše bilo navesti te činjenice, nego filozofirati o pojmovima koje naučnici koriste? Siguran sam da ravnozemljašima nećeš da prigovaraš o semantici već ćeš im jednostavno  pokazati sliku sferične Zemlje snimljenu iz svemira kao činjenicu koja postoji, a ne bi smela da postoji ako je Zemlja ravna ploča...

Врло просто, сваког еволуционисту бих питао да ли постоји временска машина па су ''научници'' еволуционисти утврдили да:

2,500 MYA

Neke (питао бих па које то бактерије ако је како кажеш ''neki tamo Englez pre 150 godina nalupetao svašta pogrešno... kako su se predikcije tog lupetanja ostvarile''?) bakterije evolucijom stiču sposobnost da efikasnije koriste kiseonik kako bi koristile energiju iz organskih molekula poput glukoze. Gotovo svi organizmi koji koriste kiseonik se služe istim nizom reakcija - ciklusom limunske kiseline i oksidativnom fosforilacijom. Efekt "naglog ledenog doba".[3] rezultuje u huronijskoj glacijaciji (2,500 milion - 2,100 MYA)[4]

 

И сад ти мени реци да ово није философирање, тј направили су концепт онако како њима одговара: ''Gotovo svi organizmi koji koriste kiseonik se služe istim nizom reakcija''. Видиш, на тај начин они праве предикције, нешто што је већ познато они то користе да направе сценарио како њима одговара.

Ово сам насумично одабрао јер цео концепт хронологије еволуције, осим пред крај када је људска историја већ позната, је заснована на претпоставкама па си у потпуности у праву када кажеш да ''Svi naučnici koriste te reči''. Да, сви, али сви научници који подржавају концепт теорије еволуције. Користе јер им је цела теорија заснована на претпоставкама.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 7 минута, Плаво Небо рече

Врло просто, сваког еволуционисту бих питао да ли постоји временска машина па су ''научници'' еволуционисти утврдили да:

Питаш ли сваког инспектора или судију да ли су имали временску машину, те су утврдили да је неко крив за злочин који се десио у прошлости, а није било сведока?

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Плаво Небо рече

Врло просто, сваког еволуционисту бих питао да ли постоји временска машина па су ''научници'' еволуционисти утврдили да:

2,500 MYA

Neke (питао бих па које то бактерије ако је како кажеш ''neki tamo Englez pre 150 godina nalupetao svašta pogrešno... kako su se predikcije tog lupetanja ostvarile''?) bakterije evolucijom stiču sposobnost da efikasnije koriste kiseonik kako bi koristile energiju iz organskih molekula poput glukoze. Gotovo svi organizmi koji koriste kiseonik se služe istim nizom reakcija - ciklusom limunske kiseline i oksidativnom fosforilacijom. Efekt "naglog ledenog doba".[3] rezultuje u huronijskoj glacijaciji (2,500 milion - 2,100 MYA)[4]

 

И сад ти мени реци да ово није философирање, тј направили су концепт онако како њима одговара: ''Gotovo svi organizmi koji koriste kiseonik se služe istim nizom reakcija''. Видиш, на тај начин они праве предикције, нешто што је већ познато они то користе да направе сценарио како њима одговара.

Ово сам насумично одабрао јер цео концепт хронологије еволуције, осим пред крај када је људска историја већ позната, је заснована на претпоставкама па си у потпуности у праву када кажеш да ''Svi naučnici koriste te reči''. Да, сви, али сви научници који подржавају концепт теорије еволуције. Користе јер им је цела теорија заснована на претпоставкама.

 

Za početak, nemoj da misliš da se ne primećuje da si opet preskočio da izneseš neku činjenicu koja je suprotna TE... već si samo pitao nešto... 

Vremensku mašinu niko nema, ali nije ni neophodna za rekonstrukciju prošlosti na osnovu dokaza.

To je inače poznata kreacionistička taktika koju najviše promoviše Ken Šunka ;) - ne znaju ni naučnici ni kreacionisti jer niko nema vremensku mašinu, nije to video svojim očima, pa su onda i jedni i drugi isti i samo je pitanje kome veruješ...

Jeste al u šuntavilu... nisu isti... razlika (KLJUČNA) je u tome što naučnici tvrde to što tvrde na osnovu materijalnih dokaza, a Šunka i ti zato što tako tumačite jednu priču u jednoj knjizi.

Osim pitanja za vremeplov, nisam shvatio ostatak... šta je tačno sporno u vezi sa pomenutim bakterijama?

A što se tiče post hoc predikcija... daj bre da li si svestan šta sve nismo znali pre 150 godina kada je Darvin izneo teoriju?

Danas je sužen prostor za predikcije zbog svega što smo već otkrili ali i dalje možemo da ih pravimo... na primer ako ti i ja krenemo da kopamo neku kambrijsku stenu ja mogu da dam predikciju da u njoj nećemo naći fosile čoveka, krave, stegosaurusa, haringe, orla, sabljozubog tigra, niti bilo kojeg bića koje je po TE nastalo kasnije. Po kreacionizmu u toj steni možemo da nađemo bilo koju vrstu jer su sve nastale u isto vreme. Pa opet svaki put kada nađemo fosile u tim stenama, to bude u skladu sa pogrešnim pretpostavkama pogrešne teorije. Kako to objašnjavaš?

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Пре сат времена, Avocado рече

Pa opet svaki put kada nađemo fosile u tim stenama, to bude u skladu sa pogrešnim pretpostavkama pogrešne teorije. Kako to objašnjavaš?

To je samo teorija. Pitanje je dana kada će se otkriti prava stena...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Juanito рече

Питаш ли сваког инспектора или судију да ли су имали временску машину, те су утврдили да је неко крив за злочин који се десио у прошлости, а није било сведока?

Судство доноси пресуду на основу утврђених доказа, а еволуционисти измишљају доказе како би поткрепили унапред донету ''пресуду''.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 20 часа, Avocado рече

Kako to objašnjavaš?

То сам управо навео раније и ти то занемарујеш говорећи како сви научници користе термине ''неодређености'', тј претпоставке. Када т.е. буде тачно дефинисана наука без икаквих претпоставки као и што свака иоле озбиљна научна дисциплина егзистира и износи своје постулате онда ћу је признати за релевантну. А што се тиче других научних дисциплина за мој појам сву лепоту Божјег стварања мени представља на пример генетика. Ето, т.е. и дарвинизам сматрају да временом опстају само најотпорније јединке. А шта се дешава када две најотпорније јединке исте врсте али у сродству ступе у полни однос? Па долази до дегенерације сваке нове јединке настале из таквог односа. Зар то није у супротности са еволуцијом..

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Avocado рече

Jeste al u šuntavilu... nisu isti... razlika (KLJUČNA) je u tome što naučnici tvrde to što tvrde na osnovu materijalnih dokaza, a Šunka i ti zato što tako tumačite jednu priču u jednoj knjizi.

И да, не би требало да се вређамо.. а за овог Шунку први пут чујем од тебе.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 28 минута, Плаво Небо рече

а за овог Шунку први пут чујем од тебе.

Господин Шунка је један од познатијих креациониста. Мада ја лично више волим господина Утеху

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...