Jump to content

Поставите питања везана за еволуциону биологију


Препоручена порука

пре 28 минута, Juanito рече

Пробај да узмеш фарбе у свим овим бојама и помешај их. Само ће ти се касти...

Dobije se neka blatnjava boja, a jos kad se doda i ona silna bela, nista od crne.

 

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Која је шанса да човек примети неку еволуциону карактеристику између хомосапиенса данас и пре 2.000 или више година. Постоји ли нека група људи која је толико дуго на једном месту и да су остали остатци њихових предака?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Mиљан Л. рече

Која је шанса да човек примети неку еволуциону карактеристику између хомосапиенса данас и пре 2.000 или више година.

Mala... teško da su za poslednjih 2000 godina nastale neke bitne razlike... mali je to period za evoluciju, naročito kad nemaš "usko grlo" populacije...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 9 months later...

Како је могуће да су аутомобили, компјутери, телефони (што је далеко мање сложено од живих организама) настали са намјером, а живот на Земљи по атеистима настао без намјере?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, tripo 41 рече

Како је могуће да су аутомобили, компјутери, телефони (што је далеко мање сложено од живих организама) настали са намјером, а живот на Земљи по атеистима настао без намјере?

Zašto misliš da bi život trebalo da nastane na isti način kao automobili, kompjuteri i telefoni?

Ekser, čekić, klupa, lopata, pijuk, šraf su prilično jednostavne stvari, pa opet nastaju isključivo sa namerom. Složenost i jednostavnost nisu odlike dizajna i nedizajna.

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 8 часа, Avocado рече

Zašto misliš da bi život trebalo da nastane na isti način kao automobili, kompjuteri i telefoni?

Zato što tako razum nalaže. KO ga koristi naravno.

 

пре 8 часа, Avocado рече

Ekser, čekić, klupa, lopata, pijuk, šraf su prilično jednostavne stvari, pa opet nastaju isključivo sa namerom. Složenost i jednostavnost nisu odlike dizajna i nedizajna.

Pa neme boljeg promotera nauke o Stvaranju od tebe.

 

пре 8 часа, Avocado рече

Složenost i jednostavnost nisu odlike dizajna i nedizajna. 

Dokazao si svojim riječima. Ma jok nisu, sve je odlika dizajna. Jesi to rekao dizajn?

 

пре 8 часа, grigorije22 рече

Podseti ga da se automobili, kompjuteri i cekici ne razmnozavaju

:aplauz:Još gore po vašu teoriju. Nije moglo bez namjere ono što se ne razmnožava, a moglo je što se razmnožava.

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, tripo 41 рече

Zato što tako razum nalaže. KO ga koristi naravno.

Oni koji ga valjano koriste umeju da objasne ZAŠTO im razum nešto nalaže.

 

пре 3 часа, tripo 41 рече

Pa neme boljeg promotera nauke o Stvaranju od tebe.

Dokazao si svojim riječima. Ma jok nisu, sve je odlika dizajna. Jesi to rekao dizajn?

:aplauz:Još gore po vašu teoriju. Nije moglo bez namjere ono što se ne razmnožava, a moglo je što se razmnožava.

:)

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, Avocado рече

Oni koji ga valjano koriste umeju da objasne ZAŠTO im razum nešto nalaže.

Tebi ne bi pomoglo nikakvo objašnjenje. Nego si se nalupetao pravo, pa onda moraš da se baviš sa mnom.

Što bi se reklo skočio sam sebi u stomak sa arg. razmnožavanja. :stadaradim:

Koliko treba čovjek da isključi razum pa da vjeruje ali samo ovo dvoje zajedno, da su auta nastala sa nečijom namjerom (ljudskom), a živi svijet nastao bez nečije namjere (Božje).

To mu dođe kao kada su ljudi u bajci Carevo novo odijelo vjerovali da car ima odijelo iako je go.

I još govoriš u prilog stvaranja, iako ti to nije bila namjera. Taman ste kao i ovi u bajci.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 часа, tripo 41 рече

Zato što tako razum nalaže. KO ga koristi naravno.

 

Pa neme boljeg promotera nauke o Stvaranju od tebe.

 

Dokazao si svojim riječima. Ma jok nisu, sve je odlika dizajna. Jesi to rekao dizajn?

 

:aplauz:Još gore po vašu teoriju. Nije moglo bez namjere ono što se ne razmnožava, a moglo je što se razmnožava.

 

 

 

Automobili i kompjuteri nemaju svojstva poput zivih bica. Nemaju celije koje se dele prirodno deobom, nemaju DNK lanac , nemaju mogucnost adaptacije. Zbog svega ovoga ziva bica se menjaju tokom vremena, dok masine ne mogu da se menjaju bez ljudske intervencije. Ako kompjuter ostavis i ne odrzavas kao i auto postace obicna kanta za smece. Tvoj problem je sto Boga koji stvara striktno vidis kao kakvog grncara koji svojerucno oblikuje predmet. Tvoj primer bi imao smisla da nas je Bog stvorio kao Terminatore. Zato moras taj argument dobro da modifikujes. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, tripo 41 рече

Tebi ne bi pomoglo nikakvo objašnjenje.

Čak i da je to tačno, to neće promeniti činjenicu da nikakvo objašnjenje nisi dao.  :D

 

1 hour ago, tripo 41 рече

Nego si se nalupetao pravo, pa onda moraš da se baviš sa mnom.

Naravno, u nedostatku objašnjenja i argumenata kojima bi mogao da braniš svoje nepotkrepljene tvrdnje, ostaje ti samo da iznosiš nove nepotkrepljene tvrdnje, ali ovoga puta o sagovorniku...

 

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 1.9.2018. at 18:09, Avocado рече

Naravno, u nedostatku objašnjenja i argumenata kojima bi mogao da braniš svoje nepotkrepljene tvrdnje, ostaje ti samo da iznosiš nove nepotkrepljene tvrdnje, ali ovoga puta o sagovorniku...

Vidim da si dokazao.

 

Da postavim pitanje, Arheopteriks ima zube da li je zbog toga prelazna forma?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 часа, tripo 41 рече

Vidim da si dokazao.

Šta?

 

пре 3 часа, tripo 41 рече

Da postavim pitanje, Arheopteriks ima zube da li je zbog toga prelazna forma?

Nije samo zbog toga. Da ne prevodim:

Unlike all living birds, Archaeopteryx had a full set of teeth, a rather flat sternum ("breastbone"), a long, bony tail, gastralia ("belly ribs"), and three claws on the wing which could have still been used to grasp prey (or maybe trees). However, its feathers, wings, furcula ("wishbone") and reduced fingers are all characteristics of modern birds.

http://www.ucmp.berkeley.edu/diapsids/birds/archaeopteryx.html

А роб твој и робиња твоја што ћеш имати нека буду од онијех народа који ће бити око вас, од њих купујте роба и робињу.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Avocado рече

Šta?

 

Nije samo zbog toga. Da ne prevodim:

Unlike all living birds, Archaeopteryx had a full set of teeth, a rather flat sternum ("breastbone"), a long, bony tail, gastralia ("belly ribs"), and three claws on the wing which could have still been used to grasp prey (or maybe trees). However, its feathers, wings, furcula ("wishbone") and reduced fingers are all characteristics of modern birds.

http://www.ucmp.berkeley.edu/diapsids/birds/archaeopteryx.html

Ali sjeba te kornjaca koje nema zube. :ani_biggrin:

  • Радостан 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 часа, Avocado рече

and three claws on the wing which could have still been used to grasp prey (or maybe trees).

Što bi ovo bio dokaz? Sada neke ptice imaju kandže na krilima.

 

Fossil Dating Methods  • Relative Age  – Geologic time scale created with the belief that  younger fossils are deposited o...
                                             
   
  1. 2
 
  •  
     
  •  
  •  
     
  •  
  •  

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...