Jump to content

Окултизам у Православљу (ПРОЧИТАТИ ОБАВЕЗНО)


Guest о. Агапије

Препоручена порука

Него колико су небеса више од земље, толико су путеви моји виши од ваших путева, и мисли моје од ваших мисли.

Добро је што Бог суди, а не човек.  sv-maksim

„Ко прими на себе грехе света, постаће истински цар света.” Лао Це, пет векова пре Христа

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 50
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Ako će to nekom zaista pomoći da ostavi duvan,onda nek otac Joil samo priča  amin-nas

Тачно; али неко треба да остави дуван не зато што га неко затрашује да ће му тело бити бачено на асфалт поред гробља, већ јер ће сам увидети колико је то штетно за здравље, околину, породицу и сл...

Уосталом, чему оволико поклањање пажње пушачима? Архимандрит Јоил тврди да пушачи не смеју ни нафору да узму.

89898989898989

Brate,ja znam po sebi da sam mnogo toga  ostavio iz straha!

Najjači je strah od pakla  4chsmu1

To je valjda faza kroz koju svi prolazimo.


Архимандрит Јоил је народски човек и то је добро са неке стране. Да се разумемо, не верујем да би неки мој геџа боље разумео владику Атанасија него О.Јоила. Е, сад, и један и други желе најбоље својој пастви, само користе разлочите методе!

пс.ја волим и О.Јоила и нашега Тасу!  sv-maksim

http://www.svetigora.com/node/5903

Радуј се мучениче и Цјелевниче, Пантелејмоне!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odakle ti onda hrabrosti da tvrdis da je njegovo ucenje suprotno ili falicno u odnosu na Istinu?

Мислиш на теолога чија теологија виси над амбисом јереси и готова је да у њега упадне,

без кога не може да протекне ни један важнији екуменистички скуп,

који је поштован једино у Ватикану и у екуменистичким круговима малог броја православних земаља,

за кога до скоро да у Грчкој нису ни чули, док се овде у Србији годинама представља као неприкосновни богословски ауторитет?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odakle ti onda hrabrosti da tvrdis da je njegovo ucenje suprotno ili falicno u odnosu na Istinu?

Мислиш на теолога чија теологија виси над амбисом јереси и готова је да у њега упадне,

без кога не може да протекне ни један важнији екуменистички скуп,

који је поштован једино у Ватикану и у екуменистичким круговима малог броја православних земаља,

за кога до скоро да у Грчкој нису ни чули, док се овде у Србији годинама представља као неприкосновни богословски ауторитет?

Ovo cu te zamoliti da dokazes u suprotnom je ovo teska kleveta.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A poslusajte ovu vracarsku teologiju. Ovo je vec neki tezak voodo.

Sta kaze? Ako majka ne posti za vreme trudnoce dete nikad nece moci postiti. Ili da ne govorim

o onoj gluposti da ako roditelji imaju seks za vreme trudnoce da ce dete biti bludnik.

Ovo je jos gluplje od gledanja u solju od kafe i pasulj.

Да ли је изјава овог модератора који ову беседу оца Јолила назива врачарском теологијом, став остатка модреације овог форума?

Са више поштовања се опходите према муслиманима и јеретицима него према појединим духовницима...

Како беше ово зовете? Икуменизам? ор самтинг...

Takave besede su nas i dovele tu gde jesmo. To magijanje se posle prenese i na liturgiku pa imamo ujdurme

koje danas imamo.

Treba da podsecam na to da je otac Joilo govorio kako fotoaparati mogu da skidaju blagodat?????

      Iz ove besede možemo uvideti da o.Joilo pri služenju liturgije ima iskustvo Boga.On sam govori o neiskazanoj ljubavikoja ga obuzima čak i prema svojim neprijateljima.Kako to  da on ne odgovara akademskim teolozima.Ja ovde ne poričem da to iskustvo nemaju savremeni teolozi  al mi ovde na forumu hoćemo da budemo sudije.Gospod nesudi već daje blagodat a mi mlatimo praznu slamu.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

A poslusajte ovu vracarsku teologiju. Ovo je vec neki tezak voodo.

Sta kaze? Ako majka ne posti za vreme trudnoce dete nikad nece moci postiti. Ili da ne govorim

o onoj gluposti da ako roditelji imaju seks za vreme trudnoce da ce dete biti bludnik.

Ovo je jos gluplje od gledanja u solju od kafe i pasulj.

Да ли је изјава овог модератора који ову беседу оца Јолила назива врачарском теологијом, став остатка модреације овог форума?

Са више поштовања се опходите према муслиманима и јеретицима него према појединим духовницима...

Како беше ово зовете? Икуменизам? ор самтинг...

Takave besede su nas i dovele tu gde jesmo. To magijanje se posle prenese i na liturgiku pa imamo ujdurme

koje danas imamo.

Treba da podsecam na to da je otac Joilo govorio kako fotoaparati mogu da skidaju blagodat?????

      Iz ove besede možemo uvideti da o.Joilo pri služenju liturgije ima iskustvo Boga.On sam govori o neiskazanoj ljubavikoja ga obuzima čak i prema svojim neprijateljima.Kako to  da on ne odgovara akademskim teolozima.Ja ovde ne poričem da to iskustvo nemaju savremeni teolozi  al mi ovde na forumu hoćemo da budemo sudije.Gospod nesudi već daje blagodat a mi mlatimo praznu slamu.

Govori u svoje ime.

Koje crno iskustvo? Kojim "iskustvom Boga" se dolazi do zakljucka da fotoaparati skidaju blagodat i da ako

trudnica ne posti dete kad odraste nikad nece moci postiti???



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A poslusajte ovu vracarsku teologiju. Ovo je vec neki tezak voodo.

Sta kaze? Ako majka ne posti za vreme trudnoce dete nikad nece moci postiti. Ili da ne govorim

o onoj gluposti da ako roditelji imaju seks za vreme trudnoce da ce dete biti bludnik.

Ovo je jos gluplje od gledanja u solju od kafe i pasulj.

Да ли је изјава овог модератора који ову беседу оца Јолила назива врачарском теологијом, став остатка модреације овог форума?

Са више поштовања се опходите према муслиманима и јеретицима него према појединим духовницима...

Како беше ово зовете? Икуменизам? ор самтинг...

Takave besede su nas i dovele tu gde jesmo. To magijanje se posle prenese i na liturgiku pa imamo ujdurme

koje danas imamo.

Treba da podsecam na to da je otac Joilo govorio kako fotoaparati mogu da skidaju blagodat?????

      Iz ove besede možemo uvideti da o.Joilo pri služenju liturgije ima iskustvo Boga.On sam govori o neiskazanoj ljubavikoja ga obuzima čak i prema svojim neprijateljima.Kako to  da on ne odgovara akademskim teolozima.Ja ovde ne poričem da to iskustvo nemaju savremeni teolozi  al mi ovde na forumu hoćemo da budemo sudije.Gospod nesudi već daje blagodat a mi mlatimo praznu slamu.

Govori u svoje ime.

Koje crno iskustvo? Kojim "iskustvom Boga" se dolazi do zakljucka da fotoaparati skidaju blagodat i da ako

trudnica ne posti dete kad odraste nikad nece moci postiti???

    Propoved ima za cilj da se roditelji prihvate pravoslavnog podvižničkog života.Ovde nije akcenat na decu već na roditelje.I to je rečeno za određenu osobu a ne za opštu upotrebu i javno prikazivanje.Sveti Serafim kaže da je i sam nekada grešio kada nije govorio Duhom Svetim.Dakle propoved se odnosi na određenu osobu u trenutku kada je izgovorena,njoj je namenjena.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Odakle ti onda hrabrosti da tvrdis da je njegovo ucenje suprotno ili falicno u odnosu na Istinu?

Мислиш на теолога чија теологија виси над амбисом јереси и готова је да у њега упадне,

без кога не може да протекне ни један важнији екуменистички скуп,

који је поштован једино у Ватикану и у екуменистичким круговима малог броја православних земаља,

за кога до скоро да у Грчкој нису ни чули, док се овде у Србији годинама представља као неприкосновни богословски ауторитет?

Ovo cu te zamoliti da dokazes u suprotnom je ovo teska kleveta.

Где видиш клевету?

У томе што сам рекао да је готов да се стровали у амбис јереси?  Пазимо, нисам рекао да је јеретик - не би давао такву оцену пре неког званичног органа Цркве... мада су ми његове вратоломије о смрти и бесмртности озбиљан искорак у помененуту провалију...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

    Propoved ima za cilj da se roditelji prihvate pravoslavnog podvižničkog života.Ovde nije akcenat na decu već na roditelje.I to je rečeno za određenu osobu a ne za opštu upotrebu i javno prikazivanje.Sveti Serafim kaže da je i sam nekada grešio kada nije govorio Duhom Svetim.Dakle propoved se odnosi na određenu osobu u trenutku kada je izgovorena,njoj je namenjena.

Nije receno za odredjenu osobu, idi pogledaj snimak jos jednom. Jos kaze da majka nijednog svetitelja

nije mrsila za vreme trudnoce.

Kakva propoved? Kakve greske? Pa o cemu god da progovori sve se na kraju svede na magijanje?



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Где видиш клевету?

У томе што сам рекао да је готов да се стровали у амбис јереси?  Пазимо, нисам рекао да је јеретик - не би давао такву оцену пре неког званичног органа Цркве... мада су ми његове вратоломије о смрти и бесмртности озбиљан искорак у помененуту провалију...

Pa i ta tvrdnja, da visi nad ambisom jeresi, je kleveta ako ne umes da je dokazes.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Прочитао сам код Мирковића у Литургици, да се Опело не врши над самоубицама, као и на људима који су умрли од последица алкохолизма. Можда би пушење могло потпасти у те категорије.

Ако погледате паклицу и она упозорења на њој, јасно је чему води пушење.

Ипак Аквилио је у праву када апострофира оца Јоила на овај начин. Он је човек из народа и терминологија му је таква, на граници мита.

Такође и уводна порука теме оца Агапија лепо описује како народна и окултна фантазирања лако изругују теологију. Боље је ако се може без тога, мада мислим да не може.

Ја ипак оца Јоила волим, његов шарм је за мене неодољив. Мислим да су такви "на своју руку-прости-духовници" спасили хришћанство у току турског ропства, а спасавају га и сада.

Волим и Павла Флоренског јер он је обратио многе интелектуалце, па и мене. Ја, пре и после књиге "Иконостас"  0102_laugh Па ја ћу да му подигнем споменик, ако нико неће - и икону ћу да му живопишем!

+Јоил од етно-враџбина уводи у православље, а +Павле из окултизма. Нисам још чуо да је њихов утицај био у обрнутом смеру. Пазите, ово је битно.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zar ne mislis da je uvodjenje etno vradzbina jednako odgovorno kao i "okultno" za revniteljske

koncepte "zakonitih" liturgija i vecine ovog cirkusa koji se desava u zadnje vreme?!

Primer, "kad su dveri otvorene blagodat nemoze da sidje" i ostale ludosti tog tipa.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

поклоници речи оца Јоила, који са неким својим чудним ставовима, управо упадају у категорију:

Јерархија “пророка” ...

https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,7904.msg214811.html#msg214811

сем тога, не знам коме је ''благочестиво'' увртање чињеница из незнања и других маштања помогло ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ево по мени још, горег окултизма покупљеног са интернета, а које потписује неко ко је Др. медицине. Занимљиво ми је  да људи који су некад чачкали по истом и у православљу јуре магијске приче. Ово пишем јер сам била у сличном проблему и морало је да прође доста времена да се тога ослободим. Разлика је наравно у томе што ми у тој мојој прелести нико  crvenilo није давао медијски простор за моје фантазме, па никог нисам ни успела тиме да отрујем. Кад сам одслушала једно предавање Др. Тање Ђорђевић, и прочитала неке њене текстове, не могу да се отмем утиску , да наравно осим неких лепих рецепата са биљем, већина текстова је заснована на разним теоријама завере покупљених са интернета, и плашењем народа , па и "бисер" како у  Русији  неког ко се бавио јогом наново крсте, јер ето "поништило" му се претходно  крштење.

Молила бих да ово прокоментеришу свештеници и теолози са овог форума, и да кажу шта мисле о феномену званом Телегонија и да ако се не слажу и мисле да је то погрешно учење напишу један чланак "Светигори" која је пре две године објавила овај чланак Др. Тање Ђорђевић, јер смо сви ми подложни да верујемо некоме ко је доктор, професор итд. и често  нам титула може да заслепи расуђивање.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...