Jump to content

Какво осећање имате према људима који у свему "траже длаку у јајету" ?!


Guest о. Агапије

Препоручена порука

Види Oglo, већ неко време људи не производе искључиво мануелно, а у информатичкој ери однос човека и машине је постао и врло интиман што се и примети и по тим производима који су готово...

Nastavi misao, postaje interesantno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Види Oglo, већ неко време људи не производе искључиво мануелно, а у информатичкој ери однос човека и машине је постао и врло интиман што се и примети и по тим производима који су готово...

... перфектни. И по свој прилици ће то бити и у будуће, марили ми за то или не.

 

To je sasvim ok.

Ta njihova perfektnost meni ne smeta. 

Međutim postoji jedan problem. Ne možeš biti perfektan ako nijesi ograničeno perfektan. To već nije perfekcija, samim tim držanje u iluziji.

Tako da vrijeme u_buduće je nesavršeno, i sasvim dovoljan razlog da ne mariš.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свашта би било и кад би стварност искључили тиме што је не би макар уважили. Није увек нужно прилагодити се.

 

 

Upravo sve jeste stvar prilagođavanja. Bilo to sa da ili sa ne.

Ili ne marim.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Upravo sve jeste stvar prilagođavanja. Bilo to sa da ili sa ne. Ili ne marim.

Нема баш ту толико избора у прилагођавању, бар што се егзистенције тиче. Постоји наравно и избор да се препустиш на милост и немилост оне наслеђене и врло присутне турске самовоље, ал' верујем да иком иоле свеснијем то не улива оптимизам. Додуше има ових што још егзистирају кроз те којекакве странчарлуке и политиканства, али то је потрошна роба са све краћим роком трајања.

 

To već nije perfekcija, samim tim držanje u iluziji.

Те илузије су онда и врло реалне, мада и мислим да овај израз perfekcija није баш најпримеренији али донекле илуструје технократију.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Те илузије су онда и врло реалне, мада и мислим да овај израз perfekcija није баш најпримеренији али донекле илуструје технократију.

 

Realne su onoliko koliko im ti daš na realnosti.

Nezainteresovanost za njih oslobađa.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

...или онај који тежи савршенству, у нашем случају, на погрешном месту... :)

 

Količina energije u kosmosu je konstantna.

"Kakvi su da su, moji su" Džizs

Apokrifno jev. po Oglu

-taj njihov svijet će te ubiti

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa, valjda može da se okrene to na dobro... Što kažu, samo sa ljubavlju postupati, mada stoji i to da, ako te taj što traži dlaku u jajetu stvarno voli, neće da te napusti ako mu kažeš šta misliš o tome. Generalno, ja ne volim to, trpim, ali u sebi se rušim, pucam, ali i ušivam pocepotine. Mada, možda i nemam pravo glasa ovde, jer sam ja sušta suprotnost :)

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Размишљао сам о овој теми и чини ми се да не познајем људе који у свему траже длаку у јајету. Можда је то зато што ми је то нормално па не примећујем. :) Можда сам ја такав. :)

Блажени гладни и жедни правде, јер ће се наситити;

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 months later...
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...