Jump to content

Моралност без Бога- видео клип "Атеиста Србије"

Оцени ову тему


Guest свештеник Иван

Препоручена порука

Ништа те не разумем.

Но, ја сам погрешио, нисам лепо прочитао, недостатак концетрације је у питању. Моја грешка.

Прочитао сам "Vidis Aljonka  ti kazes ", уместо "Vidis Aljonka kako ti kazes ".

Мислио сам да је мисао о алаху, ванземаљцима и буди мисао пријатеља атеисте Макса.

Molim te skoncentrisi se!  0110_hahaha-smileys-327.gif' class='bbc_emoticon' alt='dobar decko' />

Ako nastavis da se tako zbunjujes, ubedices me da Bog ne postoji  0110_hahaha

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па ја Тебе питам као атеисту, јер он је рекао "ми атеисти". Наравно, ово не мора да буде Твој став. И у Цркви свака баба прича у име Цркве и учи свештеника dobar decko

ima i popova koji tuku popove 0110_hahaha

Istorija se bazira na stvarnim dogadjajima, a ne na izmisljenim pricama!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Polako, polako, raste broj Ateista u Srbiji, a kada dostignemo kritičnu masu, ima da radi usrana motka!!!

Највећа глупост, али реално. Атеисти ће увек бити апсолутна мањина у Србији, то је реалност, без обзира на то, да ли Бог постоји, или не.

To je istina, ali je istina i da ce hriscani biti manjina u odnosu na muslimane za neku godinu. Sta cemo onda? Zakon jaceg ili?

Istorija se bazira na stvarnim dogadjajima, a ne na izmisljenim pricama!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Гле јесте! Само сам погрешио у имену: Bohemian Grove

Dark Secrets: Inside The Bohemian Grove! Satanism And The Ruling Elite!

http://socioecohistory.wordpress.com/2010/03/22/dark-secrets-inside-the-bohemian-grove-satanism-and-the-ruling-elite/

Постављена слика

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

iskoci neki iskolacenih ociju pop ili VELIKI vernik i krene sa ubedjivanjima ili pak bezazleni roditeljski sastanak... a kad ono sa zidova gledaju ikone a vernici roditelji iznose svoje nebuloze...

Макс, и сам знаш да ово није истина. Ово је чиста подметачина. Где те заскачу попови исколачених очију? Верници који Те убеђују? Видиш код мене у школи са зидова гледају разни глумци, певачи у разним недоличним позама. Шта је проблем што у маси свих тих "икона" стоји и икона Светог Саве? У чему је проблем? То што су за тебе бајке за неког је жива истина. Ево, за мене је бајка да је човек настао еволуцијомод рибе шакоперке или мајмуна, чак много лоше испричана бајка (већ сам причап како прихватам Еволуцију и на који начин), па опет моје ће дете учити у уџбенику биологије претпоставку да смо настали од мајмуна, волухарица, риба... али ја нисам дизао буну због тога. Нека, нека учи дете, сама ће да види шта је истина а шта лаж. Али ви се плашите веронауке. Због чега? Да дете не постане фанатик? Одакле знаш да Твој син сутра неће постати монах (то није фанатизам веч преданост Богу)? Шта би му ти урадио?

Извини, поставио сам зилион питања, не очекујем да ми одговориш на свако. dobar decko

Ma nije frka o cemu bismo razgovarali kada se vidimo sledeci put 0110_hahaha

Pazi u evoluciju se ne veruje ona se uci. A sto se tice mog sina, verovatno ga ne bih ubio kao sto to naredjuje biblija da to uradis tvom ako bude bio ateista 0110_hahaha Mislim da sam ti vec rekao ranije, za mene licno, da mi bog nikada u zivotu nije bio potreban jer sam uvek sam pronalazio resenje svojih problema (da kazem tako prosto da ne govorimo sad o ontologiji i sl).

Istorija se bazira na stvarnim dogadjajima, a ne na izmisljenim pricama!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Polako, polako, raste broj Ateista u Srbiji, a kada dostignemo kritičnu masu, ima da radi usrana motka!!!

Највећа глупост, али реално. Атеисти ће увек бити апсолутна мањина у Србији, то је реалност, без обзира на то, да ли Бог постоји, или не.

To je istina, ali je istina i da ce hriscani biti manjina u odnosu na muslimane za neku godinu. Sta cemo onda? Zakon jaceg ili?

Ај боље нек неко други одговори, паметније ће сигурно.

"Извор сваког зла је - нечастиво учење" Свети Јован Златоусти

"Ми смо Јерусалимске вере" Патријарх Арсеније III

"Тако живи да свакодневно можеш приступити (Причешћу)". Тертулијан

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pazi u evoluciju se ne veruje ona se uci. A sto se tice mog sina, verovatno ga ne bih ubio kao sto to naredjuje biblija da to uradis tvom ako bude bio ateista dobar decko Mislim da sam ti vec rekao ranije, za mene licno, da mi bog nikada u zivotu nije bio potreban jer sam uvek sam pronalazio resenje svojih problema (da kazem tako prosto da ne govorimo sad o ontologiji i sl).

Нигде нам то Библија не наређује. Нити нам било шта наређује. "Све ми је слободно" каже Свети апостол  Павле у Библији.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

Ma nije frka o cemu bismo razgovarali kada se vidimo sledeci put

Pazi u evoluciju se ne veruje ona se uci. A sto se tice mog sina, verovatno ga ne bih ubio kao sto to naredjuje biblija da to uradis tvom ako bude bio ateista  Mislim da sam ti vec rekao ranije, za mene licno, da mi bog nikada u zivotu nije bio potreban jer sam uvek sam pronalazio resenje svojih problema (da kazem tako prosto da ne govorimo sad o ontologiji i sl).

Их, имамо ми много тога да разговарамо dobar decko

Видиш, и теологија се учи, што животом, искуством што књигом. Где је Христос наредио убиство? Нови завет је испуњење Старог завета, зашто све гледате кроз Стари Завет? Господ нас је тога ослободио.

Схватам да си све своје муке пребродио сам, но како ћеш пребродити највећу муку- смрт? Ако њу не пребродимо, онда су и ове остале узалудне.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ko bi imao sina samovoljnog i nepokornog, koji ne sluša oca svog ni matere svoje, i kog oni i karaše pa opet ne sluša,"

" Neka ga uzmu otac i mati, i neka ga dovedu k starešinama grada svog na vrata mesta svog, I neka kažu starešinama grada svog: Ovaj sin naš samovoljan je i nepokoran, na sluša nas, izjelica je i pijanica. Tada svi ljudi onog mesta neka ga zaspu kamenjem da pogine"

5 Moj. 13:11, 5 Moj. 19:19, 5 Moj. 19:20

Istorija se bazira na stvarnim dogadjajima, a ne na izmisljenim pricama!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

"Ko bi imao sina samovoljnog i nepokornog, koji ne sluša oca svog ni matere svoje, i kog oni i karaše pa opet ne sluša,"

" Neka ga uzmu otac i mati, i neka ga dovedu k starešinama grada svog na vrata mesta svog, I neka kažu starešinama grada svog: Ovaj sin naš samovoljan je i nepokoran, na sluša nas, izjelica je i pijanica. Tada svi ljudi onog mesta neka ga zaspu kamenjem da pogine"

5 Moj. 13:11, 5 Moj. 19:19, 5 Moj. 19:20

То је из Старог Завета. То није речено нама него само Јеврејском народу и само у то време - пре Христа.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest свештеник Иван

"Ko bi imao sina samovoljnog i nepokornog, koji ne sluša oca svog ni matere svoje, i kog oni i karaše pa opet ne sluša,"

" Neka ga uzmu otac i mati, i neka ga dovedu k starešinama grada svog na vrata mesta svog, I neka kažu starešinama grada svog: Ovaj sin naš samovoljan je i nepokoran, na sluša nas, izjelica je i pijanica. Tada svi ljudi onog mesta neka ga zaspu kamenjem da pogine"

5 Moj. 13:11, 5 Moj. 19:19, 5 Moj. 19:20

Врло занимљив стих Старог завета. Важио у Старом завету. Данас се на њега позивају сви они који када виде да је манијак силовао дете и на крају угушио, сви хоће таквога човека да убију у најгорим мукама.

размисли мало боље о овом стиху, није баш тек тако једноставан. Није овде речено: убијајте родитељи своју децу, као што чине данас атеисти пропагирајући абортус. Није исто невино дете и убица и силоватељ.

Свакако од свих ових закона Христос је ослободио људе, давши им две нове заповести: љубите Бога и ближњега.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Luka 19:27 "A one moje neprijatelje koji nisu hteli da ja budem car nad njima, dovedite amo, i isecite preda mnom."

То је Христос рекао у причи о злим виноградарима наводећи како би се понашао земаљски владар а не да би објавио своју намеру да некога посече.

Baner-Pouke.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

@Max Butcher i svi ateisti

Na stari zavet se gleda kao prasliku, najavu Bogocoveka Hrista. Nije nam to moralni, eticki ili zakonodavni

prirucnik. Ovaplocenje Logosa je kraj svih religija. Nema vise sta da se kaze, izmislja. Jer nam je objavljeno

kako da postanemo Bogovi. Prasliku Hrista osim u starom zavetu mozes naci skoro u svim paganskim religijama. Ako budes proucavao obrati paznju na Hermesa i Odina.



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...