Jump to content

Mravi i mravinjak u vocnjaku


Препоручена порука

пре 12 минута, Sofija_ рече

"'....vec kao razbojnik ispovedam Te, pomeni me Gospode u Carstvu Tvome!:whackado:

Kao pokajani razbojnik...

  • Хахаха 1

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 5 часа, БанеЛ рече

@Sofija_  Зашто ти сметају мрави у воћњаку? Неће они оштети воћке. Они уништавају ваши, ларве жилогриза итд. Воћкама не штете. Пре ће бити да имају довољно хране ту, па су ту и дошли. Ми у једном нашем вишњаку имамо неколико мравињака и не дирамо их. 

:)))Братац, шаљем ти брзом поштом мраве са целокупним њиховим ''стадом'' биљних ваши које сам пратио шта раде. Само ако крену поново да се појављују. За мало ми прошле године осушише купине и једну ружу пузавицу. Видиш, биљне ваши сам гледао како буквално суше, црпе као неку росу из биљке, која је на додир сладуњава, а онда мрави на своја леђа носе те капи низ биљку до мравињака. Исто сам их по воћкама виђао, а њихово понашање ни ту ми се баш и није свидело. Чак нам и једну јабуку издубише и у њој направише мравињак.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 4 часа, Sofija_ рече

ima ih bre ko Kineza u Kini, ako ih ostavim da se mnoze, nece se vise zvati vocnjak vec MRAVINJAK!!! 7896634

Еј, купи мравоједа за кућног љубимца ;)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 9 минута, Плаво Небо рече

А и теби ћу их пошаљем, само полако :ladan:

Ako su svetlije braon, onda cu da menjam za ove crne...

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 20.4.2019. at 16:27, Sofija_ рече

ima ih bre ko Kineza u Kini, ako ih ostavim da se mnoze, nece se vise zvati vocnjak vec MRAVINJAK!!! 7896634

Обишао сам данас купине да видим да нема биљних ваши и чим сам на првој видео мраве одмах сам знао да и ваши има. Друге купине нисам морао ни да гледам. Тако је и било. Неки листови су већ почели да се суше. И на ружама их има подоста. Тако да сутра морам купити неки препарат и да их потамамим.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 3 weeks later...
On 18.4.2019. at 18:35, Плаво Небо рече

Ваљда неће со да штети воћки. Со нам је била делотворна када су се мрави појавили око тротоара.

@Sofija_ Никако не стављати со око воћки! За јагоде знам сигурно да не ваља јер сам око 3-4 бокора ставио мало соли због мрава. Јесам их отерао, али, и листови се суше. Значи, проверено за јагоде, а за остале воћке не знам, али, не бих више са сољу експериментисао. Довољно сам видео на овом малом узорку.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 23 часа, Плаво Небо рече

@Sofija_ Никако не стављати со око воћки! За јагоде знам сигурно да не ваља јер сам око 3-4 бокора ставио мало соли због мрава. Јесам их отерао, али, и листови се суше. Значи, проверено за јагоде, а за остале воћке не знам, али, не бих више са сољу експериментисао. Довољно сам видео на овом малом узорку.

Znam. Hvala ti u svakom slucaju, mi smo stavili prasak za pecivo i nema ih vise :aplauz:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 months later...

Против мрава у воћњаку помаже и када се стави слој калемарског воска око стабла, што ближе земљи. То даље спречава мраве да наносе ваши на листове и не могу више да производе течности које пријају мравима, самим тим неће доћи ни до сушења листова.  :mahmah:

  • Свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 часа, Мирослав1 рече

Против мрава у воћњаку помаже и када се стави слој калемарског воска око стабла, што ближе земљи. То даље спречава мраве да наносе ваши на листове и не могу више да производе течности које пријају мравима, самим тим неће доћи ни до сушења листова.  :mahmah:

Dobro nam dos`o, brate Miroslave. :)

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Боље вас нашао. Пошто ми је воћарство хоби који сам скоро започео, ово ми је деловало као најбољи начин да започнем свој форумски стаж :D

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...