Jump to content

Атеисти и верници-покушај ДИЈАЛОГА

Оцени ову тему


Препоручена порука

e ako tako radi ta prosta aparatura onda zamisli tek kako moze da radi najkompleksnija aparatura u univerzumu

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 785
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

e ako tako radi ta prosta aparatura onda zamisli tek kako moze da radi najkompleksnija aparatura u univerzumu

Ne znam nisam sreo najkompleksniju aparaturu u univerzumu. Sad sto se ti tripujes da je ljudski mozak najkompelksnija apratura u univerzumu to je druga prica. O sto mislis da ljudski mozak moze nesto van materije, van cula koja posedujemo i to je sasvim druga prica.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne tripujem se nego je tako dok se ne dokaze suprotno, moras da odgovoris pa makar i ne bio u pravu, samo eto zato sto sam ja vernik a ti ateista... nema to smisla.

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ne tripujem se nego je tako dok se ne dokaze suprotno,

Ok, ako hocemo tako moj Bog po imenu letece-paradjz-corba-konjche je stvorilo tvog boga. TAko je dok se ne dokaze suprotno. Nadam se da vidis falichno

moras da odgovoris pa makar i ne bio u pravu, samo eto zato sto sam ja vernik a ti ateista... nema to smisla.

ne zapravo nego mi jako smeta tvoje posedovanje "magickaln thinkinga" i te sulude idejice koje gajis, da smo mi neka super bica, koja imaju neke super moci, koje nikako da probudimo etc.

Mozemo eto da detektujemo neke stvari, gradili smo piramide uz pomoc telekineze i slichne pricice koje serviraju raznoraazni supci.

Iskreno zao mi sto ne ukljucis malo osecaj za kritiku i skepticizam i preispitas te stvari koje ti serviraju a ti gutas. Eto drag si mi i plasim se da ce ti to skoditi.

Savrsheno nema veze sa time sto si vernik, meni tvoja religija (hrisncastvo ) ne smeta meni kod tebe vise smetaju stvari u koje verujes a koje nemaju bas neke veze sa tvojom religijom.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobro, daj mi odgovor koja aparatura je savrsenija a nama znana? naravno da nemas odgovor sto znaci da je za sad tacno ono sto sam rekao

dalje, nemas pojma sta sam sve doziveo, ne mozes ni da nagadjas, mozda ovo zvuci sad nadmeno, ali tako je, neke stvari koje bih ti rekao ne bi verovao u njih i opet bi mi prebacio da magical thinkujem

dalje, ja se ne ogranicavam nekim dostignucima nego samo razmisljam tako kako mi je dato, nazovi fantazijom nije frka, ali da se brines za moje zdravlje jeste potpuno licemerno, jer ja se ne brinem za tvoje zdravlje tog tvog eksperimentalno metodom dokazivog sveta

meni kod tebe nista ne smeta osim sto mi smeta kad uzmes da mi prebacujes o nekim stvarima o kojima blage veze niti pojma nemas, e o tome se radi

mi mozemo da pricamo, ja ti iznesem moj stav ti meni svoj, ali ne mozes ti da se brines za mene na osnovu tvog sopstvenog uverenja u nesto sto moze biti nepotpuna istina, ja tebe ne zelim da ubedim u nesto, samo pricamo, tako da nemoj da tiu padne napamet da se nesto ti kao brines za mene, samo sebe lazes, ti si ubedjen da znas sve o svemu, mozda i znas al u snovima, tako da jos jednom da ponovim nema potrebe da mi otvaras oci tvojom prizemnom naukom i naucno proverljivim metodama jer je to obicna nula, to je najnizi stepen svesti

izvinjavam se sto sam poludeo ali me drug iznervirao koji nece da popusti da nadjemo zajednicki jezik

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dobro, daj mi odgovor koja aparatura je savrsenija a nama znana? naravno da nemas odgovor sto znaci da je za sad tacno ono sto sam rekao

Mehanicka t.j elektrechna ima je koliko oces.

dalje, nemas pojma sta sam sve doziveo, ne mozes ni da nagadjas, mozda ovo zvuci sad nadmeno, ali tako je, neke stvari koje bih ti rekao ne bi verovao u njih i opet bi mi prebacio da magical thinkujem

Savrsheno je irelevantno. Ljudi cesto mogu da promase i pogrenost intepretiraju svoje dozvilljaje i iskustva. Iako im to deluje ne verovatno. Uzmi naprimer kada neko dodje od astrologa i sve pogodio. Uvek kada se to stavilo na test ispostavilo se da vecinu toga astrolog nije ni pogodio nego klijent sam izjvaio - pa prepisao astrologu. Ta nasa aparatura o kojoj toliko pricas nas mnogo vara da nisi ni svestan.

meni kod tebe nista ne smeta osim sto mi smeta kad uzmes da mi prebacujes o nekim stvarima o kojima blage veze niti pojma nemas, e o tome se radi

E dyno dyno, kada bi me video pre neku godinu ti bi reko OVAJ JE ISTI JA, SVE SE SLAZEMO. Pre neku godinu da si me upoznao gledao bi me kao na brata blizanca... al idzaba da ti pricam... bilo pa proslo ti video nisi. Na rec mi izgleda ne verujes...

ja ti iznesem moj stav ti meni svoj, ali ne mozes ti da se brines za mene na osnovu tvog sopstvenog uverenja u nesto sto moze biti nepotpuna istina, ja tebe ne zelim da ubedim u nesto, samo pricamo, tako da nemoj da tiu padne napamet da se nesto ti kao brines za mene, samo sebe lazes, ti si ubedjen da znas sve o svemu, mozda i znas al u snovima, tako da jos jednom da ponovim nema potrebe da mi otvaras oci tvojom prizemnom naukom i naucno proverljivim metodama jer je to obicna nula, to je nizi stepen svesti

ne brinem ja za tebe na osnovu svog sopstvenog uverenje vec na osnovu svog sopstvenog iskustva, trudim se da ti pruzim pogled ka drugoj strani, jer znam koliko je meni u zivotu to pomoglo i koliko sam shvatio koliko su mi stvari o kojima ti pricas i kojima se ti bavis odmogle.

Ja ne mogu tebe nikako da ubedim niusta, ali mogu da ti pruzim taj drugi pogled. Naravno ti mislis da ja nemam pojma o tvom pogledu sto je velika greska.. rekoh da si me upoznao pre koju godinu mislio bi da sam ti brat blizanac..... sve sam to iskusio, prosao, video, doziveo poprilichno sam siguran sve isto sto i ti. bio sam ubedjen u neke magicne misticno romantichne sile bio sam siguran da ih dozivljavam bio sam siguran da je astrologija istinita da postoji sudbina etc.

Medjutim nasa cula u kombinaciji sa nasim neznanjem mogu da nam budu veliki neprijatelj...

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma i dalje tripujes o savrsenijoj aparaturi, pokazi mi sta je savrsenije od mozga, nema toga

dalje iskusio sam vise od tebe, tako da nema potrebe da mislis da imas vise iskustva od mene pa da se nesto brines i uporedjujes sa sobom, ovo ne pricam napamet i ne potcenjujem ali jednostavno ne znas sta ja sve znam ali mislis da znas pa si jos i uporan u tom stavu, ne ide to tako bas, sto se astrologije tice tu si bio slab, sto se magije tice tek tu si bio slab i dobro je sto je tako, a sto se nauke tice tu si jaci od mene ali meni nije nauka na prvom mestu

tako da molim te jos jednom lepo nemoj da mi kako se kaze to patroniras?! jel tako :D e nemoj to da radis jer ispadas smesan :)

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ma i dalje tripujes o savrsenijoj aparaturi, pokazi mi sta je savrsenije od mozga, nema toga

Sta je za tebe uopste savrseno? Sta to uopste znac isavrseno? Sta uopste znash o mozgu?

Kako radi? koji su mu delovi?

dalje iskusio sam vise od tebe, tako da nema potrebe da mislis da imas vise iskustva od mene

A otkud ti znas hsta sam ja iskusio? realno pojma nemas, pa na osnovu cega meris ko je iskusio vise a ko manje? Mozda bi ti voleo da je tako jer ti to ide na argument ali realnost je da to ko je vise iskusio ne znamo i ne moze da znamo.

ovo ne pricam napamet i ne potcenjujem ali jednostavno ne znas sta ja sve znam ali mislis da znas pa si jos i uporan u tom stavu, ne ide to tako bas, sto se astrologije tice tu si bio slab, sto se magije tice tek tu si bio slab i dobro je sto je tako, a sto se nauke tice tu si jaci od mene ali meni nije nauka na prvom mestu

Da ti objasnim, sta ti sad ovde radis.

Imamo dva balona. Ja nisam video tvoj balon, ti nisi video moj balon. I sta sad ti radis ti si siguran da je tvoj balon veci od mog balona, a nisi video moj balon niti sam ja video tvoj balon. Takodje nemamo ni meru kojom moze da kazemo koji je balon veci.

I ti konstatno to radis, to uporedjujes. Ja ne kazem da imam iskustva vise od tebe, ali ono sto kazem a to je ono sto vidim o cemu pricas, o svetskim zaverama i tako tim tripovima. A znam da tu imam iskustva, dovoljno da znam da je sve to jedna ispiracina mozga, koju ti oberucke prihvatas, vise nego ocigledno.

tako da molim te jos jednom lepo nemoj da mi kako se kaze to patroniras?!

Nazovi to kako oces, kada krenes da mi pricas o svemogucem savrshenom mozgu i slichnim stvarima onda moram da ti skrenem paznju da pricas o necemu o cemu ne znash.

Sa jedne strane mi pricas kako se ne razumes u nauku i kako ti je taj metod bljak, a sa druge strne nista o mozgu naprimer ne znash, ne pratis sta naucnici sve rade na tom polju * nemas informarciju = ali znash da je savrshen.

Pa ako je tako savrsen uzmi vidi kako to savrsheno radi, sto je savrsheniji nas mozak od napriemr oka musice.

Jel po funkciji? Po gradji etc?

Sto se mozga tiche ako pogledas malo kroz razvoj videces da mi recimo i majmuni imamo jako slican mozak samo mi imamo razvijeniji frontal lobe (ovaj prednji deo) i da smo zato inteligentna bica jer je taj deo povezan sa svim ostalim delovima mozga.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

htedoh samo da ti ukazem na to kako si najpametniji i najsveznajuciji na forumu, nista vise nista manje :D

Zayron: Pa tamo ni nema svađa oko vjere i nacije jer se o tom uošte ni ne priča. Priča se kakva je koja ribica i na šta se fata, na mrmka, na glistu, na kruh, hljeb ili angelbrot, na na lažni mamac itd. Evetualno o tom kako se koja peče i koja je ukusnija.

cloudking: "Ne postoje cuda... postoje samo stvari koje jos ne razumemo."

Link to comment
Подели на овим сајтовима

htedoh samo da ti ukazem na to kako si najpametniji i najsveznajuciji na forumu, nista vise nista manje :D

Pa jebiga dosta znam za mnogo stvari se interesujem i pratim.

Dok drugi jure ribice piju sa ortacima ja gledam predavanja, naucne dokumentarce i tako....

Oni se zezaju vise od mene ja znam vise od njih. Svakom svoje.

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pa jebiga dosta znam za mnogo stvari se interesujem i pratim.

Dok drugi jure ribice piju sa ortacima ja gledam predavanja, naucne dokumentarce i tako....

Oni se zezaju vise od mene ja znam vise od njih. Svakom svoje.

Nemas ti pojma :D, kao ni niko od nas. Mali covek u beskrajnom Univerzumu koji misli da ouno zna...smesno :D.

Pitace te starost gde ti je bila mladost :D. Lepo je sto se interesujes i obrazujes, ali juri neke cice, gre'ota da ti lepota i mladost prolaze iskljucivo uz knjige :D.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Sto ne navedose nesto iz Novog zaveta ? Ovakvom propagandom obmanjuju ljude i sire mrznju prema religiji i vernicima,a mogu obmanuti vernike koji nisu dobro utemeljeni u veri.

Kada im kazes da su ateisti ipak pobili najvise ljudi za kratko vreme oni odgovaraju da ateizam nista ne propoveda.Govore da je Biblija izmisljotina a ovamo je okrivljuju za ubistva koja su opisana u njoj kao za realna.E pa,to sto tamo pise se nije ni dogodilo gospodo ateisti jer je to knjiga u kojoj su napisane bajke koje se kako sami kazete nisu ni dogodile,a i Boga ne mozeta da krivite za te "zlocine" jer kako je On mogao da nesto naredjuje ako ne postoji :P

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da li neko zna odgovor - sta je sa Jevrejima? Jel njima neko ukinuo te zakone... i ako nije zasto ih ne postuju? Da li su ih ikad postovali?

The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of the mature man is that he wants to live humbly for one

In the absence of science, opinion prevails

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Guest
Ова тема је за сада закључана и нису омогућени будући одговори.
  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...