Jump to content

Питајте Андреја и Дарка о погубном деловању верских секти

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

pomaze bog braco,u mojoj porodici imam osobu koja je u sekti jehovnim svjedocima,radi se o majcinoj sestri,nalazi se u sidu i veoma cesto ,kada dodje kod nas u celinac donosila je neke brosure pod imenom kula strazara,jedne prilike mi je donijela njjihovu knjigu pod naslovom,,jevandjelje po mateju,,ali ubrzo je zavrsila i ona i knjiga i brosure napolju,mozda sam malo nagal bio ali kuca u kojoj zivim je uz samu crkvu u mom gradu i mada nisam bas redovan na sluzbama vjerujem u boga i nasu pravoslavnu vjeru ,a pomalo sam vise da kazem nacionalista nego drugi ,jer od malena pamtim kada su me roditelji krili od svestenika kada je svetio vodicu,to mi je ostalo u sjecanju ,kasnije su rekli da je zbog tadasnje vlasti i najvece sekte ,,KOMUNIZMA,,koja i dan danas vlada ovuda na nasim krajevima,i jos tinjaju njeni plamenovi koje treba ugasiti i unistiti,naime htio sam reci sledece,znam da bog prasta nase grijehe,trebamo se ispovjedati i moliti bogu za oprostaj,ali mislim da je greska medju nama obicnim ljudima sto uopste dozvoljavamo ikakve razgovore sa licima koja su  u nekim sektama,moje licno misljenje a znam da vi duhovnici to neodobravate ,treba ih po kratkom postupku unistiti,BOG CUVA SRBE.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 110
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Поздрав брате Кузмо! Ти, наравно имаш право на своје мишљење и то нико не оспорава, али да ли је то потпуно исправан став? Иако су неки наши ближњи у сектама, они нису тамо зато што то воле зато што су они жртве преваре, а то је већ велика разлика кад имаш неког ко свесно вара људе и у другом случају, особу коју је секта посетила у тешком периоду живота и искористила његову слабост. И Христос нам даје пример, где пастир, кад му залута једна овца, оставља оних 99, и кад врати ову једну на прави пут бива велика радост. Јер кад такве особе осете нетрпељивост и непријатељство са наше стране они се још више дистанцирају од нас и тону још дубље у понор. Зато љубав све побеђује, и кад је осете и они мењају свој однос према нама. Зато би увек требало да имамо стрпљења да их саслушамо јер тако кваримо слику онога што им говоре о нама на састанцима, јер их на њима упозоравају како ће их у мисионарењу и уопште у животу исмејавати, прогонити и вређати ради у овом случају Јеховиног имена. Да ли желиш да вође које им усаде у главе такве приче о нама буду у праву?  :drugarstvo:

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje za Darka i Andreja: Ocekuje li se uskoro dolazak i neka tribina gospodina Aleksandra Dvorkina, u Srbiji ?

i:

Mozda nisam dobro pratio vase teme, da li ste pisali nesto o Slavinskom, on je odts popularan kod nas einetligencije, nazalost i kod jednog dela omladine...

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Од сада се овој теми прикључује још један нови модератор - Брат Андреј.   0102_laugh

Почињем да помишљам да модератор постаје свако ко се самном закачи.

0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt=':0104cheesy:' />

Па, где сте се закачили ?

Андрееј и ја на теми око контрацепције на Верујем и овде на Моцарт вс Маша.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje za Darka i Andreja: Ocekuje li se uskoro dolazak i neka tribina gospodina Aleksandra Dvorkina, u Srbiji ?

i:

Mozda nisam dobro pratio vase teme, da li ste pisali nesto o Slavinskom, on je odts popularan kod nas einetligencije, nazalost i kod jednog dela omladine...

Колико ми знамо Дворкин неће долазити у Србију, а о Славинском ћемо писати, само не знам тачно када  :0104cheesy:

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга Машо,

дакле, ипак нисам ја једини Андреј на интернету - знам, можда звучи необично. Такође, нисмо се "закачињали" на Верујем, пошто тамо нисам под својим именом и дуго нисам ни писао ништа тамо, нити на Моцарт вс. Маша. Једино смо се до сада закачили око уживања у ђубрету званом ФАРМА.

isus-sinai :group111: :group111:

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга Машо,

дакле, ипак нисам ја једини Андреј на интернету - знам, можда звучи необично. Такође, нисмо се "закачињали" на Верујем, пошто тамо нисам под својим именом и дуго нисам ни писао ништа тамо, нити на Моцарт вс. Маша. Једино смо се до сада закачили око уживања у ђубрету званом ФАРМА.

isus-sinai :group111: :group111:

Видиш, ипак смо се закачили! Неверица! Е, па добро дошао на тему :group111:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ми је лакше кад сам прошао Машину "иницијацију." Боље Вас нашао, Машо.

isus-sinai

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма и мени је драго што ме нападају јер волим Цецу, гледам понекад Фарму, ... атакују на моју слободу.

пс нећеш ваљда да ми персираш?  isus-sinai

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje za Darka i Andreja: Ocekuje li se uskoro dolazak i neka tribina gospodina Aleksandra Dvorkina, u Srbiji ?

i:

Mozda nisam dobro pratio vase teme, da li ste pisali nesto o Slavinskom, on je odts popularan kod nas einetligencije, nazalost i kod jednog dela omladine...

Хм, Живорад Славински, алиас "патријарх Михаило" и старешина тзв. "Беле гностичке цркве" и није баш толико јавно популаран "бели маг" као што је то нпр. био Ненад Бркић звани "др. Росо" или Лав Гершман. Али, да, према нашим сазнањима, имао је везе с неким академицима и професорима универзитета. Упознао сам га пре 15-так година, али, ништа скорије нисам чуо о њему, осим крајње непроверене информације да је попут Спасоја Влаића и већине тзв. "белих магова" оболео од канцера...

blessyou

Осим тога, мишљења сам да о "белим" и нарочито црним "езотерицима" не треба превише писати. Ако нам је, наиме, циљ превентива и помоћ евентуалним жртвама сектног и манипулативног деловања (нарочито деце), у организације овог типа често иду врло свесни и одрасли људи, који углавном и сами знају ризике. Није могуће помоћи никоме ко ту помоћ сам не жели. Простије речено, ако је у овакви организацијама степен личне опасности већи, степен друштвене опасности (који је примарна област интересовања свих који се баве проблематиком секти) је мањи.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма и мени је драго што ме нападају јер волим Цецу, гледам понекад Фарму, ... атакују на моју слободу.

пс нећеш ваљда да ми персираш?  :)

Што се мене тиче, такође више волим када не пресирам некоме. Ипак, то је налагала пристојност. Биће ми задовољство да ти не персирам, Машо...

blessyou

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...