Jump to content

Питајте Андреја и Дарка о погубном деловању верских секти

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • Гости
Guest ага пије млеко

Овде можете постављати питања у вези деструктивог делавања верских секти код нас и у свету.

Андреј и Дарко одлично познају ту проблематику .

Обојица су у Центру за Антрополошке студије . Брат Андреј је и уредник часописа "Јустин".

Желимо Вам пријатне и душекорисне разговоре на теми. 8086.gif

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 110
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Јеси ли имао контаката са Силва методом?

Ја сам била у истом неких 7 година.

Није баш секта али испирање мозга и репрограмирање јесте.

Најјача техника им је ''три прста'' - случајно се ми тако крстимо.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinjavam se sto spamujem temu, ali jos jednom predlazem brata Darka za moderatora teme o Sektovima i kultovima...

Ja imam pitanje o Svedenborgijanima. Mozes li nesto opsirnije o njima reci ?

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Шангај изволи ..... 29dz8zk

4chsmu1

Е сад сте ме затекли... али се сећам да сам читао текст о погубном деловању секти од Александра Сенића (Бог да му душу прости), па бих замолио брата Дарка да нам објасни које све здравствене проблеме  може да има појединац, а и који су породични проблеми који настају када један члан породице "заглави" у секту.

Надам се да је питање разумљивио, пошто ја знам много да га закомпликујем.

Унапред хвала.

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Хвала Лаве на предлогу. Предлог ће бити усвојен.

Оче он је мод већ неколико дана.... 4chsmu1

Причали смо на скајпу пре неки дан о томе (њему).....

А и сад си малопре са њим куцао у модерацији.... 29dz8zk

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јеси ли имао контаката са Силва методом?

Ја сам била у истом неких 7 година.

Није баш секта али испирање мозга и репрограмирање јесте.

Најјача техника им је ''три прста'' - случајно се ми тако крстимо.

Код њих нисам био, још увек  29dz8zk, али сам прочитао књигу од HOSE SILVA i Filip Mil SILVA METOD KONTROLE UMA, и то је нешто за почетак  4chsmu1, како си ти доспела код њих?

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Izvinjavam se sto spamujem temu, ali jos jednom predlazem brata Darka za moderatora teme o Sektovima i kultovima...

Ja imam pitanje o Svedenborgijanima. Mozes li nesto opsirnije o njima reci ?

Ево нешто укратко, после ће бити опширније, треба стићи свима одговорити  29dz8zk

Сведенборгијанци

Заједно са розенкројцерима, представљају претечу нововековних универзалистичких, гностичких учења и верских опредељења, а који је заснован на учењу шведског филозофа и пророка Емануела Сведенборга (1688-1772). Ово учење, попут розенкројцерског, представља скуп хришћанских, филозофских, окултистичких и дакако гностичких знања. Иако релативно малобројни, сведенборгијанци су извршили јак утицај на гностике и окултисте новог века. У кратким цртама, учење се састоји најпре у веровању у одлазак у духовне светове после смрти, те да догаћаји у духовном свету узрокују догаћаје у реалном свету.

Свето писмо се тумачи алегоријски, а такоће, што је врло битно, и догма о Светој Тројици. Она се

тумачи тако што се Исус Христос представља као Бог, а Бог Отац и Свети Дух су утеловљени у

њему. Миса је скраћена и укључује један нарочит вид поштовања Библије, која изражава самог Бога

присутног мећу верницима и која стоји на самом олтару.

Укупан број сведенборгијанаца данас у свету креће се измећу 20.000 и 30.000, а највише су пристуни

у САД и Шведској.

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Шангај изволи ..... 4chsmu1

4chsmu1

Е сад сте ме затекли... али се сећам да сам читао текст о погубном деловању секти од Александра Сенића (Бог да му душу прости), па бих замолио брата Дарка да нам објасни које све здравствене проблеме  може да има појединац, а и који су породични проблеми који настају када један члан породице "заглави" у секту.

Надам се да је питање разумљивио, пошто ја знам много да га закомпликујем.

Унапред хвала.

Разумљиво је али је опширно, одговор стиже у току дана пошто сада морам да идем. Поздрав.  29dz8zk

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Гости
Guest ага пије млеко

Јеси ли имао контаката са Силва методом?

Ја сам била у истом неких 7 година.

Није баш секта али испирање мозга и репрограмирање јесте.

Најјача техника им је ''три прста'' - случајно се ми тако крстимо.

Ух, слава Господу што си изашла из тога.

Па о овоме ми заправо можемо више тебе Машо да питамо. 29dz8zk

Ти сигурно најбоље познајеш све у вези њих...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не сећам се ..

Неко ми је ваљда препоручио или сам видела рекламу.

У то време нисам знала ништа о погледима Цркве на то, нити сам била активно Црквена.

Тамо је рецимо тај њихов главни, Драган, забранио било каква религиозна обележја, нпр да неко од запослених, а тада сам знала само Маргиту, држи икону на столу или сл. Маргита је римокатолкиња и супер смо се дружиле, поклонила сам јој једном икону РКц коју сам добила однекуд и тад ми је рекла да им је забрањено.

Стално су имали разне ''радионице'' на важне животне теме и ја сам на скоро свим присуствовала.

Њихова метода заснива се на ''моћима'' човека, отписује Бога, што је, шта друго ако не - сатанизам.

Али мени је тада значило да сам у некој заједници, нисам примећивала ништа погубно у свему томе, ... док нисам пресекла у тренутку када сам читала књигу ''Од звезда ка Богу'' - православног публицисте Јање Тодоровић. Чини ми се да је она писала и о Силви, поред астрологије и сл.

Сећам се, једном сам ишла код маме, а тамо Маргита. Видим ја оне у медитацији. И ја лупим шаком о шаку да их прекинем, намерно и мама се обруши на мене, беснааа, а ја у себи Исусову молитву. Није било лако издржати толику количину мржње и псовки. Маргита ме је иронично питала шта се то самном десило. Рекла сам јој да ћу јој рећи ако ме искрено а не тако цинично буде питала. Кад је одлазила, што се убрзо догодило, пољубила је моју маму а мени рекла да мене не може да пољуби. Рекох, то је сасвим разумљиво (мислим се заболе ме).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Шангај, док ја не искуцам одговор на твоје питање препоручујем ти да прочиташ овај тескт: https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,5847.0.html јер ћеш након њега стећи комплетнију слику о датом проблему.

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Hvala ti Darko !  4chsmu1

Moj dobar prijatelj je pripadao njima, jedva se izvukao, ali ima od tada stalno maniju da ga gone...

I radujem se sto si postao moderator ovih veoma bitnih tema !  https://www.pouke.org/forum/public/style_emoticons/default/smiley.gif

"Хришћанин увек треба да се радује. Радост је сведочанство његове вере. Радујте се, чеда моја, радујте се и онда кад паднете у велика и тешка искушења..." (Старац Никон Оптински)
 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...