Jump to content

Питајте Андреја и Дарка о погубном деловању верских секти

Оцени ову тему


Guest ага пије млеко

Препоручена порука

  • Одговори 107
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Од сада се овој теми прикључује још један нови модератор - Брат Андреј.   0102_laugh

Почињем да помишљам да модератор постаје свако ко се самном закачи.

0102_laugh.gif' class='bbc_emoticon' alt=':0104cheesy:' />

Па, где сте се закачили ?

Андрееј и ја на теми око контрацепције на Верујем и овде на Моцарт вс Маша.
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje za Darka i Andreja: Ocekuje li se uskoro dolazak i neka tribina gospodina Aleksandra Dvorkina, u Srbiji ?

i:

Mozda nisam dobro pratio vase teme, da li ste pisali nesto o Slavinskom, on je odts popularan kod nas einetligencije, nazalost i kod jednog dela omladine...

Колико ми знамо Дворкин неће долазити у Србију, а о Славинском ћемо писати, само не знам тачно када  :0104cheesy:

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга Машо,

дакле, ипак нисам ја једини Андреј на интернету - знам, можда звучи необично. Такође, нисмо се "закачињали" на Верујем, пошто тамо нисам под својим именом и дуго нисам ни писао ништа тамо, нити на Моцарт вс. Маша. Једино смо се до сада закачили око уживања у ђубрету званом ФАРМА.

isus-sinai :group111: :group111:

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Драга Машо,

дакле, ипак нисам ја једини Андреј на интернету - знам, можда звучи необично. Такође, нисмо се "закачињали" на Верујем, пошто тамо нисам под својим именом и дуго нисам ни писао ништа тамо, нити на Моцарт вс. Маша. Једино смо се до сада закачили око уживања у ђубрету званом ФАРМА.

isus-sinai :group111: :group111:

Видиш, ипак смо се закачили! Неверица! Е, па добро дошао на тему :group111:
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Сад ми је лакше кад сам прошао Машину "иницијацију." Боље Вас нашао, Машо.

isus-sinai

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Pitanje za Darka i Andreja: Ocekuje li se uskoro dolazak i neka tribina gospodina Aleksandra Dvorkina, u Srbiji ?

i:

Mozda nisam dobro pratio vase teme, da li ste pisali nesto o Slavinskom, on je odts popularan kod nas einetligencije, nazalost i kod jednog dela omladine...

Хм, Живорад Славински, алиас "патријарх Михаило" и старешина тзв. "Беле гностичке цркве" и није баш толико јавно популаран "бели маг" као што је то нпр. био Ненад Бркић звани "др. Росо" или Лав Гершман. Али, да, према нашим сазнањима, имао је везе с неким академицима и професорима универзитета. Упознао сам га пре 15-так година, али, ништа скорије нисам чуо о њему, осим крајње непроверене информације да је попут Спасоја Влаића и већине тзв. "белих магова" оболео од канцера...

blessyou

Осим тога, мишљења сам да о "белим" и нарочито црним "езотерицима" не треба превише писати. Ако нам је, наиме, циљ превентива и помоћ евентуалним жртвама сектног и манипулативног деловања (нарочито деце), у организације овог типа често иду врло свесни и одрасли људи, који углавном и сами знају ризике. Није могуће помоћи никоме ко ту помоћ сам не жели. Простије речено, ако је у овакви организацијама степен личне опасности већи, степен друштвене опасности (који је примарна област интересовања свих који се баве проблематиком секти) је мањи.

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ма и мени је драго што ме нападају јер волим Цецу, гледам понекад Фарму, ... атакују на моју слободу.

пс нећеш ваљда да ми персираш?  :)

Што се мене тиче, такође више волим када не пресирам некоме. Ипак, то је налагала пристојност. Биће ми задовољство да ти не персирам, Машо...

blessyou

Natus est Dei Filius, non pudet, quia pudendum est; et mortuus est Dei Filius, prorsus credibile est, quia ineptum est; et sepultus resurrexit, certum est, quia impossibile.

(De Carne Christi V, 4)

http://www.tertullian.org/library.htm

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Шангај, надам се да ће ти ови текстови бити од користи.  algabacaju

hvala i  :)

Надам се да ће твој одговор и другима помоћи...

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Е сад ја имам један предлог, али не знам да ли је паметан...

Да ли можете (мислим на брата Дарка) да нам кроз неки пример прикаже погубност деловање секти. Нешто на принципу књиге "Исповести жртава секти"...

ЧЕКАМ ВАСКРСЕЊЕ МРТВИХ И ЖИВОТ БУДУЋЕГ ВЕКА

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Брате Шангај, да ли си мислио на овакав пример : https://www.pouke.org/forum/index.php/topic,218.msg164302.html#msg164302 ?

Ἐν ἀρχῇ ἦν ὁ λόγος, καὶ ὁ λόγος ἦν πρὸς τὸν θεόν, καὶ θεὸς ἦν ὁ λόγος. (Јн 1,1)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...