Jump to content

Зашто је муслиману тешко да постане хришћанин?

Оцени ову тему


Препоручена порука

1.Bog ima i postoji

2.Bog je jedan

3.Bog je oduvijek,jer nije postao

4.Bog je zauvijek,jer Ga neče nestati

5.Bog ničemu nije sličan

6.Bog Sam o Sebi opstoji

7.Bog živi svojim Svojim Božanskim životom

8.Bog sve zna

9.Bog sve vidi

10.Bog sve čuje

11.Bog sve Svojom,voljom čini

12.Bog je Svemoćan

13.Bog govori Svojim božanskim govorom

14:Bog sve stvara,održava i rastvara.

Ako je Isus Bog nek mi neko navede bar jednu od ovih osobina.

Јел си ти римокатолик/иња?

И шта сад ово треба да значи?

Ja takodje hteo to da pitam.

У питању је муслиман.Цвијет је муслиман.

Da jesam musliman i nestidim se svoje vjere. confused

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nama muslimanima nikad nece biti jasno i nikad nam niko nece moci objasniti da je 3=1 i to je neshvaljivo za ljudski razum.

Не може се баш све разумом појмити, за нешто треба и вере. Кад схватиш тајну личности као начин постојања, биће ти много јаснија догма о Светој Тројици.

Једно питање за тебе: Кажемо и ми и ви да је Бог Љубав, јел тако? Кажемо да Бог љуби свет, али кажемо да је Бог увек био Бог који љуби. Ако је Бог апсолутна математичка монада, како га ви схватате, кога је Он онда љубио пре стварања света?

Da jesam musliman i nestidim se svoje vjere.

Нико те и не оптужује због твоје вере нити ми сматрамо да требаш да се због ње стидиш. Твоја вера, твоја Богом дана слобода и то треба поштовати. Била је забуна јер ти је грешком уписано да си римокатолик. Сада је све исправљено.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nama muslimanima nikad nece biti jasno i nikad nam niko nece moci objasniti da je 3=1 i to je neshvaljivo za ljudski razum.

Molio bih te da ubuduće koristiš prvo lice jednine, jako je picajzlasto kad čujem "mi muslimani...", i neko navede npr. neko fikhsko pitanje, oko kojeg nema saglasnosti, odabere mišljenje koje mu više odgovara, i "mi muslimani....", dakle od sada, "MENI nije jasno kako je 3=1", i slične primjere.. confused

Hvala lijepo!.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nama muslimanima nikad nece biti jasno i nikad nam niko nece moci objasniti da je 3=1 i to je neshvaljivo za ljudski razum.

Molio bih te da ubuduće koristiš prvo lice jednine, jako je picajzlasto kad čujem "mi muslimani...", i neko navede npr. neko fikhsko pitanje, oko kojeg nema saglasnosti, odabere mišljenje koje mu više odgovara, i "mi muslimani....", dakle od sada, "MENI nije jasno kako je 3=1", i slične primjere.. :group111:

Hvala lijepo!.

Ето, Саладину је то, видиш, савршено јасно... confused

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Nama muslimanima nikad nece biti jasno i nikad nam niko nece moci objasniti da je 3=1 i to je neshvaljivo za ljudski razum.

Molio bih te da ubuduće koristiš prvo lice jednine, jako je picajzlasto kad čujem "mi muslimani...", i neko navede npr. neko fikhsko pitanje, oko kojeg nema saglasnosti, odabere mišljenje koje mu više odgovara, i "mi muslimani....", dakle od sada, "MENI nije jasno kako je 3=1", i slične primjere.. :group111:

Hvala lijepo!.

Ето, Саладину је то, видиш, савршено јасно... confused

Pa dobro, konkretno ovog primjera što se tiče, to ti je kod mene u rangu: Ti ideš pustinjom, zaganja te lav, i popenješ se na drvo, ja te upitam kako na drvo, kada u pustinji nema ničega sem pjeska, a ti odgovaraš, ma kad te lav zaganja nema tu-ima/nema nego penji se na drvo zru

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Једно питање за тебе: Кажемо и ми и ви да је Бог Љубав, јел тако? Кажемо да Бог љуби свет, али кажемо да је Бог увек био Бог који љуби. Ако је Бог апсолутна математичка монада, како га ви схватате, кога је Он онда љубио пре стварања света?

Po meni jako antropomorfno, Bog se posmatra kao neki predmet ili nesavršeno biće koje treba nekoga ljubiti..,On je postojao i prije tog "ljubio", i prije tog "koga".

A evo, ako je ljubio sina, zašto nije sinOVE, ili kćeri ?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не, није то антропоморфизам. Не схватамо ми Бога тако што му приписујемо човечност, већ обрнуто. Нама је у Библији, већ на првим странама, Бог откривен као Тројица: "Да начинимо човека по лику и подобију Нашем." Човек је икона Божија, зато се разликује од свих осталих бића. У чему се огледа та иконичност човека и Бога? Управо у томе што и човек, као и Бог, постоји као личност. Што ће рећи, гради своје постојање искључиво са другим човеком, у односу. Иза мог "ја" крије се сплет односа, иначе "ја" не бих био "ја" него неки други човек. А без икаквих односа моје "ја" би се потпуно изгубило, постао бих ствар, примерак своје врсте, као што су бесловесне животиње. То све говори да је личност корпоративна, никад не постоји сама за себе, већ у своје постојање укључује и постојање других личности. Зато и ја, као личност, нисам математичка монада, већ ЈЕДАН човек, чији идентитет са собом носи и МНОГЕ друге људе, односно личности (нпр. моје "ја" као "ја" једног човека са именом и презименом, незамисливо је без односа са мојом породицом, родитељима, пријатељима - сви они у односу самном чине моју личност, граде моје постојање). Та личносна онтологија је управо та икона, оно по чему смо Богу слични.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bog se posmatra kao neki predmet ili nesavršeno biće koje treba nekoga ljubiti..,On je postojao i prije tog "ljubio", i prije tog "koga".

Драги мој, љубав и јесте савршенство. Ми имамо појам љубави управо због тога што смо од стране Љубави и створени. Љубити значи исто што и постојати. Бити личност управо то и значи: постојати љубећи.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

A što se tiče vaše tvrdnje o iskrivljenosti Kurana i poslanstvu Muhammedovom.Valjda milijarda i sest stotina miliona ljudi nisu lažovi ili nekakvi nedozreli ljudi pa vjeruju u nekakve gluposti.

Не заборави да ПЕТ МИЛИЈАРДИ људи не верује у истинитост Курана у Михамедово "посланство"....Ваљда ни они нису лажови.... klapklap

Da pet milijardi ali svakim danom njihov broj je manji jer istina dolazi.Nebitno stajem ovdje sa ovakvim načinom pisanja hajdemo se mi svi lijepo vratiti osnovu a to je upoznavanje.Nekada budem isprovociran načinu pisanja o islamu od strane nekih nazovimo ih vrsnih neznalica o islamu.Ljudi hajdemo da pitamo jedni druge o temama koje nas vezu a ne rastavljaju.Naravno ja bih volio ova vruća pitanja da na jednom podnaslovu pišemo neko od vas neko od nas da se kupusara nepravi.Pitanje zene u islamu je bila pisano u vidu hajke na muslimane hajde neka neko od vas piše sa mnom o toj polemici uz međusobno uvažavanje ali i komparativni pristup onako kako smo ja i Zvonko pisali, ali od vas niuko nije spreman osim da pišete proizvoljne konstatacije.Uz dužno poštovanje ovako ćemo se sigurno više aokoristiti ali i objektivno pisati tako da čitaocu bude jasno ili je možda ovdje cilju čitaoca zbuniti.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1.Bog ima i postoji

2.Bog je jedan

3.Bog je oduvijek,jer nije postao

4.Bog je zauvijek,jer Ga neče nestati

5.Bog ničemu nije sličan

6.Bog Sam o Sebi opstoji

7.Bog živi svojim Svojim Božanskim životom

8.Bog sve zna

9.Bog sve vidi

10.Bog sve čuje

11.Bog sve Svojom,voljom čini

12.Bog je Svemoćan

13.Bog govori Svojim božanskim govorom

14:Bog sve stvara,održava i rastvara.

Ako je Isus Bog nek mi neko navede bar jednu od ovih osobina.

Све ове "особине" има Син Божији. Једна природа, једна воља и једна енергија са Оцем и Духом Светим. Зато: Отац и Син и Дух Свети - Један Бог.

Po vama.

Po nama je ovako:

Reci:On je Allah jedan.On je utočište svakom, nije rodio i nije rođen i niko Mu ravan nije

vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1.Bog ima i postoji

2.Bog je jedan

3.Bog je oduvijek,jer nije postao

4.Bog je zauvijek,jer Ga neče nestati

5.Bog ničemu nije sličan

6.Bog Sam o Sebi opstoji

7.Bog živi svojim Svojim Božanskim životom

8.Bog sve zna

9.Bog sve vidi

10.Bog sve čuje

11.Bog sve Svojom,voljom čini

12.Bog je Svemoćan

13.Bog govori Svojim božanskim govorom

14:Bog sve stvara,održava i rastvara.

Ako je Isus Bog nek mi neko navede bar jednu od ovih osobina.

Све ове "особине" има Син Божији. Једна природа, једна воља и једна енергија са Оцем и Духом Светим. Зато: Отац и Син и Дух Свети - Један Бог.

Po vama.

Po nama je ovako:

Reci:On je Allah jedan.On je utočište svakom, nije rodio i nije rođen i niko Mu ravan nije

A ovo što napisah je čisti monoteizam a u onome što vi napisaste ima primjesa mnogoboštva.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема ту ни примесе многобоштва него ти,извини али је више него очигледно да је то у питању,очигледно ниси способан да схватиш хришћанско поимање Бога те ти је најлакше да изнова и изнова мантраш једно те исто:"Многобоштво,многобоштво,многобоштво!". Мало је напорно гледати и слушати јалове и ни у чему утемљене одговоре у којима присуствује само једно...отворено показивање неспособности схватања и разумевања предоченог.Мантрање површних,сирових и монотоних реченица "Алах је један" и "алах све зна", "он је свемоћан" је равно бесмислу у једном теолошко-философском озбиљном разговору.Објаснили смо ти сто пута,само ја сам једно 4,5 пута теби и Селкоби и осталима (да не причам само колико се Александар намучио да вам објасни!) објашњавао Тројични начин постојања Бога,али џабе...једноставно сте немоћни да схватите,немате апсолутно ни трунку елементраног познавања Хришћанства,нити се трудите да схватите ишта (лично мислим да не можете да схватите,а одговор зашто не можете је у рукама неког психолошко-образовно компететнијег од мене) и заиста је овакав разговор увек истог калупа постао монотон и досадан.Зато вас молим да покушате да унапредите,осмислите дијалог кроз реално и истинско упознавање Тријадологије,Христологије,Пневмaотолигије,Еклисиологије или џаба причате и трошите своје време дајући бесмислено категоричке и са смешном самоувереношћу коментаре оног типа горе и тако показујући апослутно одсуство познавања свега хришћанског.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Нема ту ни примесе многобоштва него ти,извини али је више него очигледно да је то у питању,очигледно ниси способан да схватиш хришћанско поимање Бога те ти је најлакше да изнова и изнова мантраш једно те исто:"Многобоштво,многобоштво,многобоштво!". Мало је напорно гледати и слушати јалове и ни у чему утемљене одговоре у којима присуствује само једно...отворено показивање неспособности схватања и разумевања предоченог.Мантрање површних,сирових и монотоних реченица "Алах је један" и "алах све зна", "он је свемоћан" је равно бесмислу у једном теолошко-философском озбиљном разговору.Објаснили смо ти сто пута,само ја сам једно 4,5 пута теби и Селкоби и осталима (да не причам само колико се Александар намучио да вам објасни!) објашњавао Тројични начин постојања Бога,али џабе...једноставно сте немоћни да схватите,немате апсолутно ни трунку елементраног познавања Хришћанства,нити се трудите да схватите ишта (лично мислим да не можете да схватите,а одговор зашто не можете је у рукама неког психолошко-образовно компететнијег од мене) и заиста је овакав разговор увек истог калупа постао монотон и досадан.Зато вас молим да покушате да унапредите,осмислите дијалог кроз реално и истинско упознавање Тријадологије,Христологије,Пневмaотолигије,Еклисиологије или џаба причате и трошите своје време дајући бесмислено категоричке и са смешном самоувереношћу коментаре оног типа горе и тако показујући апослутно одсуство познавања свега хришћанског.

Uvaženi gospodine.Dobro je meni jasno vaše vjerovanje, a drugo je pitanje zašto se ja ne slažem sa njim.Uz dužno poštovanje prema vašim vjerskim osječajima ono je pogrešno za mene.Ja sada mogu isto za vas reći da je u pitanju kod vas isto nerazumijevanje islama.Kroz ovaj naš dijalog iznosili ste kvalifikacije o islamu unaprijed sa kojima islam nema veze, što opet govori u prilog ovoj mojoj, gore navedenoj tvrdnji.Da bilo je kod mene određenih nejasnoća kada je u pitanju vaša vjera i razjašnjene su mi kroz odgovore učesnika ovog foruma.Ali nemožeš me optuživati za nerazumijevanje onoga što i mnogima hrišćanima nije jasno kada je u pitanju vaša vjera. Neradi se o nerazumijevanju vaših stavova radi se o neprihvatanju za mene vašeg vjerovanja.Sigurno razumijem više vašu vjeru nego što vi razumijete moju. S poštovanjem.
vmzn06.jpg
Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...