Jump to content

Православље и мода: У Москви отворена прва продавница православне одеће

Оцени ову тему


Препоручена порука

Našu djecu vaspitavamo mi. Kakav god da je spoljni uticaj, moj je uvijek bio temeljniji. Nisam se plašila ničega.
Na kraju, moje dijete ima pravo na izbor. To je njegov put, i svako mora biti spreman da nosi svoj teret. Tome sam naučila svoju djecu.
Zar nije Tata dao slobodu izbora? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, obi-wan рече

Ove haljine su super, bez sumnje, bas jesu lepe i zenstvene. Samo nisu "pravoslavne",

Хаљине свакако нису православне, али би требале бити смернице / узор/ облачења за православне. 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Рапсоди рече

Хаљине свакако нису православне, али би требале бити смернице / узор/ облачења за православне. 

To je vec nesto sasvim deseto od onog sto imamo na pocetku teme.

"Ви морате упознати земаљско да би сте га волели, а Божанско се мора волети да би се упознало." Паскал "Свако искључиво логичко размишљање је застрашујуће: без живота је и без плода. Рационална и логична особа се тешко каје." Шмеман "Always remember - your focus determines your reality." Qui-Gon Jinn

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Јер ће моћ изазовне сукње пре  претворити поштење, од оног што јесте, у оно супротно њему него што ће снага дуге хаљине  преобразити шмизлу :ani_biggrin: у поштено чељаде. 

 Надам се да знате одакле је мало преуређен цитат. :D

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Не мислим да  постоје православне хаљине али православна традиција и обичаји постоје, хаљине које помажу развоју наше побожности и православном  начину живота. Лепо је да постоји продавница у којој може да се пронађе све (одећа) за православни дом.

Јачи од смрти и лажи

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Интересантно је да се увек женски стил облачења разматра,тако да како видим имамо Orthodox fashion style,али само за жене :)

Мушки стил облачења очигледно нема своју православну варијанту.Они су увек православно обучени.

Имам једну фотографију од пре десетак година из Сарајева,на фотографији се види женски бутик верске одеће.

Изгледа да се и ми приближавамо томе.

Они који одлазе у Цркву,на Литургију,могу бити обучени само пристојно и непристојно.

Постоји очигледно нешто што се зове "Евин синдром",и он има миленијумско трајање-Ева(жена) је та која увек провоцира,наговара...безазлене и наивне мушкарце.А шта ћемо са онима који кажу како им више буди машту дуга сукња,ако има таквих на Литургији.Ако нема таквих,онда верујем да нема ни оних који ће у Цркви имати проблем са нешто краћом сукњом.

Негде деведесетих,када су млади масовније ушли у Цркву,некако код једног броја девојака,жена,у облачењу,могао се препознати тај неки монашки стил облачења,дуге хаљине или сукње,равне ципеле....

А утицај монашког стила живота на  Црквени  живот уопште,не примећујемо само на плану моде,него га видимо на многим аспектима.

Сећам се једног текста у неком од бројева часописа "Логос" из деведесет и неке,где је неко пренео коментар једног колеге из Грчке на неки перформанс у оквиру Светосавске академије,где су актери носили неке црне кабанице и капуљаче,и свеће у руци,које су биле једина светлост.Рекао је отприлике овако-како ми као и Руси често имамо потребу за једним психолошким преживљавањем духовности.

Мислим да ове Рускиње имају у првом плану на уму-бизнис.А можда би и код нас било заинтересованих,када нпр Цркву или манастир иду неке естрадне звезде,које у свом гардероберу немају ништа пристојније,бар их не виђамо у јавности тако обучене,па би вероватно купиле нешто за посебне дане  када би биле заинтересоване за  Orthodox fashion style.

 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Bas me zanimaju cene ove smerne odece. Ocekujem da su skromne, u skladu sa hriscanskim, pravoslavnim nacelima. :coolio:

Потпис:

Надање је моје- Отац;

Прибежиште моје- Син;

Покров мој- Дух Свети;

Тројице Свесвета, слава теби.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 12/10/2016 at 14:01, Рапсоди рече

Јер ће моћ изазовне сукње пре  претворити поштење, од оног што јесте, у оно супротно њему него што ће снага дуге хаљине  преобразити шмизлу :ani_biggrin: у поштено чељаде. 

 Надам се да знате одакле је мало преуређен цитат. :D

Hamlet je ženomrzac najgori :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9.12.2016. at 12:53, obi-wan рече

Brate, bez uvrede, ali znas li sta pricas uopste? Prosto ne verujem sta citam...

Dakle, izmedju razgolicenosti i "pravoslavne odece" postoji nesto sto je u stvari normalno, zlatna sredina, carski put, bez krajnosti - pristojna i normalna odeca, bez modiranja i sizenja, koju nose pristojni i normalni ljudi. A oni koji se (s jedne strane) razgologuze, ili (s druge strane) nose "pravoslavnu odecu", - ocigledno - pripadaju istovetnim krajnostima i promasajima (promasaj = greh).

Pogledaj koliko samo nemogucih protivrecnosti u ovoj jednoj recenici, da ne idemo dalje od toga

Ја се слажем са Обијем. У цркву идеш једноставно обучен без било ког екстремизма. Средина је увек најбоља ствар.

Помозимо слабим и немоћним и људима у невољи јер добро се добрим враћа. :mazenje:

Наше писмо   је старо преко 1000 година . Чувајмо то наше благо .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 2 минута, Ненад Р. рече

Ја се слажем са Обијем. У цркву идеш једноставно обучен без било ког екстремизма. Средина је увек најбоља ствар.

Duga suknja kao modni stil je ok,ako neko voli,problem je duga suknja kao izraz vere 

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...