Jump to content

Новак Ђоковић један је од ктитора храма Светог Атиногена на Вучјем Долу

Оцени ову тему


Препоручена порука

13 minutes ago, Pancakes рече

moja baba skoro kada ga je gledala, usput je prokomentarisala da je Novak smrsao... nisam znao da je vegan. prenijecu to baki. :*P

Колико знам, а читао сам ону његову књигу, није веган. Слисти цело пиле сваки дан. ;)

Осим ако није у међувремену нешто променио...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, RYLAH рече

Само што постоји једна битна разлика: о. Рафаило и о. Арсеније проповедају и говоре другима како други треба да живе.

О.Арсеније и отац Рафаило, су,  сем што су монаси и проповедници су, и једна битна разлика,  они не говоре и не проповедају другима како треба да живе / нема наметања и принуде/ већ како би требало да живе / дакле огромна разлика / .

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Рапсоди рече

О.Арсеније и отац Рафаило, су,  сем што су монаси и проповедници су, и једна битна разлика,  они не говоре и не проповедају другима како треба да живе / нема наметања и принуде/ већ како би требало да живе / дакле огромна разлика / .

Они са позиције ауторитета проповедају другима како треба да живе и шта треба да раде. На жалост, свесно или не, често прелазе границу и злоупотребљавају тај свој ауторитет. Стога, оно што они причају, итекако треба да буде подложно промишљању оних на које се те беседе односе, а то су вљада православни верници.

Новак игра тенис. Крај. Какав разлог има било ко да се меша у његов приватни ћивот и његове изборе?

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, RYLAH рече

његов приватни ћивот

Полако још није светитељ.:ani_biggrin:

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, RYLAH рече

Какав разлог има било ко да се меша у његов приватни ћивот и његове изборе?

Аман заман, Риле брате, нико се не меша, само коментаришемо , пуји, пуји далеко било да си ти нека стварна власт / мислим оно форумска јеси / па ти би брате Риле био највећи инквизитор који је икада постојао . О једнима можемо да коментаришемо и да критикујемо о другима ни под разно ... 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

4 minutes ago, Рапсоди рече

Аман заман, Риле брате, нико се не меша, само коментаришемо , пуји, пуји далеко било да си ти нека стварна власт / мислим оно форумска јеси / па ти би брате Риле био највећи инквизитор који је икада постојао . О једнима можемо да коментаришемо и да критикујемо о другима ни под разно ... 

Ма не ради се о томе.

Да је он нешто изјавио, да је рекао нешто типа "млади у Србији треба да живе тако и тако", никакав проблем да се сецира та његова изјава. Да је он опет урадио нешто, па да је рекао "и сви остали би требало овако да раде", опет никакав проблем. Исто као што никакав проблем не сме да буде да се претресају проповеди свештеника које дебело задиру у животе верника, или њихове изјаве, које су врло често и политичке.

Али се у јавности сецира он као личност, и његов приватни живот, па онда дал је верник дал није верник, дал плаћа порез, дал не плаћа порез, дал треба да има оно куче ил не треба, дал треба да буде веган ил не треба... Кад је човек уопште урадио било шта да му неко залази у кућу и у фрижидер и у банковни рачун? Човек ради свој посао, никог не дира, помаже коме стигне, и то је то. Не разумем потребу да се улази у његову интиму.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

10 minutes ago, RYLAH рече

Да је он нешто изјавио, да је рекао нешто типа "млади у Србији треба да живе тако и тако", никакав проблем да се сецира та његова изјава.

Неко позива речима, неко поступцима.Ноле је неко коме не требају речи / са обзиром на свемирску популарност / да би утицао на друге , идол је младима, млади се угледају/ копирају /  на њега и његове поступке . Он не мора да каже, / да позива /, намеће, захтева и предлаже па да утиче на друге, довољно је то што је Ноле.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

dakle, jasno se vidi koja je tema...i mozete da komentarisete samo vezano za temu a ako hocete da mracite, otvorite drugu temu i izbacite svu svoju negativnu energiju....

''Старајте се да имате љубав. Иштите свакодневно од Бога љубав. Заједно са љубављу долази сво богатство добара и врлина. Волите, да бисте били вољени од других.''
(Св.Нектарије Егински)

ЖИВА ДЕЛА УТЕХЕ - искрено се надам да ће ова акција пробудити оно најбоље у нама

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Новак Ђоковић један је од ктитора храма Светог Атиногена на Вучјем Долу

:sunce::sunce::sunce::sunce::sunce::sunce: да не мрачимо / облак има ексклузиву на то / :)

Браво Ноле, царе Србине, космополито . 

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...