Jump to content

Надбискуп Хочевар: Очекујемо долазак папе у Србију; КЦ се није мјешала у канонизацију Николаја Велимировића

Оцени ову тему


Препоручена порука

  • Одговори 927
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни дани

1 hour ago, Ivan Marković рече

Evo da malo nerviramo avu:

Amfilohije unapredio arhimandrita Joila Bulatovića u čin velike shime. A Joil krsti rimokatolike....ccc, kaka hereeeeza:ani_biggrin:

To je jedini način da ga nateraju da manje priča :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Ivan Marković рече

Ša kažeš, Zajrone, ne liči baš na zlatnu Prahu, a?

Pa onako, liči na Prahu 4. tamo gdje su te sadrokartonove zgrade za radnike. prespavat pa na posao i tako ukrug. Ovdje ih zovu kralikarne, kavezi za kuniće. Králik je kunić.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

16 minutes ago, Zayron рече

Pa onako, liči na Prahu 4. tamo gdje su te sadrokartonove zgrade za radnike. prespavat pa na posao i tako ukrug. Ovdje ih zovu kralikarne, kavezi za kuniće.

Pa di su ti te kralikarne? Ja ođe vidim samo raspali srednjevekovni grad. Oni crepovi samo što ne popucaju.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 hour ago, Ivan Marković рече

Pa di su ti te kralikarne? Ja ođe vidim samo raspali srednjevekovni grad. Oni crepovi samo što ne popucaju.

Šta ti je, imaš li pojma koliko su skupi ti crijepovi? Za par stotina kvadrata tih crijepova bi bankrotirao. Moraju bit tačno te boje, oblika i vrhunskog kvaliteta kakav je propisao Zavod za zaštitu spomenika. Raspadaju se ove komunističke kralikarne (králík je kunić) a te iz srednjeg vijeka drže ko da su one napravljane za komunista tek prije 40-50 godina  a ne te kralikarne, evo ih, na tom posljednjem je ta prava po kojim su one nazvane:

 

 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

6 hours ago, александар живаљев рече

Saopštenje za javnost

99bf2d484dd94191bf3c1b0fec61938c

Potpisani Stanislav Hočevar, nadbiskup beogradski, dajem prvu i poslednju izjavu u vezi članka u dnevnom listu „Politika“ od dana 28. 10. 2016., sa naslovom: “Katolička crkva u Srbiji očekuje dolazak Pape”, kao i u vezi sa prenošenjem u drugim medijima moje izjave date tom dnevnom listu.

Znamo svi da naslov postavlja uredništvo. Odgovarajući pak na novinarska pitanja kao pastir Crkve, dužan sam bio da prezentujem pitanja koja mi vernici postavljaju čudeći se. Niko od vernika – a najmanje ja – nije želeo u bilo čemu upoređivati istorijske ličnosti ili njihovu svetost.

Ipak, pitamo se zbog čega vernici Katoličke Crkve u Srbiji moraju da podnose teret nerešenih problema čiji su epicentri izvan Srbije? Aktualizovano je i pitanje da li važe ista merila u tumačenju istorije, pa tako i isti pristupi prilikom proučavanja nekog kandidata za svetost? To su najlegitimnija pitanja! Utoliko više jer ih postavlja manjinska zajednica. No, sada je naša manjinska zajednica svesna reakcija… Ali ne zaboravimo da u našem vremenu svuda postoji i manjina i većina.

Nakon razmišljanja i savetovanja uputiću pismo s predlogom za dijalog Svetom arhijerejskom Sinodu SPC-a, jer sam ubeđen da samo to priliči članovima Hristove Crkve.

Toliko više u ovim ozbiljnim vremenima i sa još ozbiljnijim teološkim i pastirskim pitanjima. Odlučan u promovisanju autentičnog dijaloga, molim Gospodara istorije da svima nama udeli mir i radost.

 

U Beogradu, 04. 11. 2016,

+ Stanislav Hočevar

nadbiskup beogradski i mitropolita

Bezobrazluk preko svake mere . Sad on kuka kako je manjina i nesto je ugrozen jer necemo da fasista bude svetac. Ejjjj. A Jasenovac ? A Prvi Svetski rat i zatiranje Srba od strane hrvata , a "domovinski rat" i ponovov zatiranje srpske manjine ? To nista ? I sto su Srbi i alje orogonjeni i ne mogu jiti da se vrate u svoje domove niti da ostvare pravo na imovinu i dan danas? I to nista ? Ovo je vise nego bezobrazno , i ja ne zaista ne mogu da shvatim kako neko moze uopste da sa takvim ljudima prica o bilo cemu . Neprijatlji (zveri krvolocne) bili i ostali . 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 hours ago, Zoran Đurović рече

Иначе, аутора овог писма, др Предрага Илића су нападали наши бојовници зарад његове изванредне књиге која се бавила заробљеништвом св. владике Николаја Велимировића. Ево Илићевог отвореног писма: 

Hm, vrlo zanimljivo. Da nije jedan od bojovnika i Leon Velibor Džomić? Ili ovo nije taj Predrag Ilić? Ili ti nas sve ovde kompletno vučeš za nos? Pa teško da će biti dva Predraga Ilića koja pišu knjige o vladici Nikolaju...

http://velibordzomic.blogspot.rs/2010/08/blog-post_20.html

Link to comment
Подели на овим сајтовима

9 hours ago, Zoran Đurović рече

Иначе, аутора овог писма, др Предрага Илића су нападали наши бојовници зарад његове изванредне књиге која се бавила заробљеништвом св. владике Николаја Велимировића. Ево Илићевог отвореног писма: 

Pa ako je ovaj Predrag Ilić koga kritikuje Velibor Džomić taj Predrag Ilić koga si ti ovde nahvalio, onda mi je sve jasno po pitanju tvog stava prema pravoslavlju uopšte, a vladici posebno. E, moj ti...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

He, he, a i ovaj Leon je baš profi:ani_biggrin:...završio prava a sveštenik. Pa posle meni popuje o stručnosti.12:smeha: Pa sad mi je jasno zašto nije imao ni jednu teološku primedbu na moje pisanije:aplauz:...šta zna pravnik šta je teologija:))). Samo me smarao za navodnike. A gle kako ih on piše:

''Светигори'' :ani_biggrin:.Dakle, kao i ja. Na kompjuteru je tako lakše, jel ko će se smarati i juriti po tastaturi čas gornji, čas donji navodnik. Eto to je bila glavna primedba Leona alijas Velibora Džomića meni na temi o Carigradskom saboru, koju je pokrenuo o. Zoran...a onda mi je zamerao stručnost:D...kao ja kad mi se pokvari česma zovem vodoinstalatera. Pa i ja kad treba da se ispovedim idem da tražim popa a ne pravnika:ani_biggrin:. Msm, može i pravnik da bude pop ako ga rukopoloži episkop ili kako to već ide, ali zašto onda to ne bi mogao biti klasični filolog i master filosofije. Insistiram da me zapope. :coolio:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 hours ago, Ivan Marković рече

Pa ako je ovaj Predrag Ilić koga kritikuje Velibor Džomić taj Predrag Ilić koga si ti ovde nahvalio, onda mi je sve jasno po pitanju tvog stava prema pravoslavlju uopšte, a vladici posebno. E, moj ti...

А како тебе није срамота да причаш о књизи коју ниси читао? Само тај факат говори колико си интелекталац... :aplauz: Најобичнији шарлатан кога морал не спречава (пошто га нема) да каже све и супротно од свега... 

Већ сам вам рекао свима да Леон није Џомић, камену се казало, и није ми никакав рођак. А баш сте се лепо примили... :))

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...