Jump to content

Затворена бирачка места у ЦГ, Амфилохије позвао грађане да се не окупљају на улицама. Ситуација напета!

Оцени ову тему


Препоручена порука

Mитрополит црногорско-приморски Српске православне цркве Aмфилохиjе позвао jе данас грађане Црне Горе да се не окупљаљу пре обjављивања коначних резуталата парламентарних избора.

„Kористим прилику да позовем све да се сада сабираjу само око гласачких места и да не буде никаквих окупљања пре коначаних резултата. Ниjе добро у овом пресудном историjском тренутку да се догоди било шта – да не буде ни jедне проливене сузе, а камоли капи крви. Ниjе благослов ни за оне коjи добиjаjу ни за оне коjи губе изборе“, поручио jе митрополит у обраћању jавности путем TВ Виjести.

Mитрополит jе поручио и да jе проклетство и jеднима и другима и, како jе навео, свима нама.

У Црноj Гори jе прошле ноћи ухапшена двадесеточлана група српских држављана предвођена бившим шефом српске Жандармериjе Братиславом Дикићем са наводном намером да изазову нереде на улицама Подгорице на дан одржавања избора, што jе додатно подигло тензиjе у овоj држави судећи према извештаjима медиjа.

Поруку грађанима да резултате избора сачекаjу код своjих кућа упутио jе раниjе данас министар полициjе у прелазноj влади Горан Даниловић.

Иначе, Даниловић jе раниjе данас рекао да ниjе добио званичну информациjу о хапшењу те групе, иако jе директор Управе полициjе Славко Стоjановић потврдио хапшење.

Танјуг
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Цензура интернет сервиса на дан гласања: МАНС и Демократе осудили гашење Вибера и What’s UP-а

Од ИН4С -
16 октобра, 2016
 
 
 
mobilni-telefoni-640x474.jpg

Агенција за електронске комуникације и поштанску дјелатност наложила је свим телекомуникационим операторима да искључе могућност коришћења апликација Вајбер, What’s up, и других сличних сервиса, који су током дана употријебљени за нежељену комуникацију са корисницима.

Према налогу Агенције, оператори су дужни да спроведу ту мјеру у складу са Законом о електронским комуникацијама, који предвиђа да је комуникација за потребе директног маркетинга дозвољена само уз претходно прибављену сагласност корисника.

„Могућност коришћења сервиса као што су Вајбер и What’s up  биће искључена док Агенција посебним налогом не одреди да се таква забрана суспендује. Компаније ’Телеком Црне Горе‘, ’Теленор‘ и ’М:тел‘ нису уступале податке о својим корисницима и поштују најстроже безбедоносне стандарде и процедуре заштите корисника и њихових података“, наводи се у саопштењу „Телекома“.

МАНС: Цензуром медија се служе само најрепресивнији режими

mans logo 2 409x226 Цензура интернет сервиса на дан гласања: МАНС и Демократе осудили гашење Вибера и Whats UP а

МАНС изражава велику забринутост због гашења Интернет сервиса који служе за размјену информација, посебно Вибер-а и What’s up-a, саопштено је данас из ове НВО.Они су нагласили да су управо ово сервиси којима грађани пријављују случајеве корупције, те су нагласили да се цензуром интернета служе само најрепресивнији режими:

„Управо ове сервисе грађани масовно користе да безбиједно пријаве случајеве корупције и доставе доказе о извршењу кривичних дјела против изборних права од којих су многа већ процесуирана ка Специјалном тужиоцу у форми кривичних пријава.

Незабиљежена цензура Интернет сервиса на дан избора се правда нежељеним порукама које се шаљу корисницима. Међутим нежељене поруке се свакако не шаљу први пут корисницима у Црној Гори, па се тиме засигурно не може оправдати оваква цензура Интернета, односно онемогућавање коришћење ових алата.

Подсјећамо да се цензуром Интернета служе само најрепресевнији режими и да црногорске интитуције до сада никада нису ограничавале грађанима приступ интернету, па цијенимо да оваква одлука на дан гласања свако не доприноси повећању повјерењу грађана у изборни процес“.

Из МАНС-а су апеловали на Агенцију за електронске комуникације да суспендује одлуку од цензури јер је јавни интерес да се пријаве кривична дјела и изборне злоупотребе и позвали грађане да наставе да пријављују кривична дјела и изборне неправилности:

„Због тога апелујемо на Агенцију за електронске комуникације да под хитно суспендује одлуку о цензури Вибер и What’s up сервиса коју је донијела, јер је јавни интерес да се пријаве кривична дјела и изборне злоупотребе много већи од било какве неугодноти коју могу изазвати поруке које се масовно шаљу корисницима.

МАНС позива грађане да наставе да пријављују кривична дјела и изборне неправилности преко Фејсбук Месанџера МАНС на НВОМАНС и ИЗБОРИ.СЕ који не може бити угашен, осим уколико Агенција не одлучи да суспендује Интернет сервис у цијелој држави.“

Бечић: Цензуром апликација ДПС показао своје право лице – монструозно и гебеловско

Bečić 409x409 Цензура интернет сервиса на дан гласања: МАНС и Демократе осудили гашење Вибера и Whats UP а

Поводом цензуре интернет сервиса Вибер-а и What’s up-a реаговао је предсједник  Демократа мр Алексе Бечића који се обратио шефу мисије ОЕБС-а за посматрање избора, господину Роману Јакичу.

Обраћање мр Бечића преносимо у цјелости:

„Поштовани господине Јакичу,

Забраном апликација ‘Вибер’ и ‘What’s up’, без образложења или, боље речено, са смијешним и провидним образложењем, режим ДПС-а је показао своје право лице – монструозно и гебелсовско.

Оно што је преко своје Агенције за електронске комуникације власт урадила, у 21. вијеку је забиљежено још само у Сјеверној Кореји и Ирану. У Европи нигдје и никада. Знамо ми да су у страху велике очи, али за Демократе је овакво понашање, мало је рећи, неприхватљиво. Оваква Одлука својствена је искључиво аутократским режимима који су на издисају.

Стога, молимо Вас да имате ово у виду због укупног политичког амбијента у којем се одржавају избори.“

 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Po CEMI-ju, Milo vodi na osnovu trećine prebrojanih glasova

qwdqwdq.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Kad odbaguju medije a ono Milo pobijedio! A viđu čuda podno Lovćena, od Cetinja do Zetne doline. :unbelieveble::0222_shocked:

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Свесно или не, Митролополитов позив иде на руку једино Милу и његовој коалицији. До сад су на фору проглашења победе на улици одрадили референдум и оне изборе после. Сад, кад први пут опозиција има какве - такве изгледе, за које мора да се бори на улици, овакав позив иде на руку искључиво Милу.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

14 minutes ago, RYLAH рече

Свесно или не, Митролополитов позив иде на руку једино Милу и његовој коалицији. До сад су на фору проглашења победе на улици одрадили референдум и оне изборе после. Сад, кад први пут опозиција има какве - такве изгледе, за које мора да се бори на улици, овакав позив иде на руку искључиво Милу.

Kreneš da se protiviš državnoj politici, spoljnoj, kritikuješ NATO, Zapad, itd, onda ja krenem da te maltretiram, otimam ti crkve, opstruišem razne građevinske radove, ne dam ti dozvole itd...i ti naravno na kraju moraš da legneš na rudu, jer slila Boga ne moli. :( 

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Човек Жоја рече

Kreneš da se protiviš državnoj politici, spoljnoj, kritikuješ NATO, Zapad, itd, onda ja krenem da te maltretiram, otimam ti crkve, opstruišem razne građevinske radove, ne dam ti dozvole itd...i ti naravno na kraju moraš da legneš na rudu, jer slila Boga ne moli. :( 

Мислим да се владика Теодосије, чија је Епархија у неупоредиво тежој ситуацији, не би сложио са овим.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, RYLAH рече

Мислим да се владика Теодосије, чија је Епархија у неупоредиво тежој ситуацији, не би сложио са овим.

Hm, misliš da je sve zapravo samo jedna šarada, verbalna predstava, odnosno da je sve vreme dvostruka igra?

Јер овај син мој бјеше мртав, и оживје; и изгубљен бјеше, и нађе се. Сваки човјек најприје добро вино износи, а када се опију, онда лошије; а ти си чувао добро вино до сада. Што око не видје, и ухо не чу, и у срце човјеку не дође, оно припреми Бог онима који га љубе. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.

 
 
 
 
Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, Човек Жоја рече

Hm, misliš da je sve zapravo samo jedna šarada, verbalna predstava, odnosno da je sve vreme dvostruka igra?

Не знам, заиста. Само кажем да ако ти неко отима нешто, није у традицији СПЦ да се повијеш и пузиш. Али заиста не знам зашто је Амфилохије издао овакво саопштење.

Али знам и кажем да овај позив директно иде на руку једино Милу и његовима.

57ed8623960a6_banerRylah_zpsqgjjkx0v1.jpg.8a2fd97cd3aa7dcd0237c412e2234aee_zpsut3tszcy.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...