Jump to content

ПОВРАТАК ЂАЧКИХ УНИФОРМИ (КОМЕНТАР АЛЕКСАНДРА АПОСТОЛСКОГ + ВАШ...)


Препоручена порука

14 minutes ago, GeniusAtWork рече

И онда имаш гомилу оних којима је важније да ли су сви у разреду устали када су они ушли, или да ли се ђаци кроз школу крећу главним степеништем - резервисаним само за наставнике - или споредним (ово није зезање, код мене у основној је тако било, ниси смео када долазиш у школу да користиш главно централно степениште, него посебно које иде около зграде, поред WC-a), уместо да помогну око учења онима којима не иде њихов предмет. Тријумф форме над суштином. Колико је све то накарадно ваљда не треба посебно да се прича...

Њихов улаз, хол, степенице и канцеларија у основној - све величанствено и има централно место у структури зграде.  Ђаци тамо нису смели ни да присмрде. :)

Наша два улаза - један код WC-a, други на ћошку забачен, врата разбијена, сав никакав...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

2 minutes ago, Господин Дареалис рече

Њихов улаз, хол, степенице и канцеларија у основној - све величанствено и има централно место у структури зграде.  Ђаци тамо нису смели ни да присмрде. :)

Наша два улаза - један код WC-a, други на ћошку забачен, врата разбијена, сав никакав...

Баш тако, буквално :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

3 minutes ago, GeniusAtWork рече

Баш тако, буквално :)

Једном сам се у трећем разреду расекао на та разбијена и никаква врата, носим ожиљак до дан данас. :) 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja se sećam da je u komšiluku u zgradi bila šnajderka.i da sam mami rekla da bih želela neku drugačiju uniformu od one kupljene. Bila dva modela, a roditelj ko roditelj uvek odabere ono što se detetu ne sviđa. To bilo u osnovnoj

U srednjoj smo nosili neke mini školske torbe, pa strpaš nekako i kecelju, tako se zvala uniforma u mom kraju..a onda se kriješ od majke koja u toj školi radi da ne vidi to čudo na tebi..izgužvani bili mi u srednjoj

asad malo ozbiljnije..to sa pravilima o ulaženju u školsku zgradu itd..to se danas vodi kao pravila o bezbednosti učenika..tako nama na početku svake školske godine kažu..i napišu detaljan pravilnik ponašanja..sve sa ne sme se i zabranjeno

I još malo ozbiljna da budem, ustvari šalozbiljna...ove školske godine pričam i pripovedam..i ništa...i ništa...pitam se uvek gde je taj čuveni rezultat rada..negde u džepovima one uniforme što mi je komšinica šnajderka ne saši pre toliko godina...davno

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

12 minutes ago, Господин Дареалис рече

Њихов улаз, хол, степенице и канцеларија у основној - све величанствено и има централно место у структури зграде.  Ђаци тамо нису смели ни да присмрде. :)

Наша два улаза - један код WC-a, други на ћошку забачен, врата разбијена, сав никакав...

Па очигледно да им је добробит деце на првом месту...

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Управо сада, Нифада рече

Children in China who climb 2,500 foot cliff to get to school may be given stairs | The Independent

Image result for school,china,photos

Ово да покажемо маторима кад крену да нам причају како су они као деца пешачили десет километара по снегу да би дошли до школе... :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

1 minute ago, Juan рече

Ово да покажемо маторима кад крену да нам причају како су они као деца пешачили десет километара по снегу да би дошли до школе... :ani_biggrin:

Tih deset km kada se prevede na kineski dobije se ovo :)

Нифада :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

15 minutes ago, Нифада рече

Image result for school,china,photos

 

Редар, ко је одсутан?  :ani_biggrin:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

С друге стране, шта мислите о ”Шеширу професора Косте Вујућа” и ”Лајању на звезде” Милована Витезовића? Просто друга времена (прво је време Мике Аласа и осталих, а друго је време кад је сам Витезовић био средњошколац) или превише идеализације и романтизовања? 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

On 9/22/2016 at 18:58, Grizzly Adams рече

Јер док заврши школу - значи десетак најважнијих година у животу - присиљен да ради за некакве бројке у "дневнику" није му више ни до чега... Колико има људи који догурају до факултета и онда се једноставно "искључе".

Kod mene obrnuto, do kraja redovnih studija sam odradjivao skolu, tad sam dao gas, ocistio sve, zavrsio u junu i u zdravlju i veselju sabio postdiplomske.

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

11 minutes ago, Juan рече

С друге стране, шта мислите о ”Шеширу професора Косте Вујућа” и ”Лајању на звезде” Милована Витезовића? Просто друга времена (прво је време Мике Аласа и осталих, а друго је време кад је сам Витезовић био средњошколац) или превише идеализације и романтизовања? 

SLičnu sam situaciju imala u gimnaziji, meni skroz realno :D

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

27 minutes ago, Juan рече

Ово да покажемо маторима кад крену да нам причају како су они као деца пешачили десет километара по снегу да би дошли до школе... :ani_biggrin:

Jok, cuvaj sliku za klince da ih lozis da su tebe uslikali na putu do skole.

  • Волим 1

Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

7 hours ago, Juan рече

Узели су нам фабрике, узимају нам руднике, чак и изворе воде. Сами су одлучили да су наши органи државни. Оберучке прихватамо све западне трендове. Помислио би човек да смо баш модерни. Сада нам некако узимају и децу.
 

Dzaba se ona maskirala u socijaldemokratu, u finu drustveno liberalnu i prosvecenu osobu. Crvena sekta se po recniku poznaje. Posto u odeljku "o autoru" kaze da voli da slusa Slejer mogu samo da je pozdravim jednom prigodnom pesmom.

 



 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...