Jump to content

Глобално загревање - да ли је већ касно да избегнемо катастрофу


Препоручена порука

пре 19 часа, cloudking рече

Ma dobro, znas na sta mislim... al ajde da preformulisem, ako klimatske promene nemaju veze sa covekovim delovanjem i ne postoji nacin da covek utice na njih onda cemo u najgorem sluaju da ostanemo sa i dalje toplom planetom al bar cistom vodom i vazduhom npr?

4254681996_27b1ed7ff0.jpg

 

paradoks_zpsjpf2fhnf.jpg

Lilies that fester smell far worse than weeds.

Shakespeare

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Djapa рече

Sp uvek ubada u srz. :)

  • Волим 1

oh sh*t man... i was taking life seriously, now i will divide  things by zero. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 18 часа, Juanito рече

Anthropogenic warming by the end of the 21st century will likely cause tropical cyclones globally to be more intense on average (by 2 to 11% according to model projections for an IPCC A1B scenario). This change would imply an even larger percentage increase in the destructive potential per storm, assuming no reduction in storm size.

Da će tropski cikloni da se do kraja 21. veka povećaju za 2-11% je svetlosnim godinama daleko od pitanja "odluke da li će da se nastavi organizovani ljudski život" (citiram Noama Čomskog).

Link to comment
Подели на овим сајтовима

И тако "највећи ураган који смо икад видели, очигледан доказ антропогених климатских промена, чудо невиђено" постаде једна обична "тропска олуја"... Нема везе, следећи ће бити дефинитивни доказ! Не бој се мало стадо, само веруј! :smeh1:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 сат, Аурор рече

Samo što to nije samo plus, nego se kao i sa svakom regulacijom te vrste, radi o trade-off.

Не само то, него је "карикатура" тотална карикатура карикатуре... Нема везе с везом.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 минута, Grizzly Adams рече

И тако "највећи ураган који смо икад видели, очигледан доказ антропогених климатских промена, чудо невиђено" постаде једна обична "тропска олуја"... Нема везе, следећи ће бити дефинитивни доказ! Не бој се мало стадо, само веруј! :smeh1:

Sta? Nije trajao 6 meseci? Znao sam da naucnici lazu a jutuberi govore istinu! :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 19 минута, Grizzly Adams рече

Не само то, него је "карикатура" тотална карикатура карикатуре... Нема везе с везом.

 

Ja sam ukapirao da bi libertarijanski sistem mogao da funkcionise samo u slucaju da su svi ljudi unutar tog sistema hriscani. Ali posto hriscana nema ni medju hriscanima, bojim se da taj koncept ni na papiru ne moze da da rezultate :D

 

Probacu da nadjem  o kom se tacno ostrvu radi, ali poenta je da je zbog uragana desio kolaps drzavnih institucija... policija nije funkcionisala na primer... U libertarijanskim mokrim snovima ovo je savrsen poligon da se ljudi sami udruze i zajednickim snagama odrze zajednicu u zivotu... sto se na ostrvu i desilo... NOT! Gotovo istog momenta je zavladao potpuni haos. Apsolutno bezvsalce, kriminal i zlocini. Opljackane su banke i mnogi poslovni objekti... ljudi su upadali u lokale i drzali ljude za taoce dok pljackaju kasu...

Eto, to se desava kad nema drzave duradi nesto ;) :D :D 

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 13 минута, cloudking рече

Ja sam ukapirao da bi libertarijanski sistem mogao da funkcionise samo u slucaju da su svi ljudi unutar tog sistema hriscani. Ali posto hriscana nema ni medju hriscanima, bojim se da taj koncpet ni na papiru ne moze da da rezultate :D

Baš suprotno, socijalizam može da funkcioniše samo ako su svi ljudi unutar tog sistema hrišćani.

Ti zapravo često kažeš (briljantno) istinu, samo što ona bude "unazad" :)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Аурор рече

Baš suprotno, socijalizam može da funkcioniše samo ako su svi ljudi unutar tog sistema hrišćani.

Ti zapravo jako često kažeš istinu, samo što ona bude "unazad" :)

Onda se ja i ti ne slazemo oko termina "hriscanin", posto ga ja ovde koristim u kontekstu vrlo moralne i empaticne osobe izrazenih vrlina.

 

U svakom slucaju, francuska ostva (francuska, dakle zapad, civilizacija ovo-ono superiorna kultura šao-mao) St Barts i St Martin su ta o kojima pricam u gornjem postu... totalni haos je nastao onog momenta kad su ljudi skapirali da nema nikakve kontrole i da su drzavne sluzbe u kolapsu... Evo sad salju dodatnu policiju da proba da uredi malo situaciju. Zlikovci! Treba da ostave ljudima da sami rese, jer ljudima ne treba nikakva drzava da ih upravlja, u momentima potrebe ljudi se momentalno samoorganizuju i urade sve sto treba, naprave put il tako neka slicna basna :D

пре 39 минута, haveaniceday рече

Lek protiv kovida postoji. 

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 11 минута, cloudking рече

Probacu da nadjem  o kom se tacno ostrvu radi, ali poenta je da je zbog uragana desio kolaps drzavnih institucija... policija nije funkcionisala na primer... U libertarijanskim mokrim snovima ovo je savrsen poligon da se ljudi sami udruze i zajednickim snagama odrze zajednicu u zivotu... sto se na ostrvu i desilo... NOT! Gotovo istog momenta je zavladao potpuni haos. Apsolutno bezvsalce, kriminal i zlocini. Opljackane su banke i mnogi poslovni objekti... ljudi su upadali u lokale i drzali ljude za taoce dok pljackaju kasu...

Па тешко да је екстремна ситуација попут природне катастрофе "доказ" за то...

Већина тих људи је очекивала заштиту од државе и нису имали никакав други механизам за спречавање хаоса. Не можеш сад да кривиш либертаријанске институције које ту уопште нису постојале, не могу оне за три сата да се направе. Само је доказ да је држава опет заказала и није обавила посао који наводно "најбоље" ради.

Проблем је ту више што веома слабо разумеш либертаријанизам, као што се види и из оног коментара о "хришћанима".

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 10 минута, cloudking рече

U svakom slucaju, francuska ostva (francuska, dakle zapad, civilizacija ovo-ono superiorna kultura šao-mao) St Barts i St Martin su ta o kojima pricam u gornjem postu... totalni haos je nastao onog momenta kad su ljudi skapirali da nema nikakve kontrole i da su drzavne sluzbe u kolapsu... Evo sad salju dodatnu policiju da proba da uredi malo situaciju. Zlikovci! Treba da ostave ljudima da sami rese, jer ljudima ne treba nikakva drzava da ih upravlja, u momentima potrebe ljudi se momentalno samoorganizuju i urade sve sto treba, naprave put il tako neka slicna basna :D

Baš su u Francuskoj najstriktniji zakoni oko oružja... Da svako ima po AR-15, branio bi imovinu lako.

Opet si rekao istinu "unazad" :)

 

(Mada i ta vrsta zaštite spada u funkciju države, što ide u prilog Grizlijevoj prethodnoj tvrdnji)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 3 минута, Аурор рече

Baš su u Francuskoj najstriktniji zakoni oko oružja... Da svako ima po AR-15, branio bi imovinu lako.

Opet si rekao istinu "unazad" :D

Meanwhile in Texas... :smeh1:

 

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...