Jump to content

Да ли бисте желели прекид раскола Цркве Истока и Запада?

Оцени ову тему


Да ли бисте желели?  

93 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте желели?

    • Да
      43
    • Не
      14


Препоручена порука

пре 25 минута, Кратос рече

Dok se katolici ne oslobode recidiva rimske imperijalne prošlosti nema tu ništa od bilo kakvog jedinstva.

prazne i ništa ne objašnjavajuće floskule koje s tim o čemu govorimo nemaju nikakve veze isto kao i ona:

"dok se pravoslavci ne oslobode vizantijske  imperijalne prošlosti nema tu ništa od nikakvog jedinstva"

ustvari, ne bješe li Vizantija - Romeja a Konstantin XI Palelog Dragaš oposljednji rimski car?

  • Не свиђа ми се 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 1 минут, Zayron рече

prazne ništa ne govoreće floskule koje s tim o čemu govorimo nema nikakve veze isto kao i ona:

"dok se pravoslavci ne oslobode vizantijske  imperijalne prošlosti nema tu ništa od nikakvog jedinstva!

ustvari, ne bješe li Vizantija - Romeja a Konstantin XI Palelog Dragaš oposljednji rimski car?

Pa nije prazna,jer i dalje oće imperatora samo verskog koji se pali da je zamenik Sina Božijeg na zemlji i da drži ključeve od raja u svojim rukama...:))

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 21 часа, Кратос рече

Pa nije prazna,jer i dalje oće imperatora samo verskog koji se pali da je zamenik Sina Božijeg na zemlji i da drži ključeve od raja u svojim rukama...:))

“Ti si Petar – Stijena, i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju, i Vrata pakla neće je nadvladati. Tebi ću dati ključeve kraljevstva nebeskog, pa što god svežeš na zemlji, bit će svezano i na nebesima, a što god razriješiš na zemlji, bit će razriješeno i na nebesima" (Mt 16,18-19).

http://www.katolik.hr/krscanstvomnu/autoritetcrkvemnu/238-sveti-petar-i-primat-pape/

http://biblija.biblija-govori.hr/glava.php?prijevod=sve&knjiga=Matej&glava=16

Ovo je samo jedan iz serije videa povodom 1150 godišnjice prihoda sv. Ćirila i Metodija na Veliku Moravu. Na svim ostalim videima je crkvenoslovenska liturgija i pojanje, samo na ovom se čuje italijanski crkveni hor jer je taj video namjenjen strancima tj. neSlovenima.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 17 часа, Milan Nikolic рече

To nema nikakve veze sa rimohriscanskim papizmom. Takva eklisiologija treba jednostavno da se zaboravi.

No, to bi s tim zaboravljanjem morali početi još od 89-97 i 189-199 godine po Hristu. Nažalost nemam vremena za prevodjenje ali možete barem vidjet prema imenima i hronologiji o čemu se radi. Taj spisak može poslužiti orijentaciono kao navod gdje su izvori i ključne ličnosti. :)

Svjedočanstva o priznavanju rimskog prvenstva na Istoku (takodjer i iz istočnih izvora)

2. dio Svědectví o uznávání Petrova prvenství na Východě (doplněno - drugi dio)

Svědectví archeologických památek pro primát sv. Petra

http://www.ikatolici.cz/svedectvi-o-uznavani-rimskeho-prvenstvi-na-vychode/

http://www.ikatolici.cz/svedectvi-o-uznavani-petrova-prvenstvi-na-vychode/

http://www.ikatolici.cz/svedectvi-archeologickych-pamatek-pro-primat-sv-petra/

To je samo skraćeni izvadak, excerpt prilagodjen za objavljivanje na internetu. Originalni text je na 50 strana.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Lepo je Hristo Janaras objasnio kako je rimski papizam izvor izopacenog komunizma. Ovaj papizam je posledica apsolutizacije i zloupotrebe jednog detalja iz Jevandjelja, kao sto cini svaka sekta.

 

Vreme ide svojim tokom i zalihe izdejstvovane moci kod rimohriscana se neminovno trose. Zato treba razgovarati i biti iskren.

 

Kljucna rec je ,,katolicanstvo'' koju treba pravilno tumaciti. Pravi smisao katolicanstva uopste ne postoji u rimohriscanskom papocentrizmu.

 

Od apostola Petra rimohriscani su napravili Tita pa zatim postavljaju Slobu i tako dalje. Rimska Crkva je danas jedna Jugoslavija koja se ovako ili onako kao takva mora raspasti.

 

Pravoslavni ne treba da likuju zbog toga, naprotiv treba se suociti sa izazovom koji je multipapocentrizam unutar pravoslavlja. Zato smo potrebni jedni drugima kako bismo to savladali i iz toga izasli jedinstveni i jaci.

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 45 минута, Milan Nikolic рече

Lepo je Hristo Janaras objasnio kako je rimski papizam izvor izopacenog komunizma. Ovaj papizam je posledica apsolutizacije i zloupotrebe jednog detalja iz Jevandjelja, kao sto cini svaka sekta.

 

Vreme ide svojim tokom i zalihe izdejstvovane moci kod rimohriscana se neminovno trose. Zato treba razgovarati i biti iskren.

 

Kljucna rec je ,,katolicanstvo'' koju treba pravilno tumaciti. Pravi smisao katolicanstva uopste ne postoji u rimohriscanskom papocentrizmu.

 

Od apostola Petra rimohriscani su napravili Tita pa zatim postavljaju Slobu i tako dalje. Rimska Crkva je danas jedna Jugoslavija koja se ovako ili onako kao takva mora raspasti.

 

Pravoslavni ne treba da likuju zbog toga, naprotiv treba se suociti sa izazovom koji je multipapocentrizam unutar pravoslavlja. Zato smo potrebni jedni drugima kako bismo to savladali i iz toga izasli jedinstveni i jaci.

 

 

Sektaštvo je većinom u poricanju, popiranju ili izvrtanju izvornog značenja i smisla dijelova Jevandjelja i toga što tamo zaista piše, kao kod Luthera, Kalvina itd.. A o tome da je na značenju dijelova Jevandjelja na kojim se temelji Petrova služba i primat Rimske Stolice i pape, biskupa rimskog vladala shoda Istoka i Zapada sam naveo dovoljno dokaza koji svjedoče o tom da je u interpretaciji tih značenja i ovlasti Rima i pape do 1054. postojala saglasnost hrišćanskog Istoka i hrišćanskog Zapada.  http://tinyurl.com/yc7t4ecy

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Onako kako je prvenstvo tada dato Rimu sada se moze dati Moskvi. Zato se mora prevazici takva praksa.

 

Treba da se bavimo trijadologijom i bozanskim poretkom kako bismo ga pravilno primenili na Crkvu. Prvenstvo ima polaziste u trijadologiji a ne u ulozi ap. Petra.

 

Rimska Crkva je sama zapocela istrazivanje unutartrojicnog poretka da bi osmislila ono sto joj odgovara. Sada se treba suociti sa argumentima same trijadologije o bozanskom poretku.

 

 

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 22 минута, Milan Nikolic рече

Onako kako je prvenstvo tada dato Rimu sada se moze dati Moskvi. Zato se mora prevazici takva praksa.

 

Treba da se bavimo trijadologijom i bozanskim poretkom kako bismo ga pravilno primenili na Crkvu. Prvenstvo ima polaziste u trijadologiji a ne u ulozi ap. Petra.

 

Rimska Crkva je sama zapocela istrazivanje unutartrojicnog poretka da bi osmislila ono sto joj odgovara. Sada se treba suociti sa argumentima same trijadologije o bozanskom poretku.

 

 

A to prvenstvo Rimu dao je ko? A ko Moskvi?

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne bitno, mozemo se opet sastati na velikom saboru i dodeliti Moskvi prvenstvo zato sto moze sve satrti. To ne sme biti poenta prvenstva.

Zato se prvenstvo i poredak mora traziti u onome gde to ima svoje steciste. To je duznost koja hriscanima sleduje inace cemo zaostati i necemo imati nista novo sto nam je Gospod zapovedio.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пре 32 минута, Milan Nikolic рече

Onako kako je prvenstvo tada dato Rimu sada se moze dati Moskvi. Zato se mora prevazici takva praksa. Treba da se bavimo trijadologijom i bozanskim poretkom kako bismo ga pravilno primenili na Crkvu. Prvenstvo ima polaziste u trijadologiji a ne u ulozi ap. Petra.

 

Rimska Crkva je sama zapocela istrazivanje unutartrojicnog poretka da bi osmislila ono sto joj odgovara. Sada se treba suociti sa argumentima same trijadologije o bozanskom poretku.

 

 

Bude za početak potrebno da se pozabavimo temeljnom egzegezom i tim što u Jevandjelju zaista piše i koji smisao zaista ima. Do triadologije je još dug put. Nekom nije jasno ni ono što se da pročitati u Jevandjelju. Bude najbolje prvo riješit osnove pa tek onda dalje. Bez ispravne egzegeze nema ni ispravne triadologije a ni eklisiologije. Zaključi stvoreni na pogrešnoj egzegezi su takodjer svi zakonito pogrešni.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Prvi među jednakima treba da bude Jerusalimski Patrijarh.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...