Jump to content

Да ли бисте желели прекид раскола Цркве Истока и Запада?

Оцени ову тему


Да ли бисте желели?  

93 члановâ је гласало

  1. 1. Да ли бисте желели?

    • Да
      43
    • Не
      14


Препоручена порука

Koje je to merilo?

Отиђи на трг Светог Павла и пробај да уђеш у Ватикан,.....

I obezbeđenje me neće pustiti ....
занемари гарду, замисли да си ушао,....
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje je to merilo?

Отиђи на трг Светог Павла и пробај да уђеш у Ватикан,.....

I obezbeđenje me neće pustiti ....
занемари гарду, замисли да си ушао,....
dobro brate ajd kaži šta bi bilo da sam  ušao...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje je to merilo?

Отиђи на трг Светог Павла и пробај да уђеш у Ватикан,.....

I obezbeđenje me neće pustiti ....
занемари гарду, замисли да си ушао,....
dobro brate ajd kaži šta bi bilo da sam  ušao...

... ма ништа, заборави.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Koje je to merilo?

Отиђи на трг Светог Павла и пробај да уђеш у Ватикан,.....

Pa ovaj mi ne izglijeda da ga ne bi mogla mlatnuti nechim i upasti

http://images.travelpod.com/users/flashpackers/1.1208219400.swiss-guard.jpg

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja jesam za prekid, ali da katolici predju u Pravoslavlje. To je jedini uslov. Ali to ce biti tesko jer pape ne zele da se odreknu svojih titula i  novih dogmi.

Ko drugome jamu kopa, ne cini prolece, jedna lasta u nju upada.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja jesam za prekid, ali da katolici predju u Pravoslavlje. To je jedini uslov. Ali to ce biti tesko jer pape ne zele da se odreknu svojih titula i  novih dogmi.

Догме ће они лако да ускладе са Православљем. Проблем је "Петрова служба".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

http://www.eparhija-backa.rs/novosti/intervju-episkopa-backog-dr-irineja-televiziji-slovenija

У недељу, 21. марта 2010. године, група ходочасника Римокатоличке Цркве из Словеније, предвођена Преузвишеним Монсињором господином др Јуријем Бизјаком из копарске бискупије, посетила је новосадски Саборни храм Светога Великомученика Георгија.

Наш Епископ господин др Иринеј сусрео се са ходочасницима и, том приликом, дао кратак интервју за Верску редакцију Телевизије Словенија.

Звучни запис интервјуа

http://www.eparhija-backa.rs/sites/default/files/users/user6/audio/intervju_vl_Irinej.mp3

- Новинарка -

Како видите будућност екуменизму?

- Епископ бачки Иринеј -

Будућност је пред нама. Наравно, ми као људи не можемо предвидети, нисмо свезнајући, али је најважније да ми чинимо оно што ми можемо, да аутентично сведочимо верност Христу и Његовом Јеванђељу, да поступамо са љубави једни према другима, искрено, да препознајемо једни у другима браћу и сестре, и наравно да теолошке проблеме увек изучавамо, као што је и у овом званичном генералном дијалогу случај, у светлу аутентичне традиције Цркве првих векова. И ако се држимо тих начела верујем да ће дијалог имати одређене плодове. Можда ми те плодове нећемо доживети, можда и многа друга покољења неће, али плодови неће изостати.

Наука верујућих каже:

Апсолутан је само Бог

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja jesam za prekid, ali da katolici predju u Pravoslavlje. To je jedini uslov. Ali to ce biti tesko jer pape ne zele da se odreknu svojih titula i  novih dogmi.

Догме ће они лако да ускладе са Православљем. Проблем је "Петрова служба".

Тако је.То је и највећи проблем за поновно уједињење.Све може,али папски примат не може.

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja jesam za prekid, ali da katolici predju u Pravoslavlje. To je jedini uslov. Ali to ce biti tesko jer pape ne zele da se odreknu svojih titula i  novih dogmi.

Догме ће они лако да ускладе са Православљем. Проблем је "Петрова служба".

Тако је.То је и највећи проблем за поновно уједињење.Све може,али папски примат не може.

Ипак, и ту постоји напредак. Пристали су да разговарају о "примату", док је пре то било изван сваке рапсраве.

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja jesam za prekid, ali da katolici predju u Pravoslavlje. To je jedini uslov. Ali to ce biti tesko jer pape ne zele da se odreknu svojih titula i  novih dogmi.

Догме ће они лако да ускладе са Православљем. Проблем је "Петрова служба".

Тако је.То је и највећи проблем за поновно уједињење.Све може,али папски примат не може.

Ипак, и ту постоји напредак. Пристали су да разговарају о "примату", док је пре то било изван сваке рапсраве.

Да,то стоји,као хоће да га прилагоде нама како бисмо могли да га прихватимо.Али не верујем да ће то уродити плодом.
  • Волим 1

Domine, adiuva incredulitatem meam!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • 2 weeks later...

Придружите се разговору

Можете одговорити сада, а касније да се региструјете на Поуке.орг Ако имате налог, пријавите се сада да бисте објавили на свом налогу.

Guest
Имаш нешто да додаш? Одговори на ову тему

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...