Jump to content

Шећер је отров!


Маша

Препоручена порука

Slatkisi (secer) su uzrok skoro svih bolesti moderne civilizacije. Poznati doktor i ekspert za ishranu iz Njemacke dr Brücker je pisao mnogo knjiga o tome i definitivno je secer u svim njegovim oblicima, prava napast za zdravlje i nikako nije dobro jesti ga, pogotovo ne za vrijeme posta.

Dobro je jesti samo kompleksne secere (kompleksne ugljene hidrate), kao naprimjer: hleb, krompir, zitarice, svjeze i suvo voce a za slatkise treba odrediti jedno mjesto u kuci gdje ce se lagerovati i za to mjesto bi bilo najbolje odabrati korpu za smece.

Dakle, secer, marmelade, med, cokolade, bombonjere, praline, lizalice, jo-jo, lokum, halva, bakljave, tiljumbe, bombice, torte i tortice su pravo zlo za organizam i to iz sledecih razloga.

1. Unosenjem secera dolazi do poremecaja rada hormona u organizmu i do znatnog pada secera u krvi, sto sve dovodi do malaksalosti i do depresije a u kasnijim stadijumima do secerne bolesti. Secerna bolest u laksim ili tezim oblicima je danas prava epidemija, upravo zbog povecanja upotrebe secera u ishrani.

Prilikom unosenja secera u organizam, prvo dolazi do povecanja secera u krvi, zato sto se molekuli secera veoma brzo razlazu i odlaze u krv, za razliku od kompleksnih ugljenih hidrata (hleb, krompir, voce), gdje se secer polako razlaze i odlazi u krv, bez znatnog podizanja nivoa secera u krvi.

Dakle, usled naglog i neprirodnog povecanja secera u krvi, dolazi do pojacanog izlucivanja insulina i do opterecenja stomacne zlijezde. To pojacano izlucivanje insulina sluzi da bi se smanjila neprirodna koncetracija secera u krvi. Usled pojacanog izlucivanja insulina, dolazi do pada secera u krvi i to ispod normale, sto do malaksalosti i depresije.

2. Unosenje secera u organizam dovodi do pojave secerne bolesti i to zbog toga sto stomacna zlijezda, pocne da gubi svoju sposobnost da produkuje insulin a sve zbog prevelikom opterecenja, prilikom cestog unosenja secera u organizam i stalnog neprirodnog izlucivanja insulina. Odredjeno vrijeme organizam moze da podnese maltetiranje stomacne zlijezde ali onda neminovno dolazi do njenog otkazivanja.

3. Unosenjem secera dolazi do hormonalnih poremecaja u organizmu a usled toga i do prekomerene tezine, koju je nemoguce regulisati, ako se svi oblici slatkisa potpuno ne izbace iz ishrane.

4. Upotrebom secera dolazi do veoma velike zakisjelosti organizma, sto dovodi do slabljenja kostiju, osteoropoze, stvaranja karijesa, do poremecaja rada skoro svih hormona u organizmu, koji mogu raditi samo pod idealnim PH vrijednostima i do pojave raka.

Po doktoru Brückeru (umro u devedeset i cetvrtoj godini) koji je bio ubedljivo jedan od najboljih eksperata za ishranu u svijetu i koji je nekoliko decenija bio direktor jedne od najvecih klinika za unutrasnje bolesti, glavni uzrok za stvaranje karcinoma je upotreba secera.

Narodi koji u svojoj upotrebi ne koriste secer i slatkise, ne znaju sta je rak, osteoropoza i karijes.

5. Usled stalnog nedostatka secera u krvi, koji nastaje kao posledica cestog unosenja secera u krvi, dolazi do velike depresije kod covjeka. Ima slucajeva u Americi, da su u nekim zatvorima zabranili upotrebu slatkisa, bas zbog pojave velike agresivnosti i depresije.

Ko god ima iskustva sa djecom, moze sam da zakljuci da unosenje secera u organizam dovodi do velike nervoze kod djece.

6. Usled nedostatka secera u krvi dolazi do znatnog pada imunog sistema kod covjeka. Americki doktor Sanders je naucnim ispitivanjima dokazao da unosenje secera u organizam dovodi do veoma velikog opadanja imunog sistema, sa svim popratnim posledicama.

Za vrijeme njegovog zivota, bile su ucestale epidemije djecije paralize i u jednom djelu Amerike su za vrijeme epidemije stalno objavljivali savjete ovog doktora, koji je upozoravao narod na posledice upotrebe slatkisa po zdravlje i kao rezultat toga u tom djelu Amerike epidemije skoro nije ni bilo.

7. Usled poremecaja rada hormona i zakisjelosti organizma, dolazi do pojave neciste koze, neurodemitisa i stvaranja raznih izraslina po kozi.

8. Usled ishrane sa secerom dolazi do potpunog unistenja stomacne flore, bolje receno do stvaranja jedne druge stomacne flore, koja je neprijateljski raspolozena prema onoj koja je prirodna za zdravog covjeka. Usled toga dolazi do pojave raznih gasova u stomaku, do nemogucnosti organizma da vari prirodnu hranu, pogotovo voce i integralni hleb, jer neprirodna flora ne moze da doprinese varenju normalne hrane.

S obzirom koliko je znacajna stomacna flora za zdravlje jednog covjeka, posledice njenog unistenja su katastrofalne: pojave raznih stomacnih gljiva (kandida), nemogucnost varenja i uzimanja vitamina i minerala iz hrane, sto dovodi do avitamonoze. Neki vitamini se stvaraju samo uz pomoc zdrave stomacne flore. Usled nemogucnosti prerade hrane u organizmu, dolazi do potrebe da covjek sve vise i vise jede, ne bi li zadovoljio organizam sa hranljivim sastojcima, koje organizam sa poremecenom stomacnom florom ne moze da iskoristi.

Posto unosena hrana ne moze u potpunosti da se preradi, dolazi do preopterecenja organizma sa otrovima, do prekomjerene tezine i do zakisjelosti.

Takodje dolazi do hronicnih zatvora i usled toga, potpunog poremecaja rada hormona i zakisjelosti organizma,do velike vjerovatnoce za dobijanja raka na debelom crijevu.

Evo, ovo su samo neke od posledica unosenja secera u organizmam a ima ih jos, nego ja u jednom tekstu ne mogu sve da ih iznesem.

1. Posto unosenje secera u organizam, dovodi do poremecaja hormona, do zakisjlelosti organizma, do hronicne neuhranjenosti, usled nemogucnosti da se hrana obradi u stiomaku, sa neprirodnom stomacnom florom, posto dovodi do stalne depresije usled nedostatka secera u krvi, i ne samo depresije nego i hronicnog umora, sve to dovodi do prebrzog starenja organizma, do drasticnog pada mentalne i fizicke kondicije, do nesanice, do impotencije i tako dalje i tako dalje.

Pa tako znaci, ako hocemo da budemo lepi, jaki i uspesni, onda ne smijemo jesti, secer, marmelade, bakljave i tuljumbe, nego hleb, krompir, pasulj, grasak, leblebiju, kacamak, jabuke, kruske, visnje, tresnje, smokve i sve tome slicno.

аутор: Вукман Чејовић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 52
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

Популарни чланови у овој теми

  • 3 weeks later...
Link to comment
Подели на овим сајтовима

јел неко озбиљно размотрио овај текст од неког доктора или тако неког научника?

извинићете ме на скепси ...

случајно налетех

http://www.bebac.com/index.php?show=news∂=display&int_newsID=4873

пс питај било ког нутриционисту (лекара задужених за лечење од нездраве хране)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

bliss jeeee

Ja jedem secer (posebno med) ko lud. Kuci se zna pola bliss jeeee je moja  0104_cheesy mnogo volim slatko a posebno cokoladne slatkise  bliss jeeee

http://www.facebook....jovan.cakareski

Love the life you live. Live the life you love. Bob Marley...

Административно уређење Цркава по националном кључу је тумор на телу Православља - Александар

Поштујмо, господо, и Ничеа и Достојевског, поштујмо једнога као пророка Запада, а другога као пророка Истока, поштујмо их због њиховог генија и због њихове племићске искрености и смелости, поштујмо их обојицу - но у одсудном тренутку станимо уз Достојевског!

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Zbog prehrane bogate šećerom nedostaje nam vitamina B skupine

Šećer daje energiju ako nam je trenutačno potrebna, a ako ne, suvišak šećera koji se ne deponira stvara masne naslage u našem organizmu na vrlo osjetljivim i opasnim mjestima. Šećer je potrošač vitaminskih i mineralnih zaliha organizma. Najviše se troše vitamini B skupine. Stoga kod velikog unosa šećera organizmu ostaje mala količina ovih vitamina na raspolaganju za ostale važne biokemijske i fiziološke procese. Prehrana bogata šećerom najčešće dovodi do kroničnog nedostatka vitamina tiamina, riboflavina, niacina i piridoksamina. Možemo ukratko reći da nedostatak jednog ili više vitamina iz ove skupine uvelike pojačava stres.

Drugi mehanizam putem kojeg šećer djeluje na pogoršanje stresa je utjecaj na koncentraciju glukoze u krvi. Izrazito slatka hrana, odnosno pretjerivanje s takvom hranom vrlo brzo dovodi do povećanja razine glukoze u krvi. To je signal za gušteraču da počne lučiti hormon inzulin u krv kako bi se uz njegovu pomoć glukoza što prije unijela u stanicu. Posljedica toga je nagli pad koncentracije glukoze u krvi, što je prava mala katastrofa za organizam pod stresom. Simptomi niske razine šećera u krvi jesu umor, osjećaj gladi, glavobolja, loše raspoloženje, zamućeni vid, drhtanje, mučnina, potištenost i pojačano znojenje. Prepoznajete li u njima i tipične simptome negativnog stresa? Štoviše, česte promjene raspoloženja i inatljivo ponašanje pojedine hiperaktivne djece može se objasniti čestim oscilacijama razine glukoze u krvi, uzrokovanih upravo pretjerano slatkom hranom.

Od minerala koji se najčešće spominju u vezi stresa i šećera je krom. Nerafinirani ugljikohidrati i cjelovita zrna sadrže krom, mineral važan jer pomaže inzulinu u regulaciji razine glukoze u krvi. Prehrana siromašna kromom usko je povezana s pojavom dijabetesa. Prekomjerna potrošnja šećera dodatno povećava razinu glukoze u krvi, ali ne osigurava i dodatni unos kroma što organizmu predstavlja dodatni stres u nastojanju da održi ravnotežu u koncentraciji glukoze u krvi. Kroma ima u crvenom mesu, žumanjku jajeta, morskim plodovima, siru, integralnim žitaricama i melasi (koju sadrži smeđi šećer).

Smeđi šećer je po kemijskom sastavu isti kao i bijeli, stolni šećer. Prednost smeđeg šećera je u tome što ne izaziva dodatnu fermentaciju u crijevima. Poželjno je zato uvijek umjesto bijelog šećera koristiti smeđi ako ga već moramo upotrijebiti, primjerice za spremanje kolača.

Međutim, znanstvenici sve više upozoravaju da je konzumacija šećera povezana i s padom kvalitete života. Krajem prošle godine u časopisu Cell Metabolism objavljena je studija koju je provela Cynthia Kenyon na kalifornijskom sveučilištu u San Franciscu. Ona je pokazala da se jednom pokusnom crvu duljina trajanja života smanjila 20 posto kad se taj organizam hranio glukozom.

Preostaje još dokazati da se slična zbivanja mogu očekivati i u miševa i ljudi. Dok čekamo rezultate takvih studija pripazimo ipak na količinu šećera kojom sladimo jutarnju kavu ili čaj. Manje je u ovom slučaju ipak više za naše zdravlje!

http://www.jutarnji.hr/dr--sc--donatella-verbanac--zelite-li-pobijediti-stres--morate-se-odreci-secera/730268/

Link to comment
Подели на овим сајтовима

јел неко озбиљно размотрио овај текст од неког доктора или тако неког научника?

извинићете ме на скепси ...

случајно налетех

http://www.bebac.com/index.php?show=news∂=display&int_newsID=4873

пс питај било ког нутриционисту (лекара задужених за лечење од нездраве хране)

машо немој да се љутиш, али како се мери ''проток животне енергије'' ...

то ми звучи превише фенг шуи и те карате форе ...

верујем за пречишћен шећер, поготово синтетички (аспартам и сличне заслађиваче), али не и за природне ...

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Па просто јер слаткиши нагло подижу глукозу у крви а након тога она нагло пада, па настаје хаос у организму, депресија, која се ''лечи'' новом дозом слаткиша и тако у зачарани круг.

Медо, ја управо правим баклаву са сувим шљивама и орасима, значи пола кг шећера и меда итд.

Не могу ни ја без слаткиша у последње време, навукао ме муж, али планирам да их сведем на минимум.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пс а једна др, која је једва преживела метастазу, рекла ми је да се шећер претвара у киселину која једе калцијум, тј кости, зубе, ...

Икс пута је боље конзумирати јечмени слад, малтекс, фруктозу, од белог шећера.

О отрову аспартаму да не причам.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пс а једна др, која је једва преживела метастазу, рекла ми је да се шећер претвара у киселину која једе калцијум, тј кости, зубе, ...

Икс пута је боље конзумирати јечмени слад, малтекс, фруктозу, од белог шећера.

О отрову аспартаму да не причам.

Апсолутно! Једна од чувених "пет белих смрти" је и овај бели шећер који многи моји познаници ждеру као суманути.

Non praevalebunt, non praevalebunt portae inferni!

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Link to comment
Подели на овим сајтовима

пс а једна др, која је једва преживела метастазу, рекла ми је да се шећер претвара у киселину која једе калцијум, тј кости, зубе, ...

Икс пута је боље конзумирати јечмени слад, малтекс, фруктозу, од белог шећера.

О отрову аспартаму да не причам.

Апсолутно! Једна од чувених "пет белих смрти" је и овај бели шећер који многи моји познаници ждеру као суманути.

Mi se znamo?  isus-sinai

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...