Jump to content

Војислав Шешељ ослобођен по свим тачкама оптужнице

Оцени ову тему


Препоручена порука

Najvažnija stvar je da su doneli presudu da:

 

"Cilj dogovora je odbrana Srba, a ne počinjenje zločina"
 
Antoneti je kazao da tužilac nije pružio dovoljno dokaza da bi se utvrdilo da je Šešelj kriv za ubistvo u Crnoj Reci, okrutno postupanje na Ovčari i u skladištu Veleprometa, mučenje u Vugošću, ubistva u okolini Sarajeva i pljačke kod Vukovara. 
 
Ističe se da su se sve zaraćene strane pripremale za rat kako bi sačuvale teritorije za koje smatraju da su njihove, kao i da se nije radilo o jednostranim potezima srpskih agresora. 
 
Dodaje se da su i u slučaju Šešelj i u slučaju Milošević tužioci bili zbunjeni u vezi sa planom i namerom navodnog udruženog zločinačkog poduhvata. 
 
"Cilj dogovora je odbrana Srba, očuvanje Jugoslavije, a ne počinjenje zločina. Tužilac nije dokazao postojanje udruženog zločinačkog poduhvata, a zaključeno je da treba odbaciti optužbe za progon. Veće odbacuje odgovornost Šešelja za deportacije i nasilna premeštanja kao zločine protiv čovečnosti", naveo je Antoneti.
 
Svaka čast Antenetiju i onom drugom sudiji na hrabrosti i nepodmitiljivosti u ovom slučaju.
Kandićka,Biserko i ostala srbomrzaćka nvo deponija mogu samo da crknu od muke zajedno sa ustašama i balijama.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Одговори 169
  • Креирано
  • Последњи одговор

Популарни чланови у овој теми

0% ljudi iz naseg podneblja bi imalo takvog kapaciteta, energije, prkosa, smjelosti  da se brani 10+ god. u Hagu.

Мда, човек никад не користи 100% свих капацитета док се не осети животно угроженим, стога... :D

Додуше, није се само бранио, доста је и књига написао.

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Додуше, није се само бранио, доста је и књига написао.

 

em napisao, em ce biti predmet buducih izucavanja u pravu, sudstvu i srodnim oblastima. 'slucaj seselj' je posebno poglavlje u udzbenicima koje ce buduce evropske generacije pomno izucavati. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

em napisao, em ce biti predmet buducih izucavanja u pravu, sudstvu i srodnim oblastima. 'slucaj seselj' je posebno poglavlje u udzbenicima koje ce buduce evropske generacije pomno izucavati.

Овде се слажемо, на велику жалост... :/

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Vidim, nekima vam je krivo jer je Šešelj na slobodi. Lep dan, a vi tmurni hehehehehe ;)

1. Не увијај (није "некима"), то је ружно.

2. Није ми криво што је на слободи, већ зато што ће да настави да ради све што је радио.

Но :" Ко вам је квив што сте ми вевовали?"

"You know something is messed up when you see it"

Link to comment
Подели на овим сајтовима

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...