Jump to content

Што је бре тешко да се једноставно понашате нормално и пристојно, побогу људи?!

Оцени ову тему


Goku

Препоручена порука

Што је бре тешко да се једноставно понашате нормално и пристојно, побогу људи?!

 

Можда би требало покренути нову тему са овим насловом, па да свако каже за себе :)

Χριστός ανέστη εκ νεκρών, θανάτω θάνατον πατήσας, και τοις εν τοις μνήμασι ζωήν χαρισάμενο

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ovo je tema koja nastaje izdvajanjem sa druge teme (tzv.split-tema). Na prijedlog Gokua. 

Zašto na skoro svakoj temi u posljednje vrijeme, ili bar na najudarnijim, koje se nalaze u Razbibrizi, a na kojima prečesto vrag odnese šalu, i projavljuje se toliko agresivnosti, toliko vrijeđanja, ponižavanja, od suptilnog 'spuštanja' do brutalnih i prostačkih uvreda. Kakva hrišćanska pravila odnošenja, kamo obična kultura i zdravo, normalno, ne-patološko viđenje i tretiranje drugih ljudi?!    

 

Evo dole kopirah srodnu raspravu i na statusu sa naslovne strane foruma. Dođe ispod Dejinog i Geronimovog posta jer su se ubacili u međuvremenu.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne postoji vladavina zakona na forumu, nego je sve to ofrlje, a administratorska elita ne cini nista povodom toga i ne sankcionise takvo ponasanje, nego sta vise skloni su tome, sto je vrh tiranije. Nema strogosti, reda, muske ruke koja ce da lupi sakom od sto i banuje svakog ko nesto ruzno napise, kakve crne opomene i mazenje, ubi nas ovaj neoliberalizam. 

 

Predlazem izmene. Evo recimo mene za admina. Glavnog. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Natasa.

Zasto ste zakljucali Pejdz?

photo-19952.gif?_r=1423209022

11 Feb   Delete
Goku

Да би се избјегли "емотивни дегенерици" који су "отровни" и треба да "пазе да се не уједу за језик" :) Праштај, али би ми фасцинантно да баш ти питаш. А о увредама Рапсодији и њеним увредама осталим члановима и чланицама да не говорим. Једна од најмучнијих тема за читати, откад сам ја на форуму.

 

Kratos

zbog dušeogubnog uticaja,navodi prepodobne duše na bludne misli :P

 

photo-thumb-5767.jpg?_r=1453901583

11 Feb   Delete
Лапис лазули

Zamisli Kratosa da nam sablazne pa onda smo propali nacisto :'D

photo-thumb-7702.jpg?_r=1395616363
11 Feb   Delete
Natasa.

U jeeee, al smo osetljivi :D

photo-thumb-7702.jpg?_r=1395616363
11 Feb   Delete
Natasa.

I jeste da ja preteram, ali vala nije ni on cvecka, samo vredja pasivno pa mu prolazi.

photo-13997.gif?_r=1405788019
11 Feb   Delete
Gordana .

Jel dolaziš sutra na druženje?

photo-19952.gif?_r=1423209022
11 Feb   Delete
Goku

Ма контам те, ово "праштај" је било најискреније (а не оно жаргонски гдје човјеку све по списку па онда ресетујеш са праштај). Али реално, зар није прерасло у пљувачину и ниске ударце? Баш смо се брукали.

photo-13997.gif?_r=1405788019
11 Feb   Delete
Gordana .

Preosetljivost je ponekad plod gordosti, čini mi se. Opet, nisam u toku sa svim dešavanjima pa da se mešam...

photo-thumb-9041.jpg?_r=1448739139
11 Feb   Delete
Снежана

долазиш ли ти Голе сутра?

photo-thumb-7702.jpg?_r=1395616363
11 Feb   Delete
Natasa.

Vidi Goku, ja nikad ne tvrdim da sam cvecka i itekako preterujem i jeste brukanje, ali ne mogu da smislim ljude koji vredjaju pasivno, pozivaju se na tezak givot (kao da su samo oni imali tragediju), dobiju po nosu i onda su bogzna kako uvredjeni i povredjeni.

photo-thumb-7702.jpg?_r=1395616363
11 Feb   Delete
Natasa.

...tezak zivot...

1 Feb   Delete
 
photo-thumb-21963.png?_r=1450112351
11 Feb   Delete
Рапсоди

Pa šta sam sad opet kriva....za mene je sve bila šala .....čiste doskočice.......daleko bilo da prema nekom osećam animozitet........za mene je forum razbibriga......volela bih da se upoznam sa članovima.....i daće Bog ......Ja se samo dobro zabavljam.........Malo se sudaramo sa stavovima......ja ne voli m ukalupljenost niti da me neko svrstava po bilo kom osnovu u iste......Trsla se gora rodio se miš......Bilo bi malo dosadno na forumu.......da nema doskočica .

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Што је бре тешко да се једноставно понашате нормално и пристојно, побогу људи?!

дефнишите ми "нормално" :)

Путници, нема пута, путеви се стварају ходањем!

А.М.

 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

дефнишите ми "нормално" :)

Normalno je uvažavati drugu osobu, priznavati joj minimum ljudskog dostojanstva, da je 'Božija slika', ako nam se lično i ne dopada previše; normalno je ne povređivati drugog čovjeka, ni pod kojim izgovorom. To u smislu značenja tog pojma kao 'zdravo'.

Normalno je i ponašati se spram društveno prihvaćenih normi civilizovanog ponašanja. To u smislu značenja tog pojma kao 'uobičajeno'. 

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ne znam, ja čim vidim da mi neka tema par dana izlazi na početnoj strani Pouka, ne ulazim :D
Meni se ljudi koje lično poznajem i koji me poznaju žale što ne mogu da se posvađaju sa mnom... Sve u svemu težak sam za otvaranje, tako da sam druga dimenzija krajnosti... (šta ću, mora da sam poseban :coolio: )

Šalu na stranu, što se tiče teme, nedostaje valjda Ljubavi, to možda jednim delom i zbog ovog virtuelnog okruženja, jednim delom je i do nas. Verujem da čovek sa čovekom može da se svađa i hvata za revere, da može da se ne slaže, raspravlja, a da se ne uvredi suprotna strana, ne izmaže itd. Imao sam priliku sa jednim drugarom koji je, eto čovek agnostik, da pričamo tako slatko i da posle te priče nit smo se oko čega složili, al smo došli bar do toga da može da nam bude lepo zajedno tako različitima. U neslozi smo blistali jedni za druge :trtmilo:  Izvinjavam se ako se ponavljam... :0212_rolleyes:

"Gledajući ljude sažali mu se, jer bejahu smeteni i rasejani kao ovce bez pastira."
(Mat. 9, 36)

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje licno misljenje je , da smo se SVI pogordili malo vise i zbog toga sve zaboravili i kulturu i lijepo ponasanje i jos mnogo stvari, a poslijedica toga da smo ljubav izgubili.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Жалите се ви колико хоћете, сами сте то тражили.... :)

........ Молио си Ме да те научим смирености, па, ево, види: ставио сам те у ону средину, у ону школу, где се та лекција учи. Твоја средина и људи који живе с тобом само испуњавају Моју вољу.......

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/DuhovnoUzdizanje/Gospod-Govori.htm

https://youtu.be/ZCR7Myx1SY8

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Moje licno misljenje je , da smo se SVI pogordili malo vise i zbog toga sve zaboravili i kulturu i lijepo ponasanje i jos mnogo stvari, a poslijedica toga da smo ljubav izgubili.

 

Такви сте ви индијанци, зато вас и држимо у резерватима... :)

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...