Jump to content

ОДГОВОРИО ЗА „ХЕРОИН“: Игуман Рафаило величанствено одговорио медијима! (ВИДЕО)


Препоручена порука

Ali Raspodijo duhovnu lepotu ne mora uopšte da prati fizička lepota.Može čovek da bude fizički odvratan i totalno neprivlačan al da bude izuzetno duhovno lep i obratno.Ove druge Hristos naziva grobovima lepim.

Најдубља молитва јесте  молитва без икаквих речи када у тишини ума једноставно живимо у присуству Божијем. Архимандрит Сава Јањић

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ali Raspodijo duhovnu lepotu ne mora uopšte da prati fizička lepota.Može čovek da bude fizički odvratan i totalno neprivlačan al da bude izuzetno duhovno lep i obratno.Ove druge Hristos naziva grobovima lepim.

Исто мислим ............

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

ja ekonomiju

 

Колики је ПДВ / прерачунати / на 20.000,00  / ја знам а ти / :)  

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Игумана Рафаила не познајем и немам никакву емоцију према њему. Оно што желим да знам је - која је поента реченице да је вода лошег квалитета, а хероин никакав у причи о јављању Тројичног Бога!?

 
Да је отац Рафаило искусан и ЗРЕО духовник извинио би се, рекао "лупио сам, омакло се, уморио сам се после 75 минута проповедања", а не би се вадио на светске медије.
 
Оно кад хоћеш да се извучеш, па се још више закопаш. И не значи да си против неког у Цркви, макар био и свештено лице, ако му кажеш истину у лице.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

 

 

Да је отац Рафаило искусан и ЗРЕО духовник извинио би се, рекао "лупио сам, омакло се, уморио сам се после 75 минута проповедања", а не би се вадио на светске медије.
 
 

 

..i vratio bi se u svoju keliju, pokrio se usima i prepustio propovedanje revnijim i nadahnutijim svećenicima...

  • Волим 1
Link to comment
Подели на овим сајтовима

Da skratimo pricu: sta mislite sledeci  ZRU DIVAN - GOST o.Rafailo?

Mada, mora se priznati da je za cudjenje, kako jedna takva 'pricalica' nije do sada bila na tom mediju   :)))  (koliko me sluzi pretraga foruma)

Forumasi se boje o.Rafaila?  :smeh2:

Link to comment
Подели на овим сајтовима

           Постоји језик симболике, па онда  може да се пише шифровано , па метафорично.................. 

 

 

 Они који су стекли духовни слух ове речи треба да разумеју у пренесеном смислу. Многи имају уши, али их не користе за                      слушање.  "Ко има уши да чује, нека чује."

 Зато им говори симболично/шифровано/, јер гледајући не виде, и слушајући не чују, нити разумију.

                               :1321_womens:  Carpe Aeternitatem  :1321_womens:    

Заиста вам кажем, ако се не повратите и не будете као деца, нећете ући у царство небеско.

                                                      Јеванђеље по Матеју   глава 18:1-10

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Оно што желим да знам је - која је поента реченице да је вода лошег квалитета, а хероин никакав у причи о јављању Тројичног Бога!?

 

Ja sam na prvoj stranici objasnio smisao toga, barem je meni ocigledan...a to je: da ce cak i obicna voda biti skupa i preskupa kada sve pare trosis na heroin, koji je pritom los i nikakav a sve to pod 'zatvorenim nebom' a.k.a zacaranim krugom (koji ovaj svijet iz hriscanske perspektive i jeste bez Ovaplocenog) iz kojeg nema izlaza...siguran sam da ovaj duhovnik ima korisnike takvog heroina, pa je to rekao iy nekog iskustva sa tim ljudima, pritom ne napustajuci bogojavljenski smisao vode, koju upravo osvecuju na taj praznik i ispred manastira gdje otac besjedi...ne znam da li sam ja nesto posebno nadaren ili gotovo lud pa izvlacim smisao iz tih njegovih rijeci..ali neka svako prosudi za sebe.

 

Ja sam ovo zaista dozivio kao pouku, koja je gotovo sarkasticna u najboljem smislu te rijeci. Na liturgijskoj bogojavljenskoj besjedi, tamo negdje na sredini videa, opet se aludira na heorin sada skroz sarkasticno, u nekoj monaskoj hardcore verziji: 'Da je nasa civilazacija zavrsena, nema tu vise nista, osim malo tih video igrica i heroina koji nismo ušmrkali".

Link to comment
Подели на овим сајтовима

           Постоји језик симболике, па онда  може да се пише шифровано , па метафорично.................. 

 

 

 Они који су стекли духовни слух ове речи треба да разумеју у пренесеном смислу. Многи имају уши, али их не користе за                      слушање.  "Ко има уши да чује, нека чује."

 Зато им говори симболично/шифровано/, јер гледајући не виде, и слушајући не чују, нити разумију.

 

Stvarno idete predaleko u pokusaju da se opravdaju izjave koje apsolutno nemaju nikakvo znacenje osim mozda pompezno skrenu paznju na govornika. 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

..i vratio bi se u svoju keliju, pokrio se usima i prepustio propovedanje revnijim i nadahnutijim svećenicima...

 

Da je preuzeo odgovornost za nonsens koji je izrekao mogao je istim zarom nastaviti gde je stao. Ovako...

  • Волим 1

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Stvarno idete predaleko u pokusaju da se opravdaju izjave koje apsolutno nemaju nikakvo znacenje osim mozda pompezno skrenu paznju na govornika. 

 

Управо тако.

 

Надам се да ће игуман стати на хероину и нећи ићи даље у изазивању пажње.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam na prvoj stranici objasnio smisao toga, barem je meni ocigledan...a to je: da ce cak i obicna voda biti skupa i preskupa kada sve pare trosis na heroin, koji je pritom los i nikakav a sve to pod 'zatvorenim nebom' a.k.a zacaranim krugom (koji ovaj svijet iz hriscanske perspektive i jeste bez Ovaplocenog) iz kojeg nema izlaza...siguran sam da ovaj duhovnik ima korisnike takvog heroina, pa je to rekao iy nekog iskustva sa tim ljudima, pritom ne napustajuci bogojavljenski smisao vode, koju upravo osvecuju na taj praznik i ispred manastira gdje otac besjedi...ne znam da li sam ja nesto posebno nadaren ili gotovo lud pa izvlacim smisao iz tih njegovih rijeci..ali neka svako prosudi za sebe.

 

Ok, znaci o.Rafailo je mislio na narkomane koji troseci pare za heroin, nemaju dovoljno ni da plate vodovodu, pa je za njih voda skupa. Opet ne objasnjavas, u cemu je poenta pominjanja kvalitete heroina u kontekstu u kome ga pominjes? 

Српски менталитет карактеришу изненадни подвизи кратког даха, понесеност која прво улије наду, али капитулира у завршници, све се то после правда вишом силом и некаквом планетарном неправдом што само на нас вреба.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ja sam na prvoj stranici objasnio smisao toga, barem je meni ocigledan...a to je: da ce cak i obicna voda biti skupa i preskupa kada sve pare trosis na heroin, koji je pritom los i nikakav a sve to pod 'zatvorenim nebom' a.k.a zacaranim krugom (koji ovaj svijet iz hriscanske perspektive i jeste bez Ovaplocenog) iz kojeg nema izlaza...siguran sam da ovaj duhovnik ima korisnike takvog heroina, pa je to rekao iy nekog iskustva sa tim ljudima, pritom ne napustajuci bogojavljenski smisao vode, koju upravo osvecuju na taj praznik i ispred manastira gdje otac besjedi...ne znam da li sam ja nesto posebno nadaren ili gotovo lud pa izvlacim smisao iz tih njegovih rijeci..ali neka svako prosudi za sebe.

 

Ja sam ovo zaista dozivio kao pouku, koja je gotovo sarkasticna u najboljem smislu te rijeci. Na liturgijskoj bogojavljenskoj besjedi, tamo negdje na sredini videa, opet se aludira na heorin sada skroz sarkasticno, u nekoj monaskoj hardcore verziji: 'Da je nasa civilazacija zavrsena, nema tu vise nista, osim malo tih video igrica i heroina koji nismo ušmrkali".

 

Много је лепо што се својој заједници, која вероватно нема никакве везе са тим стилом живота, обраћа речима и алузијама као да су они сами конзументи.

 

А зашто је то тако!? Зато што они којима се о. Рафаило неће ни осврнути (осим поспрдно) на његове рече, јер је једноставно неаутентичан.

 

Чак и да овај лапсус значи то што си рекао аудиторијум је тотално погрешан, јер се игуман обраћо литургијској заједници а не камери. Бар се надам да је тако.

Призван или не, Бог је увек ту

Link to comment
Подели на овим сајтовима

Ok, znaci o.Rafailo je mislio na narkomane koji troseci pare za heroin, nemaju dovoljno ni da plate vodovodu, pa je za njih voda skupa. Opet ne objasnjavas, u cemu je poenta pominjanja kvalitete heroina u kontekstu u kome ga pominjes?

Ja mislim ni da Otac Rafailo nije znao sto je lupio, mislim da je htio da ostavi nekakav utisak, posto 95% ljudi prespava te besjede, ali na kraju je promasio poentu totalno.

Link to comment
Подели на овим сајтовима

  • Чланови који сада читају   0 чланова

    • Нема регистрованих чланова који гледају ову страницу
×
×
  • Креирај ново...